SağlıkMüstahzarlar

"Zodak": kullanım talimatları, "Zodaka" daha ucuz analogları

Antihistaminikler er ya da geç herkes için gerekli olduğu ortaya dönecek. Bunlar tabletler şeklinde çağdaş üreticiler tarafından üretilen, böylece şurupları, burun spreyleri ve düşer. Bireysel madde patolojinin türüne bağlı olarak seçilir. sık reçete edilen ilaç biri "Zodak" dir. Analog (daha ucuz ve daha pahalı) bu makalede size sunulacaktır. Ayrıca kullanım için talimatlarında verilen bilgilerden bazılarını öğreneceksiniz.

Yayın formu ve ilacın özellikleri

Analog ilaçlar "Zodak" konulu dikkatinize sunulacaktır. Bundan önce, o ilaç çeşitleri hakkında söylemek gerek. Tabletler, şurup ve damla şeklinde Mevcut ilaç. ilaçların ana aktif bileşen setirizin olup. Ayrıca, fon türüne bağlı olarak ek bileşenler olabilir.

İlacın maliyeti ne elde tür bağlıdır. maliyetli tüketicilere yaklaşık 250 ruble ortalama düşüyor. birim 20 ml vial olup. Tabletler, yaklaşık 150 ruble. Bu tür bir paket olarak 10 haplar, aktif bileşik, her biri 10 miligram içermesidir. haplar kompozisyonu 5 mg setirizin sahip olan vardır. 500 ruble - Onların miktar 28 adet, fiyatıdır. İlacın maliyeti önemli bir rol Yaşadığınız bölgeyi oynar. Bu nedenle daha yerel eczanede kesin fiyatını biliyorum.

Analoglar "Zodaka"

Yedekler ilaç mutlak ve göreli olabilir. İlk durumda onun bileşim içinde sahip aynı aktif bileşen olan, aracı söz edilmektedir. Bu hazırlanmasında setirizin doza dikkat değer.

Mutlak analoglar "Zodaka" - Aşağıdaki ilaçlar şöyledir: "Zyrtec", "Tsetrin", "Alerza", "Zintset", "Allertek", "Parpazin", "Letizen" vb. Tüm ilaçlar farklı izin formunu sahip olabilir. Çoğu zaman bu bir tablettir ve dahili uygulama için düşer. Aynı bileşime rağmen, pek çok ilacın farklı kısıtlamalar ve kullanım yöntemi var olduğunu belirtmek gerekir. Bu nedenle, bu kullanmadan önce veya ilaç dikkatle kullanma talimatlarını çalışma olur.

"Zodak": Analog ucuz

Birçok tüketici tedavileri tasarruf çalışıyoruz. Onlar çok daha ucuzdur analogları "Zodaka" seçin. Bu alternatif gerçekten mümkün. Ancak, onun önünde duran bir doktora danışmak. ilaç Yanlış seçim büyük ölçüde zarar veremez. Diğer aktif maddeler oluşur yaşıtları orijinal ilaç o yerine özellikle tehlikelidir. ilaçların aşağıdaki ticari isimler ürün için düşük maliyetli ikamesi olarak sınıflandırılabilir:

 • "Letizen" (tabletler 10 adet.) - 100 ruble;
 • "Parlazin" (tabletler 10 adet). - 120 ruble;
 • "Parlazin" (damla) - 230 ruble;
 • "Setirizin" (tabletler 10 adet). - 70 ruble;
 • "Setirizin" (damla) - 200 ruble;
 • "Tsetrin" (tabletler 10 adet.) - 100 ruble.

göreceli ilacın analogları ama ucuz fiyat için "Tavegil®", "Suprastin" ve diğerleri atfedilebilir. Aynı zamanda, söz konusu ilaç için bir ölçüde yerine böylece burun spreyleri "Nazivin", "Vibrocil", "Tizin", "Galazolin" "Avamys", "Nasonex®" ve kullanmak için. Bunlar mevsimsel rinit ve viral kökenli hastalıkların düzeltilmesi için tasarlanmıştır. Özellikle kullanımları kısa bir süre verilir. Doktorlar kuvvetle onların sağlığı üzerinde tasarruf öneriyoruz. Uzmanlar sadece belirlenen maddeleri satın öneririz.

ilaçların reçete

hazırlık olarak "Zodaka" kendisi analoglannı, antihistaminikler bulunmaktadır. Farklı nitelikteki alerjik reaksiyonlar alınır. ilaçların kullanımı için aşağıdaki endikasyonlarda bahsediyoruz kullanımına ilişkin talimatlar:

 • mevsimsel rinit ve konjunktivit neden çiçekli bitkiler;
 • kediler, evcil hayvanlar, toz alerjisi;
 • kaşıntı ve döküntü eşlik dermatit ve dermatoz;
 • polinoz ve ürtiker;
 • anjioödem;
 • gıdalar ve ilaçlara alerji.

İlacın "Zodak" bir analog, ilaç soğuk algınlığı ve kulak enfeksiyonlarının tedavisinde doktorlar tarafından uygulanabilir gibi. Bu nedenle, bakteriyel ya da viral etyoloji ilacın burun tıkanıklığı ile ödemi azaltır. Ayrıca orta kulak ilaçla östaki borusu durumu üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. En Adenoidit ile birlikte tedavi , antihistaminler "Zodak" olan.

Kontrendikasyonlar

Setrizin tarafından Analoglar "Zodaka" aktif maddeye aşırı duyarlılık durumunda kontrendikedir. Diğer durumlarda her birey ilacı dikkate alınması gerekmektedir. kompozisyonu uygulamadan önce özetini okumak için emin olun.

Tıp "Zodak" bronkospazm ile atanmamış, allerjik olmayan etyolojisi, şiddetli böbrek ve karaciğer öksürük. Gebeler ve emziren annelerde ilaçların kullanılması yasaktır. İç alımı için Damlalar 12 ayın altındaki çocuklara uygulanmaz. Şurup ve tabletler 2 yıllık bir yaş sınırı vardır.

Kullanım yöntemi

Ne kullanılmak üzere "Zodak" hazırlık talimatları hakkında tüketiciyi yapar? (Ilaçların benzerleri farklı dozlarda atanır - buna dikkat edin.) Ek açıklama bir antihistaminik münhasıran iç alındığı belirtir. Bu durumda, bu, su ile yıkanmalıdır. Tabletler ön ezilme veya çiğnemek olmamalıdır. Damlalar temiz su az miktarda çözünmesi izin verdi. Şurup değişmemiş olarak alınır.

İlacın dozu salım şekli ve hastanın yaşına bağlıdır. O günde iki kez 5 damla atandı sonra çocuklar. 2 yıl sonra, yarım tablet için çocuğunuza verebilirsiniz veya 10 günde bir defa düşer. Yetişkin hastalar 1 tablet veya ilaç 20 damla günde önerilir. Aynı anda ilaç almak tercih edilir. Tedavinin süresi bir doktor tarafından belirlenebilir ve semptomlar ve insan vücudunun farklı özelliklerine bağlıdır.

Olumsuz tepkiler

İlaç "Zodak" setirizin temelinde muadillerinin çoğunlukla hastalar tarafından iyi tolere edilir. Ancak talimatlar olası olumsuz tepkiler gösterir. Onlara dikkat edin. Eğer ilacı aldıktan sonra herhangi bir olumsuz belirtiler varsa, tedaviyi kesmeli ve derhal doktora başvurmaları gereklidir.

alerji gelen bileşenler yan etkiler arasında ayırt edilebilir. yerine ilaç dahil olmak üzere herhangi bir ilacın iç kullanım, karında bir ağrı olabilir, ayrıca, şişkinlik artmıştır. İlaç zayıflık ile kendini gösteren bir yatıştırıcı etkiye sahip olabilir, uyku hali, bilinç azalmıştır. Özellikle parlak bu tür reaksiyonlar ve ilacın dozaj rejimi ile uygunsuzluk.

antihistaminik hakkındaki yorumlar

Tüketiciler tayin ilaç "Zodak" (damla), çocuklar için analoglar daha iyi olup olmadığını seçmemeyi söylüyorlar. İlacın çoğu 6 yıla kadar yerine çocukları kontrendikedir. Bazı Ancak, "Zyrtec" olarak değiştirme zaten bebeğin hayatının 6 aydan kullanılmak üzere lisanslı 2. sınırlıdır. Böylece kabul ilaçtan daha pahalıdır.

reçete edilmiş çocukların ebeveynleri alerji için ilaç, etki kabul ilk günlerden fark olduğunu bildirmektedir. Bunlar genellikle sorbent kullanma aracı birleştirir. Onlar vücuttan alerjen getirmek gerekiyordu. Bu tedavinin bir özelliği molası gerçekleşmesidir. antihistaminin uygulama ve emici arasında iki saatlik bir süre daha az olmalıdır. İlacın kullanımı yatmadan önce yapılır ise, sabah veya öğle vakti başka yollarla kullanmak daha iyidir.

Pozitif yorumlar ses tıp açıklanan ve farklı etiyolojisi rinit tedavisinde. değil bir burun akıntısı, bir alerjene bağlı olsa bile, ilacın kullanımının burun solunumu kolaylaştırır. ilaç ödemi azaltır ve ilaçların absorbe artırır. Çoğu zaman, bu ilaç orta kulak iltihabının önlenmesi atanır.

Doktorlar genellikle hastalarına verilen ilaç reçete. O hesaplı ve güvenli araçlarından biri olarak kabul edilmektedir. Bu durumda, bir hazırlama devresi kullanılması tabi hemen her zaman belirgin bunun etkisi.

Son olarak, küçük

Sen ilaçlar "Zodak" öğrendik. analoglar farklıdır bırakır. Birçoğu hap ve sprey şeklinde yapılır. araçlar doktor reçetesi olmadan kullanılmamalıdır. Genellikle hastanın, ilacın tek tek doz seçilir ve ayrı bir devre alır. Tüm ilaçlar kendi yan etkileri vardır unutmayın. Bu nedenle, dikkatli kullanılmalıdır ve kesinlikle ayrılan sürede yapılmalıdır.

İlacın "Zodak" tartışılmaz avantajı maliyet ve yerel kullanım için fon hariç olasılığı vardır. Bu nedenle, farklı etyolojisi tüketici rinit vazokonstriktör feragat edilebilir. Eğer en fazla 5 (ve bazı durumlarda üç) gün bunları kullanabilirsiniz hatırlayın. profesyonel nitelikli ve etkin tedavisi için. Size iyi şanslar, iyi şanslar!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.