Haber ve ToplumÇevre

Zion - Kudüs Dağı: açıklama, tarih ve yorumlar

Judean Dağlar (deniz seviyesinden 1000 m, düşük) Kudüs çevresinde yer ve edilir aralarında, Sion - aslında güney-batısında bir tepe olan dağ. Kudüs kendisi Judean Hills yükselmiş ovalar güney teşvik üzerinde yer almaktadır. tartışmalı şehir - İsrail Devleti'nin başkenti olarak. Küresel toplumun önemli bir bölümünü destekler doğu istem Filistin, On. UNESCO Kudüs başkasının bulundurma dikkate almaz, ancak Dünya Miras Listesi'nde dahil etmeyi. silahlı çatışma ciddi tehlikede Onun kültürel değerler.

Zion (dağ) - Kudüs sembolü

Yahudilerin değil, kesin olarak bilinmektedir nasıl oldu. Etnograflar, Arabistan çoban Hapiru kabileler, kuzey Semitler geldiğini geçti söylemek Ürdün Nehri, o zaman bizim göz gibi geniş taşan ve ve engebeli toprakları, kazanan Zion idi arasında - Daha sonra kutsal olacak Dağı. Ve İncil, Yahudileri izlerseniz - yapay ulus. Tanrı kimin yarış boyunda şehrin Ur (Işığın Şehri) Avram, yaşını başını almış bir adam seslendi zaman kurmalarına karşın kusursuz ahlak ve kim onun büyük keder, çocuk değildi vardı. Tüm Tanrı yeni bir yer Abram verdi: sürüyü, para, komşulara, ama yine de o çocukları yoktu. melek eşi ona Sara göründü ve o doğum yapacak söyledim zaman, beraber Serap, yalnızca yanıt güldü: "Ben yaşlıyım ve lordum eskidir." "Bir şey için imkansız orada Rab mı?" Ve Sara hamile kaldı: Bunun üzerine melek söyledi. Ve onun oğulları tarafından bir bütün İsrail yarış yanı sıra Arap ve Müslüman milletler olduğunu inanılmaktadır. Birçok halkların babası - Ve İbrahim İbrahim'i aramaya başladı.

Yani, bu nasıl tedavi edilmelidir? Dilediğiniz gibi. bilim tarihi ve kutsal arasında bir tutarsızlık var. Geçen yüzyıllar, İsrail kara ve dünya Roma lejyonerler topuk altındaydı. Ve fethedilen halklar arasında fatihler davranışı? Coşmuş. Yahudiler ayaklanma hazırlıklarına başladı. İnsanlar hançerler, kılıçlar, zırhlar satın aldı. Daha sonra Yahudi denilen olacağını bira savaşı. Ama Yahudilere zaferi getirmedi, aksine onlar bir tepe üzerinde duran, kendi tapınağından, anavatanlarından ihraç edildiler. Bu alan Mount Zion, kutsal dağ. Yahudi halkının dönmek için aranan, ama sonunda vatanlarından Yahudileri sınır dışı Romalılar, hepsi dünyanın diasporalarından üzerinde dağınık. Ve kara Romalılar Filistin ismi nereden aldı.

tapınak Dağı

Zion, ya Zion, - adı yanındaki küçük bir tepe üzerinde yer alan kalenin, oldu Haremi. Daha sonra Zion (dağ) ismi Kudüs ile eş anlamlı hale gelmiştir. Iosif Flavy Aşağı, Yukarı Tapınağı ve şehir şehir Roma işgali sırasında bölünmüş. çağdaşlarının burası için, Yukarı İlçe, hiçbir ilgi, bu unutuldu. İsa geldiğinde, daha sonra Üst Odası Son Yemek düzenlenen. Bunun için mekan Zion (dağ) idi. Kurtarıcı cennete yükseldiğine sonra inşa edilmiş küçük Hıristiyan kilisesi vardı. peygamberler insanlığın kurtuluşu Zion dan gelecek önceden haber. Bu nedenle, ilk Hıristiyanlar, ve Yukarı Şehir Sion aradı. İşte İsa'nın havarileri ve yakınları ilk topluluk oluşturdu. IV yüzyılın ortalarında Zion (dağ) tamamen Hristiyanlar sahip. Onlar bir tapınak gibi davrandım. Bu zamana kadar dağ zaten amaç olan bir duvar ile koruma altına alınmıştır. Onların sayesinde bir yol, Zion çevrili ve şehrin her yerinde onu ayırır.

Orta çağlarda

bölünmüş Batı Roma İmparatorluğu sonrasında Kudüs olan sermaye Konstantinopolis oldu Doğu, sahibi oldu. Kudüs neredeyse tamamen güçlüydü Bizans İmparatorluğu'nda inanç için, Hıristiyanlaştırılmıştır. Ama yedinci yüzyılın 40'lı Müslümanlar tarafından ele geçirildi. Ancak, Avrupa Hıristiyan kutsal kâfir iktidarda olduğu gerçeğini kabul edemedi. O Haçlı bir dizi düzenledi. Kudüs'teki Çift alan Mount Zion Hıristiyanlar haçlılar aitti. Doğuda, daha doğrusu İstanbul'da, Haçlılar dünyası Yahudilerle başarıyla ticaret araya geldi.

Tapınakçılar, Masonlar ve Sion

Haçlılar intikam için mallar için mutlaka altın dağ ve yeterli IOUs taşımaz öğrendik. Zengin böylece Tapınakçıların Ticaret. Bu Fransa, Philip Fair kralı atlatamadı ve Düzenin varlıklarının arama, aynı zamanda tutuklandı neredeyse bütün üyeleri işkence ve sapkın olarak yakılarak öldürülür arasında. İskoçya ve İsviçre'nin çöl dağlarda Fransa'dan kaçan hayatta kalanlar, Christian tüm emirlere sadık olmak, ancak, Avrupa'da ticaretin yeni biçimlerinin geliştirilmesi için itici güç oldu, mason kardeşlik, kurdu. onlar Zion kendi şehir inşa İsviçre'de gerçek kutsal Sion, ulaşmak mümkün değil. Bu muhtemelen Masonlar ilk banka oluşturduk. hiçbir doğal kaynakları ve ticaret yolları olmadığı için Sonra İsviçre'de bankacılık sistemi olağanüstü gelişmiş ve küçük bir ülke ve zenginliği ve zafer getirdi. Zion ve Zion Dağı kenti binlerce kilometre ile ayrılır. Ama önce Masonlar için, o Kutsal Topraklara bir sembolü olarak görev yaptı.

bugün

Savaş sonrası yıllarda, daha doğrusu 47'de, BM kararı içinde, Filistin Yahudi ve Arap devletleri bölündü. Araplar bunu kabul ve her iki tarafta sonu kan dökme vermedi. Ama onların tarihsel vatan bulduk Yahudiler, bunu kaybetmek gidiş değildir. Onlar fantastik bir şey, uzun ölü edebi dili, İbranice ve onun mükemmel hakim ve sandık tarafından konuşulan canlandı. Kudüs'teki Zion Soykirimin bellek Oskar Schindler, toplama kamplarında Naziler tarafından imha dan 1.200 Yahudileri kurtaran Alman sanayici mezarıdır.

Üç dinin İl

iki bin yıldır bu topraklar Müslümanlara ve Yahudilere ve Hıristiyanlara yönelik kutsal hale gelmiştir. Hepsi burada kendi türbelerini var. Birçok günümüz olan Zion Dağı, üzerinde Kudüs'te bulunan bütün kurduk. Eski şehir Hıristiyan, Müslüman, Yahudi ve Ermeni çeyrek ayrılabilir.

Duvar, Feryat kısmen kazılan, gerçekten iri boyutları vardır ve Yahudiliğin ana türbe.

Cami "Kubbet" - Kudüs'te ana cami. Mescid-i Aksa - Ama Müslümanlar için o cennete Muhammed'in yükseliş en önemli yerdir.

yorumlar

Hıristiyanlar tarafından çekilir Gethsemane Garden, hala zeytin büyür ve İsa müridi tarafından nerede ihanete uğradı.

Hıristiyan çeyreğinde, orada yaklaşık kırk yorumlar, dünyanın sonuna dek her yıl kutsal ateşi mübarek gider gelir Kutsal Mezar Kilisesi'nin, tahsis aralarında dini eserlerin ait.

Kudüs, nerede herkes hayatlarını yeniden düşünmeye bir şans vermek Siyon dağı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.