Haber ve ToplumPolitika

Zelimhan Kadırov - Çeçenistan ilk Cumhurbaşkanı büyük oğlu

Bu 1970-dördüncü yıl oldu. Büyük bir ailede Çeçen-İnguş Cumhuriyeti'nin Hüseyin Gakayev'den Tsentoroy'a Gudermes ilçesi küçük bir köy Kadırov Zelimhan seçildi çocuğu, ortaya çıktı.

Ebeveynler, kız ve erkek kardeş Zelimhan

Babası Ahmat Kadyrov onun için bir idol oldu. kimin biyografi siyaset ile ilgisi var Zelimhan Kadirov, babasının saygı ve büyüdüğünde güçlü bir kişinin karakter olmasını istedik. Ahmat Kadyrov Çeçen cumhuriyetinin ilk başkanı oldu, ancak mutsuz bir tesadüf, Zafer Bayramı ithaf edilen geçit sırasında meydana gelen saldırıda öldürüldü. Bu geçit Çeçen Cumhuriyeti, Grozny'de başkenti Mayıs 9, 1994 gerçekleştirildi.

Anne Zelimhan uzak 1959 yılında doğdu. Onun adı Ayman Nesievna olduğunu. sevgili kocasının ölümünden sonra, o Akhmat Kadirov adamıştır anonim şirket "Merhamet", yaratıcısı oldu. O fonu yönetmek için ilk ve tek kadın oldu. Akhmad Kadyrov ölümünden sonra Rusya Kahramanı ölümünden sonra "Çeçen Cumhuriyeti Hizmetleri için." Nişanı tanınan

Zargan Ahmatovna - Zelimhan ablası, 1971 yılında doğdu. Çeçen-İnguş Cumhuriyeti'nin Powered Zargan yardımcısı başkan, bu okul öncesi eğitimde sorumludur. Oysa 1972 doğumlu Zelimhan Zulaya Ahmatovna kız kardeşi var var.

Kardeş Zelimhan, Ramzan Akhmatovich, 1976 sonbaharında doğdu. Babasının ölümünden sonra, Ramzan cumhuriyetin siyasi yaşama aktif olarak yer aldı ve 2007 yılında başkan seçildi. Çalışmaları esnasında defalarca vatanlarına gelişimine katkılarından dolayı dahil çeşitli madalya ve ödülleri verildi. Ramzan Akhmatovich ve halen Çeçen Cumhuriyeti başkanı.

Hayatta bazı anlar

Zelimhan Kadırov Tsentoroyskoy 1990 yılına kadar lise öğrenim gördü. İyi bir öğrenci, hemen hemen tüm tatil programlarının bir üyesi oldu. Etrafa, sıradan bir oğlan büyüdü ebeveynleri dinle. Büyürken, genç adam babasına yardım etmek siyasete girmeyi deneyin vermedi. Zelimhan zamanki polis çavuş çalışan bir süre, bazen farklı sıyrıklar girer. kısa hayatı değil bir girişimi Her zaman başkanın oğlu olarak Ramzan Kadirov'un kardeşine yapılmış, ancak başarılı olamadılar.

Zelimhan Hürkuş'un birkaç kez iddia edilen suçtan hüküm ortaya çıktı vardı, iyi itibar değildi. O sonradan ortaya çıktı ki, tam o katılmadı mücadele için ateşli silahların kullanımına ilişkin iki hafta tutuklandı. Babası hapisten onu çıkardı ve dava kapalı idi. Adam görüşmeler verdi ve gizlilik içinde onun özel hayatını tuttu asla, genel olarak, bir ketum oldu hayatının ayrıntılı bilgi vermedi, gerçekten bir kamu kişi değildi ve.

kaza

Ekim 2003 sonbahar gününde, Zelimhan Kadırov eve dönüyordu. Sonra bir trafik kazası içine alır. yüksek hızda Onun "Lada", başka arabaya da "Lada" dördüncü modelini çöktü. Genç adam hayatta kalmıştır, ama bu tür karın kırık kol, iç kanama ve travma olarak yaralanmaların bir sürü var. hayatı için savaşmış uzun süre Hekimler, Zelimhan bu anlamıyla taksitte tahsil birkaç operasyonlar gerçekleştirildi. Sadece 7 ay sonra, o korkunç kaza sonrası toparlanmaya başladı oldu. Ama tamamen iyileştiğini olmadı. Bir arıza sıklıkla kötüleşti ve babasının ölüm haberi sonrasında ve daha kötü yaptığını sonra. Babasının ölümü ciddiye Zelimhan hayatını ve sağlığını etkiledi.

ölüm

2003 yılında, Çeçenistan'ın ilk cumhurbaşkanı oğlu onun başbakan ölür. kimin ölüm nedeni kalp durması oldu Zelimhan Kadırov, evde bulundu. Ambulans ve gelmek için zaman yoktu. Eşi ve küçük çocuk babasıydı. O çünkü neyi kalbinin, babasının kaybını, kendisi de vardı bütün acıyı kabul etmek mümkün değildi ve dayanamayıp.

Son kez medya babasının cenazesinde onu görmek için zaman vardı. Muhabirler, onun dışında bütün aile ile görüştük. Zelimhan şey söylemek mümkün değildi, onun tüm daha ağır olduğu açıktı. Ve bu yüzden tüm dünyayı ezberledim. siyah ceket ve ordu pantolon haki bir altın desenli safir takke ıslak gözlerle Adam,. Yani böyle bir Kadırov Zelimhan Ahmatovich oldu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.