ÇirkinlikKendin yap

Zaman Makinesi: nasıl yapılır? Bazı pratik öneriler

Geri 1895 yılında HG Wells' Zaman Makinesi" ile bir bilim kurgu romanı yayımlandı. Fikir bakılmaksızın eğitim düzeyi ve sosyal statü, herkes tarafından zevk geldi. Dreamers memnuniyetle gelecekte tolere ve olayların gidişatını etkilemeye çalışırken, teknoloji veya geçmişe son gelişmeler gözlemci olurlar. Bazıları sadece hayal değil, aynı zamanda böyle bir makineyi yeniden oluşturmaya çalıştıklarını yoktur. Neden vardır! Söylentiye Einstein'ın görelilik aynı teori zaman makinesi etrafında genel histeri alınmasından sonra ortaya çıkan o var.

zaman içinde ne kadar devam edecek seyahat etmek?

O zamandan beri, bir asır geçti ve tüm zamanlararası hareketinde ilgi azalmadan devam ediyor. bir zaman makinesi kavramı geleceğin tartışmasız mevcut aparatı olarak bilimkurgu yazarları sözlüğüne girdi. Orada gazetelerde, o çekici manşetler çıktı: "Nasıl makine yapma zamanı Fotoğraflar münhasır?" Bu (bilimsel bir laboratuvarda masada olduğunu garaj, içindedir) insanlar hala gerçek prototipin oluşturulması ile mücadele anlamına gelir. uzay roketleri, keşif görünmezliği,: Onların coşkusu da HG Wells tarafından icat neredeyse tüm gelecek ekipman, zaten var olduğu gerçeğini ısıtır biyolojik silahlar, lazer ve diğerleri. Yani, belki, ve çok yakın zamanda yolculuk için?

Zaman makinesi Fizik

Böyle bir seyahat cihazın fikri pek fantastik çağrılabilir. Geçici bir yolda gidiyor tüm öğeler - solma, aşınma, yaşlanma, görünür. Öte yandan, bu süreç tamamen kimse tarafından yönetilmektedir. Evet, teknik ilerleme ömrünü uzatmak ne adam elde etti. başka bir seviyeye sorusunu - Ama zamanı geriye. Bu nedenle, zaman makinesi (bunu nasıl) - sadece yaklaşan trafik dakika ve saat, ama geri dönüşümlü pilot hareketin akışında ilerlemeye değil görevdir.

Bir sonraki soru: nerede taşınsın mı?

Dünya güneşin etrafında hareket eder. Uzayda Onun koordinatlar sürekli değişiyor. Buna ek olarak, Dünya yüzeyinde herhangi bir nesne ya da gelecekte geçmişe acele, bu seferde olabileceği anlamına gelir kendi ekseni etrafında döner, ama yanlış yerde. örneğin açık alan, içinde. Sadece ya da hızlı geri çalışması dakika geri sayım sağlayan bir makine oluşturmak için, hangi öğretim bilinmemektedir için, bir zaman makinesi nasıl başa gerekir, ama aynı zamanda hesaba beklenmedik şekilde olabilir uzaysal koordinatları, almaz çıkıyor. Bu nedenle, zaman makinesinin tanımı güvenli bir şekilde tamamlayabilir: zamana bağlı uzaysal koordinat sistemine geri dönüşümlü hareketi insanlı bir cihaz.

Einstein deneyi

Zaman makinesinin kesin tanımı kolayca her modern insanı çıkarabiliriz, çıkıyor. Durumun yaratılmasıyla kadar pembe değildir. inkar edemez rağmen bazı ilerlemeler insanlık ulaştı ve bu şekilde bildirildi. Örneğin, aynı Einstein onu bütün 5 dakika gözlemci ve seyircilerin gözden kaybol yapmak da izleme ekipmanı ekranlarla bir taşıyıcı sadece gizlemek başardı bir sistem tasarlamak mümkün, ama oldu. Ancak mürettebat onlar tüm bu zaman kalmıştır nereye zor anlatmak ve eğer bir yerde genel Abide bulundu. Deney pek başarılı çağrılabilir. Bütün takım çok geçmeden bilinmeyen bir hastalıktan öldü. Öte yandan, Einstein adam süresini manipüle kanıtladı. Sadece gerçek bir zaman makinesi nasıl yapılacağını mümkün olup olmadığını anlamak için kalır?

zamanın çağdaş görünüm

Einstein'ın görelilik teorisi zaman ve mekan belli bir yüzey, kişinin görünür hiçbir görüşe sahip olduğunu gösterir. Bu yüzey bileşiminde son derece heterojen olan bir boşluğu ve dışbükey oluşum, kırışıklıklar ve çatlaklar oluşturur. Geçici depresyonun iyi bilinen örneği - bir kara delik.

Bilim adamları yaptıkları çalışmada üzerinde çalışmanın daha yarım yüzyıldan için var. Ve onlar sonucuna vardı kara delikler uzayda değil, aynı zamanda tüm bu küçük parçacıklar halinde sadece mevcut bizi çevreleyen - atomlar. Bu tüneller aralarındaki mesafeyi sadece azaltarak iki puan, milyon kere bağlamak zamanlar arası tüneller sundu, ama aynı zamanda zamanı yavaşlatan mesafeye orantılıdır edilir. Onlar kararlı değildirler. Daha sonra, o zaman görünür kaybolur. Ve bu kaybolma nedeni budur - bir sır olarak kalır.

Ünlü düşünür Stiven Hoking emin birgün bizim teknolojik kapasite biz sadece bu dönemler arası tüneller yararlanmak insan boyutuna yaymak değil, aynı zamanda kendi tüneller sentez edemez böyle bir seviyeye ulaşmak.

Hawking mesafeyi fethetti bilim adamlarının bir sonraki hedef, kelimenin tam anlamıyla geri adım olacağını iddia ediyor. İnsanoğlu zaman yolculuğu için solucan deliğini kullanmayı öğrenecektir.

Oyun süresi

Zaman - Her şeyin ustası. Ve şimdi onun şehvet nesne - bir zaman makinesi. Nasıl oluşturulur? İnsanın görevi - onların lehine güç fincan taşımak. Aslında bu hala çözülebilir ise, o zaman bir sanal dünyada zaman yönetebilirsiniz. Örneğin, kendi evrenini Minecraft (bu simülatör oyunun seyri ve dünyanın kademeli yayılmanın bir sorun haline gelir evrenin, gerçek zamanlı olarak oyuncunun hareketi sağlayan) bina gerçek zamanlı simülasyon bir zaman makinesi sahibi olmak her oyuncunun verir. Ne bu, bizim dünyada olmadığını "Maynkraft" projesinde olduğu yaptı? Nasıl bir zaman makinesi yapmak için? moda kullanın yaygın olarak bulunmaktadır. Genelde, olur bizim bilim adamları bazı gizli uzay verilerine erişim kanalları ve bir zaman makinesi olurdu.

zaman içinde Metafizik hareketi

bilim adamları ve oyuncular kendi araçlarını icat ederken zaman yolculuğu, meditasyon ustaları başka bir yoludur: metafiziksel yolculuk.

onun hareketini bir reaksiyon alanı - enerjinin bir iz bırakarak bu dünyada her beden, hayatını ve titreşimi dokunan. Deneyimli Yogilerin seçtikleri yol mümkün tekrar geçmişe seyahat ve hale getirdiğini nasıl bu parçaya gelmeleri gerektiği, savunarak biliyorum. düşünce gücü. Onlar doğruyu söylüyorsun? Cevap belirsiz. ve zaman içinde metafizik hareketli Hakkında büyü düşkün şamanlar ve medyumlara ve insanlara söyle. zaman makinesi bir çeşit - Onlar da gerçeklik iddia etmektedirler. Nasıl o iş yapabilirim? kendini uyumun sağlanabilmesi için yeterli, dış dünyayı, günlük meditasyon ve pratik feragat öğrenmek - ve tüm dışarı dönecek: herkes ileri geri zamanın yolda gidebilir.

Ve gelecekte ne olacak? coveted kapıdan altın anahtarı almak için meditasyon kullanmak mümkün mü? Gerçekten, ancak gelecekte ne tür gözlemci alacak? Bu çeşitli etkinlikler etkilenir son derece değişken uzay, bu. Her dakika, her saniye değişkenlerin binlerce işlevsel bağımlıdır. Eğer koşullar tahmin ederse kesin karar alması - onun daha da geliştirilmesi hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu yöntem, görenler ve şamanlar tarafından kullanılır. Bunlar binlerce istenen koridoru seçer ve geleceği tahmin, üzerine gitmek gibiydi.

Zaman deneme

Her kişi en az bir kez ancak geçmişte kendinizi karşılamak için gerçek bir zaman makinesi yapmak hakkında düşündü. Kendiniz görün ve belki bazı tavsiyelerde. Bu bağlamda, biz insanların ya da birisi bir grup yalnız gelecekte kendiniz için bir mesaj teşkil ettiği "zaman kapsülleri" olarak adlandırılan geniş bir popülerlik kazanmıştır. Mesaj bir video veya konusu gönderen bazı duygular neden şeyleri içerebilir - kısacası, ilginç olurdu geçmişten bilgilerin bir tür olmasını gerekmektedir.

Bazı sonra "zaman kapsülü" zamanından bu geçmişten kendisiyle temas kurmaya olduğu gibi, açılıp edilir. İnsanlar bekleme süresi birimleri ele ve düşünceleri bu tarafında bir tane. Yerel zaman sürekliliğini yaratır - etkisinde bir gerçek zaman makinesi. Nasıl yapmak - Soru değmez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.