SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Yellenme: şişkinlik neden olur

Yellenme - bu normal bir fizyolojik süreçtir. Yanlış veya kötü beslenme ve yüksek gastro-intestinal sistem gazların aşırı oluşumuna yol açabilir. Bu gibi durumlarda, hoş olmayan hisler ve belirtileri vardır.

Geliştirilmiş gaz üretimi nedenleri

Havanın alımı ve bağırsak mikroflora yaşam ve mikroorganizmaların sonucu: gazlama iki ana nedeni vardır. Her zaman bağırsakta mevcut Gazlar. Ama bunun çoğu normal seyrinde geğirme veya bağırsak duvarından emilir gider.

Orada sindirim ihlali ve balçık bağırsakta oluşturulduğu takdirde gaz birikir. Bu durumda, bağırsak gazı sindirim ve emilim ile müdahale, duvarlar saran çok küçük kabarcıklar haline dönüştürülür. mide gazı bir kişi acı, kramp, karın bölgesinde nadir durumlarda bazen geğirme olduğunu, bulantı veya kusma, kramp hissedebilirsiniz.

Sağlıklı kişilerde gelişmiş gazı üretiminin en yaygın nedenlerinden biri - aşırı yemek. Herkes bu durumdaki muhtemelen tanıdık. genellikle rumbling eşlik eder şişme hissi. Bu sindirim sistemi gıda hacminin sindirimi ile başa olmasından kaynaklanmaktadır. Semidigested parçacıklar alt barsak düşmek, artan şişkinlik neden orada çürümeye başlayan. Bu durumda, çözüm basittir - yemek yok.

Yellenme çeşitli nedenlerle için aşırı hale gelebilir:

  • Enzimlerin yetersiz sayısı. Bu nedenle, sık sık bebeklerde gözlenmektedir edilir şişkinlik. Yellenme pankreatit, duodenit, gastrit ve enzimlerin bir eksikliği ile bağlantılı diğer hastalıkların varlığı hem de çocuklarda ve erişkinlerde oluşabilir.
  • çeşitli kökenlerden dysbacteriosis.
  • Cerrahi yöntemler, hangi sonuçlandı bir ihlali bağırsak hareketliliği. Yavaş bağırsağın bozuk bölümünün gıda kütleleri ilerleyen sırasında gaz kabarcıklarının bir birikimidir.
  • mide gazına teşvik ürünler. Bu Gazlı içeceklerin, kuzu (uyarır fermentasyon işlemleri), Kvas içerir.
  • Sinir bozuklukları. Güçlendirilmiş Yellenmek stres veya depresyon sonucu ortaya çıkabilir. Bu durumda, düz kasların spazmı kaynaklanır.

Aşırı nedenini belirlemek mide gazı , uygun tedaviyi atayabilirsiniz.

şişkinlik tedavi nasıl

Aşağıdaki tedavi reçete tespit nedenleri bağlı olarak:

  • Diyet veya randevu terapötik beslenme düzeltilmesi;
  • mide gazı görünümünü sorumlu olan hastalıkların tedavisi için;
  • bağırsak motilite kurtarma;
  • biriken gazlar ortadan kaldırmak için ilaçların uygulanması;
  • probiyotikler alan normal mikroflorası geri yükleyin.

Güçlendirilmiş Yellenmek genellikle bir dizi tedbir yoluyla tedavi. Onların doğru kullanımı için bir gastroenterolojiste zorunlu itiraz gerektirir. Genellikle şişkinlik doğru tanı sağlamak ve iyileşme şansını artıracaktır doktora bir ciddi hastalık belirtisi (yapışıklıklar, tümör) ve zamanında tedavidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.