HobiDikiş

Yelek tığ örgü nasıl şeması ve açıklama

yelek giyim en popüler türlerinden biri çağrılabilir. Bu sıcaklık veya güzellik için giyilen sadece sıkı ofis tarzında gerçekleştirilen ya da deli parlak desenler ve süsler bulunmaktadır edilebilir. örme giyim genel kuralların bilgisi gerçekten kaliteli tığ yelek almak gerekiyordu. o bilginin minimum hatta bağlanabilir olarak Diyagramlar ve açıklama olarak, ihtiyaç duyulan, ancak gerekli değildir.

Türleri yelekler ve özellikleri

ceketler her türlü birleştiren bariz ortak iplik kollu eksikliğidir. Ancak bugün, giysi ve bunların varyasyonları modelleri çeşitli bazen eşiğinde sildim o kadar büyüktür. Bu nedenle, hırka yelek, tunik ve diğer öğeleri ayırt edilecek.

Genel bir kural olarak, yelek tığ başka giysi üstüne koymak (ve örme düzeni açıklama çeşitli kaynaklardan alınabilir). Örneğin, bir bluz, bir elbise, sundress veya tunik. Klasik bir düzenlemede, bel hattı ulaşır, ancak biraz daha uzun olabilir.

Yelek ve iki raf (bağlantı elemanları olmadan) süreklidir. İkincisi genellikle hiçbir düğmeler, kilitler ya da kemer kalır. Bu çıkıntı kumaş gibi davrandı yüzden onlar, geniş açık.

En kolay yelek tığ: şeması ve açıklama

Dikdörtgen şeklindeki iki parçadan oluşan bir üründen daha kolay bir şey yoktur. Bu yöntem, yün ipliği ya da angorovoy ve ajur tasarrufu ürünün sıcak yelek olarak yapılabilir.

Herhangi bir durumda, model, aynı zamanda iliskilendirmek ve kontrol numunesi ölçümü, önceden gerekli ölçümleri çıkarılmalıdır. Bu önlemler yelek tığ uygun planlı boyutunu sağlayacaktır. Diyagramlar ve bu tür öğeleri örgü için uygun en basit desenler, açıklaması aşağıda sunulmuştur.

Bu model hızlı bıçak büyüme sağlar ve emeklerinin sonucunu görmek gerçekleştirmek için son derece basittir. Ayrıca, boyun örgü kullanılmış ve armholes zorluk teşkil olmayacaktır zaman. Aslında, yelek iki dikdörtgen oluşabilir, ancak armholes ve boyun varlığı daha rahat giymek yapacaktır. Ve bu şema boyuna çizgili bir desen gösterir. O görsel silüet uzatmak ve ona uyum vermek isteyenler için idealdir.

kutuları hazır olduklarında, yan ve omuzlarında dikmek ve tüm açık kenarları boru gerçekleştirmelidir.

raflar ile yelek

Aşağıdaki modeli biraz daha karmaşık üretimdir. Daha önce iki bölümden sağlar. Geleneksel dergileri, magazin dergileri, kitaplar, web sayfaları: Doğru desen üretmek için, mevcut tüm kaynaklarda bilgi aramak için en iyisidir. O (şema herhangi biri olabilir) sağ uyum var ve işlevsel ajur kroşe yelek gereklidir. Aksi takdirde, zaman, malzeme ve çaba hiç zevk getirmeyecek.

Bu ceket da parça bir kare şekline sahip olan ya da boyun ve koltuk altı şişkin oluşabilmektedir. Tığ yelek sık örme birkaç kalıp (yeni başlayanlar için şema daha basit seçmek daha iyidir). Örneğin, bir sonraki fotoğrafta olduğu gibi.

nispeten basit süsleme - Burada alt ajur desen, ve üst parça ile ilişkilidir. Bu model için, aşağıdaki modeli kullanabilirsiniz.

Onun özelliği tüm çiçekler iplik kesmeden ızgara ile paralel olarak örme olmasıdır. İlk seri taç yaprağı ve diğer alt kenarını oluşturan - üst. Sami yaprakları muhteşem sütunları kurdu. İstenirse bunlar sütun sayısını ekleyerek daha hacimli hale getirilebilir.

düğmeleri için askıları hesaplamak için nasıl

düğmeleri için raf yelek askıları sağlamak için gerekirse önce parçaları hesaplarken, kendi genişliği dikkate alınmalıdır. İmalat şeritlerin en iyi yöntem web üzerinde onları empoze etmeye hazırdır. Ancak genellikle vasıflı işçiler ayrı bağlanmış çubuk raflar dikmek tercih ederler.

Yakaya örme parça askılı sürecinde yapılmalıdır. Aralarındaki mesafe şu şekilde hesaplanır:

  • düğmelerin sayısı şeridinin uzunluğu bölün.
  • santimetre ile sonuçlanan boyut (A), iki düğme arasındaki en yakın uzaklıktır.
  • Birinci döngü A / 2'ye eşittir kenarından belirli bir mesafede yapılmalıdır. aynı mesafe uç plakasına son döngüde arasında olmalıdır.

Yani beş tam boşlukları (A) ve iki yarısı (A / 2) sahip olacaktır.

sofistike yelekler

Bu tür yelekler örme burada kesin tavsiyeler olduğundan, deneyimi olan ustalar.

Sadece inşaat modellerinin genel kurallarına uyar. fotoğraf yelek kadın kanca. Şema forehand ve arka parça eklenir.

örgü raflar için temel oluşturur Fragment.

Bu tür malzemeler, fragmanları, sanat back-off veya İrlanda dantel taşınan sıcak veya dekoratif olarak monte edilebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.