MaliYatırım

Yatırım portföyü: ne olduğunu, nasıl olur ve nasıl ulaşmayı

sermaye kazancı sadece bir aracı her zaman çok riskli bir iş olarak kabul edilmiştir tüm fonları yatırım yapın. Daha kararlı ve bir alanda kayıplar başka daha yüksek gelir ile telafi edildi ve böylece daha verimli farklı yönlere parayı dağıtmak. Bu fikrin pratik uygulama bir yatırım portföyü olduğunu. Aslında, mali ve toplamıdır gerçek yatırım. biz kelimenin dar anlamıyla, borsa konuşursak bu terim ne olursa olsun nesnenin bütünsel bir yönetim olarak hareket tipi, süresi ve likidite olunan varlık veya kişi kesinlikle tüm menkul demek.

yatırım portföyü nedir

yatırımların risk, getiri ve likidite arasındaki her yatırımcının kendi önceliği. Bu faktörlerin oranı portföy büyümesini, gelir ve karışık izole edilebilir bağlı olarak, akıllıca bu yönde her iki birleştirir. Onlar her biri kendi hedef ve özelliklere sahiptir. Böylece, yatırım portföyünün büyümesi uzun vadede gelir maksimize etmeyi hedeflemektedir. Bu durumda, yatırımcı kısa bir süre içinde yüksek getirili alanlara, gelir vazgeçer. Söz konusu varlıkların piyasa değerini artırarak sermayeyi arttırmaya - Bu kitabın temeli, bir kural olarak, istikrarlı büyüme ve hedefine gösteren, kağıt yapmak. Ne zaman temettü ikincil bir rol oynar. Yatırım portföyü geliri, diğer taraftan, amaçlar karı maksimize her bir işlem ve kısa vadede en yüksek karlılık için tasarlanmıştır. menkul seçiminde belirleyici kriter nedeniyle temettü ve faiz ödemeleri dahil olmak üzere yüksek cari gelir olduğunda bu durumda, uzun vadeli kağıt, kritik değildir. yatırım riski bu durumda portföyünde önceki sürüme göre çok daha yüksektir. bu türlerin ikisi sadece özel durumlarda ve belli koşullar altında ilgili aşırı bir vardır. İdeal olarak, elbette, dengeli bir portföy oluşturan ya da portföy büyüme ve gelir, olarak adlandırılan. Onun amacı - karlılık ve risk optimal kombinasyon.

yatırım araçlarının seçimi

Ne olursa olsun, portföy çeşitlendirme türü her yerde kullanılması önerilir. Farklı Kağıt üzerinde faktörlerin çok sayıda etkiler ve hepsi imkansız izlemek. Bu nedenle, yatırım kavramı portföy finansal araçların çeşitli türleri arasında kaynakların makul dağıtıldığını varsayar. bir varlık sınıfını seçtikten sonra bu sınıfa ait menkul çeşitli türleri arasında fon dağıtma mantıklı. Hükümet yerine net bir liderin tüm hisse senetlerin alış, enerji sektörüne odaklanmaya karar verdi Örneğin, alanda faaliyet gösteren birçok şirketin hisselerini satın almak daha iyidir. Başka bir seçenek farklı terimlerle menkul kıymet seçimi çeşitlendirmek olduğunu temettü ödemesinden. Bu, değeri önemli ölçüde yükseldi varlıklar, içinde yeniden yatırım yapmaya izin verecektir.

periyodik denetim

En azından yılda bir kez kapsamlı bir analiz yapmak ve varlıkların cari tahsisini değerlendirmek ve gerektiğinde varlıklarının oranını ayarlamak için. Başlangıçta, uzun vadede açısından belirlenen hedeflere ulaşmak için öğrenmek önemlidir ve tahminlerin güven hissi olduğunda deneyim kazanmış gibi, portföy daha sık olarak ayarlanabilir.

yeniden yatırım

varlıkların içine kar Düzenli gömme ölçüde artmıştır sermaye yeteneğine sahiptir. Bu durumda, yıllık dönemin sonunda büyük bir katkı daha iyidir yerine her ay bu miktarın 1/12 yatırım. onlar şu anda varsa, büyük yatırımlar yapmak oldukça mümkündür, ama durum acil eylem gerektirir rağmen.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.