ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Yangın köpüğü: özellikleri ve uygulamaları

Yangın köpük bazen inşaat sırasında gereklidir. Pek çok avantajı vardır. Bir süre için, malzeme, açık alev dayanacak şekilde ve aynı zamanda bunların kalite özelliklerini koruyabilmelidir. Bu kompozisyonda nesnelerin bazı korumak yoksa, o zaman tamamen kabul edilemez olduğunu, bunların bütünlüğü ihlali olabilir.

Kullanım Kapsamı

Yangın köpük sanayi ve inşaat birçok alanda günümüzde kullanılmaktadır. materyal seçimi, bunu yangın söndürme belirli bir süre için hesaplanan edilebileceğini noktayı göz önünde bulundurmalıdır. yangın direnci oldukça yüksek gereklerine ticari binalar söz konusu olduğunda, belirli bir zaman maksimize edilmelidir.

Yangın köpük gerekli dolum eklem ve Şömine, soba boşluklar halinde uygulanır. Bazen de bu malzemenin kurtarmaya geldiği, iletişim ağlarını kapamak için gereklidir. Havalandırma ve su gibi geçiş bölgeleri ya da ısıtma çıkış borularında delikleri kapatmak için de kullanılabilir. Köpük havuzları, hamam ve saunalar, yüzme kapı ve pencere yapılarının kurulumu ile yardımcı olur. çıkış alanında boşluğu doldururken kullanabilirsiniz baca veya şömine donanımları. Eğer yangın köpük satın alınacak önce, yanan ve sertifikalar dikkat etmek gereklidir.

Yangın söndürme bileşiminin Uygulamanın özellikleri

Başlangıçta, hazırlanmalıdır yüzey yangın personeli ile tedavi edilecek. Bu amaçla, baz yağ lekeleri, toz, kir ve yağlı tortu ve döküntü her türlü temizlenir. Daha sonra, yüzey su ile nemlendirilmiş olması gerekir. çalışma verileri için en uygun sıcaklık olarak 20 derece olarak adlandırılabilir. bir süre köpükle konteyner soğukta kalmış ise, o zaman kullanımdan önce birkaç saat odada tutulmalıdır. Ambalajlama sonrası ılık suda indirilmesi gerekir. Ancak, paketler 50'nin dereceden buna değer değildir ısıtılır.

Montaj Köpük fiili kullanımdan önce yangını bunun için yaklaşık bir dakika sallamak gerekir, karıştırılır. Ayrıca köpük üzerine monte edilir bir montaj tabanca baş aşağı. Ambalaj eğik veya farklı yönlerde bükülmüş edilmemelidir. köpükle doldurulması eklemler yalnızca 1/2 hacim gerekir. Eğer dikey alanda çalışmak varsa, mastik aşağıdan yukarıya doğru uygulanmalıdır. köpük Üstü su ile sıkılmalıdır. Ancak, bireysel damlacıkların oluşmasına izin olamaz etmek.

Yangın bazı formülasyonlar teknik özellikleri

o köpük marka Nullifire FF 197 yangın geldiğinde, yüksek yangın güvenliği gereksinimlerine tabi olan bu bölgelerde eklemleri, dolgu için tasarlandığını unutulmamalıdır. Genellikle refrakter projelerin yapımında kullanılır. Bu köpük, montajın mükemmel seviyede yangın yalıtımı, conta ve ısı yalıtım özelliklerine sahiptir. Mükemmel yapışma niteliklerine ile karakterize edilir.

Özellikleri arasında bir B1 yangın dayanımı sınıfı sahip olduğu tespit edilebilir. Malzeme dört saate kadar olan bir açık alev tutma yeteneğine sahiptir. 880 mililitre orijinal şişe hacmi. endüstriyel ortamlarda özellikle önemlidir çökeltme ve çeşitli kimyasal reaktifler, direnç gösterirler köpük kalitesini uygulandıktan sonra.

Özellikler Köpük işareti "Makrofleks FR 77"

Yangın köpük "Makrofleks" profesyonel tek bileşenli mastik özellikleri vardır. Malzeme neme maruz kalması üzerine katılaşır. Ayrıca dört saat ateş açmaya poz maruz kalabilir. Köpük yaklaşık bir buçuk yıl olabilir tutun. uygulama için en uygun sıcaklığı - 20 derece. malzemesi, gözenekli yapı sertleştirme sonrası. bileşim, kullanım için uygun nihai durumuna ulaştığını amacıyla, 12 saat gereklidir. Bununla birlikte, ana 20 dakika sonra, ilk işleme gerçekleştirebilir.

yangın söndürme köpük Özellikleri "Titan"

Bu makalede sunulmuştur bu maddenin karakteristikleri de yangın köpük, farklı yapıları malzeme ile çok iyi yapışma performansı sahiptir. nitel özellikleri yangın direnci, ısıl yalıtım yeteneği ve dayanıklılık tespit edilebilir arasında. gerek görüldüğü takdirde bir köpük uygulanmasından sonra yarım saat, birincil işleme tabi tutulabilir. tam kuruma Oysa bir günde gerçekleşir.

Malzeme nem ve küf dayanıklıdır. Bu zehirli gaz korku ve kırmızı bir renge sahip değildir. Kullanım malzemesi sıfırın -5 derece sıcaklık olabilir. adımda polimerizasyon köpük yüzde 3 ila 5, alt-tabakanın dikkate alınması gerekmektedir arasında bir birimde oturabilir. Alev geciktirici bileşimler, polietilen, silikon, ve Teflon için çok iyi bir yapışma vardır. ihtiyaçlarını ayarladıktan sonra Poliüretan köpük montaj yangın ultraviyole radyasyona maruz kalmaktan korunması gereken.

ek Özellikler

Mümkün sorunları önlemek için dikkate tüm özellikleri tarif edilen kompozisyonların kullanımını almak önemlidir. Şişen yangın söndürme köpüğü belirli koşullar altında kullanılmalıdır. Yukarıdakilere ek olarak, kimyasal işlem görmüş yüzey katı olmalıdır gerçeğini dikkate değer. Gerekirse astar bir kat astar uygulanmalıdır arzu edilir. El altında daha temiz olması tavsiye edilir.

Eğer yukarıda belirtilen sıcaklıktan daha fazla şişe ısıtmak, patlama riski vardır. arabada yaz aylarında kaldı, bu kullanımdan önce suda soğutulmalıdır. Periyodik olarak, balon onu istenilen sıcaklığa ulaşmak için izin verecek olan çalkalanmalıdır.

Köpük ana kullanımı ile ilgili tavsiyeler

Poliüretan köpük montaj Yangın Nullifire (bu da diğer markalar için de geçerlidir) Belirli bir teknoloji üzerinde kullanılmak üzere. Dikişleri bir taşma olasılığını dışlamak için önemlidir. Taze köpük izleri sadece bir temizlik maddesi poliüretan temizleyicisi ile temizlenebilir olmalıdır. bileşimin uygulanması en uygun miktarda olmalıdır sonra yüzeyin nemlendirmek. Eğer su için üzülüyorum, bu çatlama yol açabilir. Diğer şeylerin yanı sıra, kompozisyon üretici tarafından belirtilen bir süre ötesine aşırı genişleyebilir. Eğer köpükle şişeyi açtı, ancak dört hafta boyunca gerekli miktarın geri kalanını çalışmak, ilk kez tam olarak kullanmıyordu. o kullanışsız olarak kabul edilir olarak bu dönemden sonra kullanım bileşimi artık olacaktır.

yangın söndürme köpük maliyeti

Satın malzeme 880 mililitre başına 350 ruble bir fiyata tanımlanabilir. Bu fiyat perakende olduğunu. Eğer büyük miktarlarda köpük satın almanız gerekiyorsa, fiyatı 330 ruble azalabilir. Bazı üreticiler daha pahalı öğe vardır. Böylece, 750 mililitre için 500 ruble ödemeniz gerekebilir.

Sen, düzeni değerindeki hem de kalite açısından sadece size uygun olacaktır ürünü üreticisi seçebilirsiniz. Satın alma pazarlanmaktadır tüm üretim yelpazesini, keşfetmeye gerek olmadan önce nedeni budur. Bu köpük ödemek için gerekli değildir, sıcaklık limiti gerekenden daha fazladır. Bazı durumlarda, malzemenin gerekli hacim doğru kalite özelliklerini seçerseniz köpük içinde tasarruf, çok etkileyici olabilir, yeterince büyüktür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.