SeyahatSeyahat İpuçları

Yakutistan'daki Gölü Labynkyr: balıkçılık ve fotoğraf hakkında yorum. Yakutistan'daki gizemli göl canavarı Labynkyr tarihçesi

Yakutistan - buzul hem elmas sert arazi. Hemen hemen tüm düz geçtiği herkes değil cesaret geçmesi, delinmez tayga ile kaplıdır. Seyrek nüfuslu ve ulaşılmaz teşvik yerine turist caydırmak değil. on yıllardır sır araştırmacıları çekmek için Cumhuriyeti'nin açık alanlar üzerinde gerçekten mistik yer korunur. Ana anormal bölge soğuk kutbunda Labynkyr göl olarak kabul edilir.

Gizemli su sürekli bilim adamları arasında büyük ilgi neden olur. Birçok kişi sıradan insanlar "şeytan" olarak adlandırılan büyük bir yaratık, bulmaya çalışın. Ama korkunç bir canavar inine almak zordur. Yakutya'nın Oymyakon bölge - gizemli dünyası, kuzey orman, tundralarının medeniyet ve inanılmaz sıcaklık değişikliklerine ayrılır. korkutucu efsaneleri ve mitleri rağmen suyun engin vücudun dev kase, asla aktif gezgin ilgisini kaybeder.

Discover ve coğrafi verileri

Yakutistan'daki Gölü Labynkyr uzun bir geçmişi vardır. Alan her yerde dağlar ve engebeli ormanların bir amfi tiyatro ile çevrili, medeniyet belirli bir mesafede yer almaktadır 100'den fazla km uzaklıktadır. su birikintisi içinde yaşayan tüm çakıl ve küçük balık gözden böylece temiz ve net. 14 km, genişlik - - 4 km güvenilir verilere göre, ortalama derinliği yaklaşık 60 metre (mevcut yeraltı kırığı, derinliğini artırmak) uzunluktadır.

Yaz aylarında gizemli göl Labynkyr 9 0 C üzerinde ısıtılmış asla ve kış aylarında daha sonra bölgedeki diğer rezervuar daha donar ve bazı bölgelerde hatta -60 0 C pelin büyür. Yakutlar o kutsal düşünün ve burada balık korkuyorlar. Temelde burada adrenalin, balıkçılık ve avcılık için yerleşik olmayan yolcular gelip Alysardah, Kapı, Myamichi vb -. Bu amaçlar için, vatandaşların komşu göl seçildi. Onlar sualtı canavarı korkmuyoruz.

görgü tanığı

Yerel canavar ilgili söylentiler Yüzyıllar gider. Hiçbir kanıtlanmıĢ kanıt sağlayamaz olsa Yerel eskilerin içtenlikle, kendi varlığına inanır. ayrıntılı tarihini biliyor yaşlı erkekler, "labynkyrskogo cehennem", öbür dünyaya ayrıldı ve geri kalanı sadece efsaneyi tekrarlamaktadır. Bir canavar çok agresif davrandığını söyledi hayvan ve kıyıya yaklaşan insanları yiyen edilir.

Çeşitli vatandaşların tüm açıklamaları aynıdır. Göl Labynkyr (fotoğraf suyun sakin genişlik gösterir) büyük boyutu farklılık bilinmeyen yaratıklar derinliklerinde gizler söylenir. İlk defa bu sıradışı fenomen yayının "Yakutya'nın Gençlik" (1958) yayımlandı. Bilgi bütün ülkeyi heyecanlı: "Uzun kuyruklu etkileyici boyutu suyun yüzeyine silip süpüren büyük bir siyah kafa."

kayıtsız ve zoolog durmayın. Zaten 1962 yılında Kirillov liderliğindeki bilimsel keşif ekibi dev bir nesnenin aramaya başladı. Ancak yolculuk başarılı değildi - canavar varlığına dair hiçbir kanıt bulunamadı. artık - Araştırmacılar insanların büyük bir turna balığı gördüm önerdi.

canavar olan inanç ilgisi kalmadığını

Uzun bir süre Yakutistan'daki göl Labynkyr soruşturma altında değil. 1970 yılında, yerel bir sakini - sıradan bir balıkçı Alyams - Hastanede neredeyse bilinçsiz olma, o başka kalıntı amfibi bir insanı yok gölet dönmek için acil ihtiyaç olduğunu söyledi. geliyor, uzun zamandır yapmadığını su balıkçı ölümüne döndükten sonra.

Ama garip durumlar yeniden muayene Ichthyologists spodvigli. Sadece 2005 yılında bilimsel bir sefer tekrar düzenlendi. Özel bir cihaz yardımı ile çok sayıda çalışma tamamlayan - sonar, uzmanlar rezervuar derinliği farklı balık iskeletleri kalıntıları ile büyük bir çatlak olduğunu sonucuna vardık. gizemli nesne hakkında varsayımlar doğrulanmadı. Kısacası, tartışma bugün de sürüyor.

teori şüpheciler

Bazı zoolog hiçbir tehlikeli hayvanlar değil Yakutistan'daki Labynkyr göl gizlemek sağlamak. Canavar - bir mantık hiçbir veriye sahip sadece icattır. Bilimsel personel tanık büyük yayın balığı veya pike canavar karıştırmayın olduğunu düşünüyoruz.

spekülasyon eleştirenler ispatlanmamış olmasına rağmen. Balıkçılar gölette Soma gerçekleştirilmiştir asla iddia etmektedirler. burbot en büyük sakini 1.5 metre kadardır. mahallede yaşayan Yakutlar, göl Labynkyr lehine değil. Eğer balık ne ve nerede biliyorsanız Balıkçılık, zengin "hasat" getirebilir. İşte 20'den fazla türün bulunduğu beyaz balık,: balık Dolly Varden, goldilocks, Grayling, bataklık, Loach. hayvan için Gıda her zaman vardır.

Aşırı balıkçılık turu: zamanki o?

Yerel gölet Yakutlar yakındaki göl yer tercih balık yer değil inanıyoruz rağmen, birçok lezzetli balık içeriyor. Bazı suda küçük tatlı su köpekbalıkları yüzer savunuyorlar. Balık Rus balıkçılık bir bolluk Captivates. Göl Labynkyr balıkçıya ziyaret değerlendirilecek.

Ancak, tam bir kova yakalama ile ayrılmak, sen yem tür kullanmayı bilmek gerekir. gölette balık yaşam, çok titiz, dikkatli yem seçer. Temel olarak, belirli bir av almak için net atma. somon ve burbot tonkohvostogo yakalamak için yönetir.

yakalama tüm süreç şeffaf su yoluyla açıkça görülebilir. Sen tatlı su sakinlerinin hayatını izlerken, akvaryum gibi. balıkçılık yorgun almak için, farklı bir oyun için avı ve ardından bir ateş ve zenginliği kulak pişirebilirsiniz.

pasif avcılar için büyük bir açık alan - ilçesinde çilek ve mantar çok. En önemli şey - adam tarafından el değmemiş, bozulmamış doğası, böyle bir sessiz, gizemli ve elinden büyüleyici. Manzaralı dağlar ilk andan itibaren büyüleyecek.

Tayga bozkırın ortasında Çadır tatil

Göl Labynkyr periyodik heyecan, araştırmacılar ve ekoturizm taraftarların fanlar gelir. Vadide böyle kandil, banyo ve diğer müştemilatı ile bir geceleme için turistik tesis olarak Oimyakon konut bina vardır. Bazı insanlar onlarla bir çadır getirmek ve yerel mahallelerde çalışma için kamp. Özellikle -50 ° C, 0 düşürülür soğuk mevsimde çok tehlikeli Bu tür aşırı geri kalan. Bir ziyaret bahar ve yaz aylarında önerilir. Bu dönemde, doğa değişiyor: Alp çiçeği alanını, garip çalılar ve ağaçlar.

Göl Labynkyr: balıkçılık turist hakkında yorum ve izlenimler

tek ses, dünyanın bu eşsiz köşesinde olmuştur gelenlerin hepsi gezegenin en iyi yer var olmadığını beyan ederim. Tabii ki herkes sert iklim koşulları ve herhangi medeniyetin yokluğunu dayanacak. Cesaret, büyük bir itme var ve keşfedilmemiş doğa aşk gereklidir.

rekreasyon ve balıkçılık bilenler etkilendiler. Bu çok sayıda değerlendirme ve yazar bloglar ile kanıtlanır. gölette balık bolluğu ile daha memnun, su küçük grayling iç içedir.

Rehber Lenca ostrorylogo yakalamak için yönetmek. Balıkçılık uzun süre hafızada kalır. Sakin, yatıştırıcı çevre ve insan eksikliği günlük endişelerden soyut sağlar ve zevk mutluluk kendilerini batırmak. Önemli olan - Büyük yırtıcı ve dikkatli ormandaki varlığı hakkında unutma.

Nasıl gidilir?

Eğer, Oimyakon ilçesinde Saha Cumhuriyetinde, daire Tomtor köyünden 80 km gerçekleştirmek gibi bir göl Labynkyr. Sadece Kolyma yolu boyunca araba ile ulaşmak mümkündür. 105 km uzaklıktaki küçük bir havaalanıdır. helikopter gizemli gölet getirecektir. Bir motorbot nesneye yüzmek de mümkündür. Yol takip etmek ve zor ağır - seçim sizin.

Sonuç

Göre şu anda malzemenin sunulmuştur fotoğrafları olan göl Labynkyr, birçok çözülmemiş gizemleri ve fanteziler oluşturmaktadır. caydırıcı bir yaşam nesnenin varlığı sorusu açık kalır. Belki bir gün insanlık, bir radyo kontrollü robot yaratacak olan ile nihayet iyice gölün sualtı dünyasını inceler ve bulmak mümkün olacak hayvanın hatırasını. O zamana kadar, insanlar gerçekçi korku hikayeleri ve efsaneleri, heyecan verici hayal gücü ile çıkacaktır.

Gerçek fizik ve biyoloji kesişim noktasındadır. Dünyada bu tür göller yüzden fazla vardır ve onlar canavarlarla dolu olarak, insanlara bir tehdit oluşturmaktadır. Hronoizmereniya henüz olumlu sonuçlar alınamamıştır hangi periyodik düzenledi. Resmi fen tamamen mitsel kertenkele varlığına ihtimal reddeder.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.