BilgisayarlarEkipman

Wi fi nedir

Birincisi, ağ veri kablolu edilmiş ve düşük hız, yüksek hızlı sonra kablolu ağı ortaya çıktı. Fakat birçok zihinleri heyecanlı yeni bir şey yaratma fikri ve şimdi bir kablosuz ağ var. en bu yeni konsept uğraşsın.

Yani, Wi fi nedir? Wi-Fi kablosuz teknoloji ile veri iletimi uygulanmasını kapsar. Bu sistem, radyo sinyalleri kullanarak, kablosuz olarak ağa bağlanmak için izin verir. Bir çok radyo dalgaları spektrumunda en uzun dalga boyu olduğu bilinmektedir, bunların uzunluğu için futbol büyüklüğü değişebilir voleybol alan boyutu. iletim radyo, televizyon, Mobil terminallerin veya diğer bir taşıdığı Radyodalgalı sinyaller.

Wi fi ne incelendiğinde, maliyetler erişim noktası kavramını etkiler. Yaygın olarak yerel kablosuz ağ düğümü tasarlanmış anlaşılacaktır aşağıda ağın merkez verici ve alıcı görevi atandığı. Erişim düğümü, tipik olarak, bir antene, bir radyo vericisi, ve bir dahili içeren ekipmanlardan oluşur ağ adaptörü. Şimdi bölge sık donanımlı erişim noktaları anlaşılan istemcilerin ağa bağlanmalarına olanak sağlayan edildiği altında Hotspot terimini, dokunabilir. Bu alan evde iş farklı alanlarda, ulaşılabilir; havaalanları, oteller, kafeler ve ücretsiz olarak verilen veya çok mütevazı bir ücret karşılığında diğer yerlerde Wi-Fi yaygın olarak kullanılabilir.

Wi fi ne incelendiğinde, diğer şartlar hakkında söylemek gerek. Hotspot - birinin eylemlerin bir bölge ya da erişim için birbirine düğüm sayısı. Farklı alanlarda kapsayabilir. Bu birkaç erişim düğümleri vardır birkaç kilometre kare, bir radionepronitsaemymi veya alanını yapılmış duvarları ile küçük bir oda olabilir. Bu şekilde, bu düzenlenmiş ve sözde karışık ya da hücresel iletişim edilebilir. Bu teknoloji ile, doğrudan birbirleri ile iletişim mümkün kılan bir tertibatm bağlantı yöntemini peer to peer sağlar. Böyle bir yöntem sıklıkla kullanılır , online oyunlar , elektronik çeşitli uygulamalar ile çalışırken yanı sıra.

ilk aşamada kablosuz ağ organizasyonu çeşitli cihazlara etkileşimine ilişkin çeşitli konularda ile ilişkilendirilmiştir. Bundan sonra, sendika Wi-Fi Alliance kullanıcıyı geliştirilmiş teknoloji ile ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bu sorun üzerinde çalışmaya başlamıştır denir. cihazda bir damga "Kablosuz Onaylı" varsa, o onun gibi cihazlarla etkileşimde bulunmasını alıcılar için bir garantidir. Bu ürünler, uygun sertifika diğer cihazlarla iletişimi sağlayan bir rastgele erişim noktası, kullanma kapasitesine sahiptir.

Şimdi cihaz SSID ve amaçları hakkında söyleyebiliriz. Onların çoğalması doğrudan hizmet kurulum tanımlayıcı ile ilgilidir. Bu kod ile kablosuz ağdaki tüm paketleri bağlamak için başarısız olur. kod sayı ve harf içeriyor. Kablosuz kanallar üzerinden birbirleri ile bağlanmaya çalışırken Cihazlar aynı kodu kullanmalıdır. Bu tür bir bileşiğin bir işlem Derneği olarak adlandırılır.

Öyleyse, hala Wi-fi, o zaman kablosuz cihazların önemli bileşenleri hakkında konuşabilirsiniz anlamak yoksa. Temel olarak kabul edilir iki bileşeni vardır. Yerel ağ veya kablosuz olarak internete bağlı erişim noktaları - radyo teknolojileri ve düşük güç cihazlar dahil Bu bilgisayar cihazlar. Aralarında özellikle kullanıcılar için oluşturulan bir ücretsiz radyo bandı, ile bağlıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.