SağlıkMüstahzarlar

Anti-enflamatuar ilaç "Celebrex": kullanım talimatları

İlaç "Celebrex" talimatı olarak tarif , steroidal olmayan anti-enflamatuvar madde , belirgin bir analjezik ve antipiretik özellikleri vardır. Bu ilacın işlemi COX-2'yi inhibe ederek prostaglandin sentezinin inhibisyonudur. Bu nedenle tabletler, "Celebrex", diğer steroidal olmayan anti-iltihabik ilaçlar denilen gastroduodenal ülser gelişimine katkıda tip çok daha az derecede onaylar kullanım için talimatlar. on iki saat - ajan farmakokinetiği gelince, en yüksek konsantrasyon yüz yirmi kullanımdan sonra dakika ve yaklaşık sekiz yarı ömrü sonra gözlemledik.

haplar "Celebrex" kılavuzuna alınması, romatizmal artrit, spondilit, tüberküloz ve osteoartrit gibi hastalıkların deformans kompleks terapisinde önerir. Buna ek olarak, bir araç tahsis ve cerrahi müdahaleler ya da travma ile ortaya çıkan ağrıları tedavi etmek için olan. Özetle göre, ailesel adenomatöz polipozis tanısı hastaların tedavisi için de kullanılabilir.

Bu tür bir atanması ana kontrendikasyonlar , anti-inflamatuar ajan , bir ilaç "Celebrex" olarak selekoksibin idiyosenkrazi, sülfonamidler karşı alerjik bir reaksiyon ve sonra durumudur koroner arter baypas ameliyatı. Buna ek olarak, astım, enflamatuar barsak hastalığı veya kalp yetmezliğinden muzdarip insanlar için bu ilacı yoktur.

aspirin Aşırı duyarlılık durumunda ve haplannı olmamalı "Celebrex". Yorumlar tıbbi kanıt ve ciddi böbrek ve karaciğer yetmezliği olan kişiler tarafından kullanımlarının istememe. kontrendikasyonlar listesi ve onsekiz yıl, çocuk doğumu, emzirme döneminde, koroner kalp hastalığı, mide-bağırsak kanaması, periferik arter hastalığı ve peptik ülser döneminde yaşın altındaki dahildir. son derece dikkatli ilaç "Celebrex" talimatı kardiyovasküler sistem, hiperlipidemi, dislipidemi ve diyabet çalışmalarında usulsüzlük durumunda tavsiyelerde almaya. Ödem ve ayrıca sıvı tutma serebrovasküler hastalık, somatik hastalıklar, peptik ülser hastalığı ve yatkınlığı olan insanlar bu anti-inflamatuar ajan kullanımından kaçınmalıdır.

Tabletler "Celebrex" alarak ilişkili olası advers reaksiyonlar listesi tinnitus, trombositopeni, kalp ritim bozuklukları, alopesi ve hipertansiyonu içerir. Buna ek olarak, bazı hastalar anksiyete, öksürük, üzgün tabure, bulantı, yutma güçlüğü, ishal ve anjioödemin şikayetçi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.