Haber ve ToplumOrganizasyonda Obdinenie

Ve gönüllüler kim biliyor musunuz?

Gönüllü -. Gönüllü olarak ve ücretsiz olarak bir yardım olarak yayma faaliyetlerine kamu eylemler çerçevesinde, vb Gönüllülük da dahil olmak üzere çok ihtiyacı olanlara, yardım, bir kişi, sonsuza, belki de yoktu. Bu nedenle, «voluntaris» kavramının çok anlamı Latince, varolan "gönüllü". o 18-19 yüzyıllarda ortaya çıktı Fransız terimini «voluntaire» geldi seçin. İnsanlar kendi isteğiyle askere geldi, ama kim zaman gönüllülerdir.

Diğer bazı duyu bu terim Avrupa şehirleri önemli zarara uğramış Birinci Dünya Savaşı sonrasında satın aldı. Fransız ve Almanlar - - Birlikte son mücadele alanlarında en çok etkilenen çiftlikleri geri yükleme hakkında ayarlamak Strasbourg altında yirmili üzere son zamanlarda karşılıklı yanları arasından üye gönüllünün, ilk toplantısını gerçekleştirildi. O zaman bu hareketi temsil eden insanlar, barış içinde bir arada, eşitlik fikrini teşvik gerekçesiyle bu gönüllüler, yardımda kimin bir görüş vardı. Bu nedenle, yeni organizasyon çok popüler hale gelmiştir.

Geçerli girişimleri Doğu ve çatışma bir devlet vardı Batı Avrupa arasındaki işbirliği kurmak katıldığı takdirde Gönüllülük ayrıca, İkinci Dünya Savaşı sonrası geliştirilmiştir.

Gönüllüler bugün kimlerdir? Bu yaklaşık üçte, Fransız halkının yaklaşık% 20'dir Almanya'nın nüfusunun, Japonların yaklaşık% 26. Bütün bu insanlar en az bir kez gönüllü yardım gerektiğinde orada eylemlere katıldı. Ve halkın bazı harcama yaklaşık haftada 20 saat çalışmaktadır. Gönüllüler (tüm katılımcıların% 75) kadınlara daha olasıdır, emekliler, en azından - iş veya okul ve üniversite öğrencileri.

Gelen organizasyon açısından böyle ABD ve Almanya gibi ülkelerin deneyimi ilgilenen bu projelerin. Başkan Roosevelt azaltmak amacıyla bir kitle örgütü oluştururken Amerika'da, gönüllü hareketi aktif olarak 20. yüzyılın 30'lu geliştirmiştir işsizliği. O zaman nüfusun% 90'a varan oluşuyordu. Almanya'da bugün okul mezunları sosyal alanda çalışabileceği, her yıl göre, gönüllü olarak çalışan yaklaşık 70 000 örgütler vardır ve "toplumsal yıl Üzerine" bir düzenleme bulunmamaktadır. onun gelecekteki kariyerinde üzerindeki bu pozitif etkisi.

bakış kişisel açıdan gönüllüler kimler? Bunlar bilgi edinme ve / veya başkalarına yardım için büyük bir istek hissetmek istiyorum insanlardır. Genellikle bu işsiz veya yüzüdür, bir ücret temelinde her alanda çalışmasına izin vermez iş tecrübesi eksikliği. Gönüllülük onları sık sık istihdama katkı veya iş piyasasında yeni bir trend, gerekli becerileri kazanmalarına olanak veriyor.

Nasıl gönüllü olmak? Bunu yapmak için, sadece şehirdeki benzer faaliyetlerde organizasyonlara bulmalıyız. Büyük olasılıkla, çalışma bir form doldurmak ve projeye davet için iletişim bilgilerinizi bırakın gerekecektir. Rusya'da Gönüllüler, yaşlılar, evsizler, engelli insanlara yardım çocuklar için projeler organize etmek, çevre koruma tedbirleri, hem de insanlar için arama katılmak olarak maalesef oldukça sık kaybolur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.