IlişkilerCinsellik

Transseksüel - bu nedir? Transseksüel - değil mi? cinsel kimlik

Transseksüel ya kadar sık Transseksüellik bu fenomenin belirtilen biyolojik ve sosyal cinsiyet arasındaki psikolojik farklılık olduğunu. Bu fenomenin edebi çeviri "dişil" anlamına gelmektedir.

Basit bir ifadeyle, bu tıp denilen rahatsızlık ise bir kişinin, karşı cinsten psikolojik oluşturulmasını hissediyor durumdur cinsiyet disfori. Bu güçsüzlük gerçekleşme stresi kışkırtmak için herhangi bir değişiklik ve bazen intihara yol açar etmek vardır.

Ne tür değişiklikler için hesapları

Bugüne kadar, tam tersi gibi görünmek için ne transseksüel veya tek cinsiyet cazibe net bir açıklama yoktur. Araştırmanın on yıl dayanan Bazı uzmanlar bu faktörün bir ölçüde dünyanın sıradan vizyonu olan bir kişinin farklılık beynin belirli bölümlerine, yapısı sorumludur farzet. Belki de aynı başarı ile o transseksüel için göz rengi veya burun şeklini uygun olduğunu söylenebilir.

- Biri transseksüel kişi olarak, hata ve şaşkın transseksüel gay veya lezbiyen yapmamalı bu kişinin daha çok kesinlikle normal bir cinsel yönelimi vardır ve - eşcinsellik küçümsüyor.

cinsiyet değiştirme

Bu önlem muhtemelen içeride hisseder ve o aynanın yansıması gördüğü gerçeği olanlar arasında insan uyumu sağlayabilen tek tarihtir. oldukça zararsız adı rağmen, doğuştan cinsel organları kaldırmak ve insanların toplumdaki cinsiyet rolü kazanmasına olanak sağlar karşı cinsten organları ile bunların yerini alacak anlamı olan en karmaşık cerrahi operasyonlarda, biridir.

cerrahiye ek olarak, hasta yaşam için pahalı hormonunun sürekli kullanım için kendini kınar. Buna ek olarak, bağışıklık sistemini ve korkunç hastalığa yakalanma riski olan zayıflatmak için iyi bir şans var. Bununla birlikte, daha fazla insan transseksüel nedir hakkında ayrıntılı bilgi eğitim olmadan, gerçeğe hayallerini çevirmek için cerrahın bıçak altına düşer. Ama yeni yetkililerin kök yapmayız riski çok büyüktür.

cinsiyet değiştirme ameliyatı sonuçları

Apart kurtarma ve yaraların iyileşme süreci, böyle bir prosedür yoluyla sık sık sinir bozucu geçti insanları uzun bir zaman alabilir olmasından. Aslında hastanede belgeleri imzalayarak, hastalar bir mucize bekliyor ve bir cinsiyet değişikliği% 100 imkansız olduğunu fark kalmamasıdır. Bu kadar kalır ses, tonunu pürüzlü veya tersine, çok kadınsı yüz hatları, kollar, bacaklar ve daha fazlası. gerçek sonuçlar elde etmek için, tüm vücutta plastik cerrahi onlarca harcamak zorunda kalacaklar. Böyle çok değil hazırlanmış ve sonunda onu ameliyattan sonra bu insanlar dışlanmış ve toplumda garip gerçekleşecek yapacağız çıkıyor: erkek, ancak birçok göz alıcı özellikler belgelere göre, böyle - bir kadın ...

Ve yaraların iyileşmesi sonrasında ve anı izleri bir kadınla dış benzerlik ihtimali gebe kalmak demek ve çocuk doğurmak değil gerçekleşmesini geliyor.

Leyhte ve aleyhte

transseksüel olduğunu ve toplumun tam üyesi, bölünmüş olsun kararına dair kamuoyu. Birisi tür insanlarla empathizes ve olduğu fikrini kabul etmeye hazır olduğunu - doğanın bir şaka karşı cinsten vücutta uzayın alay de ortaya çıktı çok normal bir adam, yaşıyor. Birisi kategorik kabul etmiyorsanız ve problem gelenle veya psikolojik anormallikleri yattığını tam olarak ikna. haklı kim söylemek için beyindeki bazı farklılıklar hala görülmektedir, bunun nedeni, çok zordur, ama bu budur - bu sapma, kimse savunuyor iken. Ve başka. makalesinde sunulmaktadır fotoğrafları olan Transseksüel, çok daha az korkutucu suçlara oranla olduğunu. Bu aynı zamanda dikkate değer.

cinsel kimlik

Aslında, belli bir cinsiyet ve bu gerçeği doğru tutum ilgili oluşumu ait bu farkındalık.

20. yüzyılın sonunda, kavram yeniden tanımlanmıştır cinsiyet ilişkilerini erkekler ve kadınlar mutlaka genel rol modeli olarak kabul uymayan olabileceğini düşündürmektedir ve karşı cinsin bazı nitelikleri birleştirmek hakkına sahiptir Sandra Bem. Bu ne yol mu? Ve bugün iki cinsiyetten en iyi örneklerini birleştiren Optimal modeli cinsiyetsiz kimlik olması.

Dedikleri gibi Elbette, "cesur kadın ve feminen erkekler" çağında transseksüel Dünya üzerindeki hemen her kişinin çağrılabilir. Ama 50 yıl önce böyle bir teori cinsel kimlik okuyan aşamada sadece olduğu gibi en azından, düşmanlık ile algılanan olurdu.

Her ebeveyn için, tabii ki, çocuğun er ya da geç onların seks değiştirmeye karar verecek en korkunç kabus. Çünkü bu korkular ve transseksüel ne olduğu cehaletin, bunlar doğru yönde yönlendirmek için çalışıyor, çocuğun oluşmamış ruhu üzerindeki baskı kurmaya başlar. Ama erkek ve halter kızlar için boyama ya da dans sınıfları için bir tutku ile cinsel yönelimini karıştırmayın. Kendini anormallikleri teşhis ve yavru asılsız kompleksleri gelişmeye çalışmamalısınız. örneğin "sapmalar" ise, o zaman doğumdan itibaren çocuğun zaten ve kapalı, çekingen münzevi gelecekteki üyesinin toplumu dönüm, sadece durumun kötüleşmesine neden olur, imkansız bir şey değişmez.

Sonuç olarak

trans kadın sinema veya metro yanında oturan eğer Bugün, büyük çoğunluğu cevap bile vermedin. Daha çok insan, kendi cinsiyetini değiştirmek sahneye, siyaset bağımlısı ve toplumda sağlam bir yer almaya. Bir veya her iki ebeveynin de seks değiştirdi ailelerde, eşcinsellik için herhangi bir önkoşul olmaksızın, tamamen sağlıklı ve mutlu çocuklar büyür. Ve az kişi bu doğal olmayan gerçeği görüyoruz. Transseksüel, çeşitli su basmış olan fotoğraflardır bilgi kaynakları, popüler hale geliyor. Feminist hareketin de bir şey doğal olmayan şekilde toplum tarafından algılanan sonra insanların görüşlerini ve inançlarını almazlar. Birkaç yıl sonra, durum değişti ve bugün kimsenin başkalarına feminist deli ya da tehlikeli çağırır. Hayır, hiç kimse transseksüel değerli bir çaba için norm veya hedef olarak algıladıkları çağırır. Ama kızgın, bağırıyor ya işaret parmakları ve böyle bir kişinin görüşte olmamalıdır. İyi ya da kötü - bildiğiniz gibi, çünkü, söylemek zordur herşey görecelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.