Spor ve SağlıkBasketbol

Tony Kukoch: basketbolcu ve kişilik

Ünlü basketbolcu Tony Kukoch spor hayatının bir parçası haline gelmiştir kimin için insanların kategorisine aittir. sadece o basketbol kariyerim demedi olmasına rağmen, o bir öğretmen veya eğitimci çalışmayı tercih ediyorum, dinç aktivite için arzu yıllardır kaderini belirledi.

Bir yıldız doğdu

Bölünmüş 18 Eylül denilen küçük Yugoslav kasabada, 1968 Toni Kukoč doğdu. Avrupa basketbolunun gelecekteki yıldızlı Biyografi masa tenisi ilerlemelere ile başladı. Hatta 13 yıl genç de Tony bu sporda Yugoslav şampiyonluğunu kazandı ve ileriye yolu belirlendiğini gibiydi. Ama bu onun tenis kariyeri uçludur. Bazı röportajlarda bu sporda yüksekliklere ulaşmak için engelledi çok büyük büyüme vardır şakalar Kukoch. Daha sonra genç adamın hayatında basketbol öncelikli yerini aldı.

Yugoslavya Kariyer

Yugoslav takımının "Yugoplastika" o ilk Kukoch kendini gösterdi yeri oldu. Tony gençlik yapılanmasına yönelik ve ilk sezonunda oynamaya başladı ülkenin gençlik ekiplerinin şampiyonu oldu. Ertesi yıl, atlet üst düzey takımı için oynayarak onun sınıfını doğruladı. Ve bir kez daha bir şampiyonluk aldı. Sonra gençler ve askeri öğrencilerin Avrupa yarışmalar vardı. Genç yetenekli basketbolcu, Avrupa şampiyonu oldu, ama aynı zamanda 1986 yılında turnuvanın en iyi oyuncusu oldu sadece. Yugoslavya milli takım 90 Eski Dünya'nın topraklarında hiçbir eşit vardı. Bu "yıldız" takım tecrübe kazanmış ve Yugoslav basketbol efsanesi geleceğini atma honlanmış içindedir.

Hırvatistan milli takımı

O değil iç savaş Yugoslavya'da patlak eğer bir basketbol oyuncunun kariyerini olurdu tahmin etmek imkansızdır. Tony Kukoch doğmuş ülkenin çöküşü ardından, Hırvatistan'ın milli takımının oyuncusuydu. Siyasi çalkantılar sporcunun profesyonel gelişimini engel olmadı ve 1992 Olimpiyat "gümüş" Hırvat takımı sayısız eğitim oturumları için ödül oldu. İspanyol Olimpiyatları bu takımın daha o zamanlar Dünya Basketbol efsanesi oynatıldığı sadece ABD takımı, olduğunu gösterdi. Sonra Michael Jordan ve ilk toplantı oldu Johnson Magic, asist Tony Kukoch yürüdü. Basketbol sürekli İspanyol ve İtalyan kulüpleri için oynarken, Hırvatistan milli takımını çekti.

Kariyer iddialı genç adamlar hızla gelişmeye devam ediyor. 23 yaşında, Tony Kukoch FIBA yapılmış harika oyuncular arasında sırada yer aldı. Beşinci pozisyon - bir acemi basketbolcu için kötü değil. Avrupa kupalarına birbiri ardına sporcu bankada yerleşti ve bunu düşünmek zaman, ama ne var?

Chicago Hareketli

Ne basketbolcu "boğa" Chicago takımda oynamayı hayal etmiyor? Kulüpte toplanan Yöneticileri üç NBA şampiyonluğu kazandı yıldızı döküm vardır. Ama Chicago'dan davetiye almak için, gerçekten denemek için gerekliydi. 90 Amerikan ekibi kompozisyonu aynı zamanda bazı oyuncuların skandal niteliği sadece ünlüydü.

ilkesine Yaşayan "kudretini haklıdır" - ve Maykl Dzhordan ve Scottie Pippen complaisance farklı değildi. Herkes şampiyonluk ve daha elverişli koşullarda bir sözleşme istedi. genç Hırvat basketbol sözleşme çok daha pahalı oyuncu olduğunu öğrenmesi üzerine, "Chicago Bulls" çekirdek kızdırdı edildi.

90 th ve kadar taslağında Tony seçimi yana Chicago son hamle 3 yıl geçti. Amerikan yöneticisi kereden fazla kişisel bir sözleşme imzalamak atlet ikna etmek Hırvatistan'a uçtu. Şüpheler haklı olduğunu: Evde Kukoch, zaten bir efsaneydi daha sert ligde bir transatlantik geçiş kumar görünüyordu.

Buna ek olarak, Şikago takımın yıldızı oyuncuları açık kollar genç ile karşılandı değil "Avrupalı Upstarts." Ama Kukoch olabilir basketbol hakkında fikirlerini değiştirmek için. Tony 1993'te Chicagolular kampa taşındı.

Transatlantik kariyer Kukoch

Maykl Dzhordan genç Yugoslav sporcunun idollerinden biriydi. Ve birçok yönden efsane ile aynı takımda oynamanın umudu, hamle yapmak için ikna etti.

Ama Jordan'ın bakım - onlar Tony Kukoch beklediğim değildi. Kuzey Amerika ekipler gelişmeler çok daha mütevazı Avrupa liginde daha vardı. Hırvat zirve formu takımda kalış ilk üç yıl olarak kabul edilebilir. Bu Chicagolular arka arkaya iki kez şampiyon oldukları o zaman oldu.

Yugoslavya topraklarında kalan aile için basketbol birinci sezon boyunca oynatıcının yanı sıra endişelerini peşinde, dil becerileri, küçük yaralanma olmaması - tüm rahatsız ama zafere sporcunun iradesini kırmadı: İlk sezon Kukoch için gerçek bir test oldu.

ABD oyuncuları Tony Kukoch saldırgan tutumu öncelikle zihniyet farklılıklar nedeniyle oldu. şampiyonluk Dünyanın en iyi liginde bu mücadele edilmesi gerekiyordu. İlk takımda Chicago'dan oyuncular için hayatın anlamı ve onlar hiçbir şekilde onu savunmak için hazırız. Eğitimin Saatler tüm güç aldı ve basit bir insan duyguları için bir yer bırakın.

Tür Tony

Kukoch Gerekli saldırganlık olmadı. Kazara tur cumhurbaşkanlığı sarayından isabet Tony bile Yugoslavya'nın çocuklara yardım talebiyle birlikte not bırakmak istedik. savaş, kendi vatanında ölçüde sorunlu sporcusu devam etti. Tüm Kukoch onların ücretleri oğlu için harcanan ve o Yugoslavya'da kalan akrabaları yardım edebileceğini nasıl.

Koçluk basketbol ile ilgilenen değil, ama spor kariyerinin ardından Toni Kukoch favori kulüp başkanı danışmanı olarak çalıştı ve ciddi golf oyunu meşgul.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.