SağlıkTıp

Tıpta Drenaj: ne olduğunu, nasıl ve neden kullanmak

Drenaj nedir? Bu sorunun cevabı bu makalenin malzemelerde bulunabilir. Ayrıca, bu yöntemi uygulamak konusunda size söyleyecektir tıbbi uygulama ve neden ihtiyaç vardır.

genel bakış

Tıpta Drenaj - içi boş organları, ülser, hem de patolojik ya da doğal vücut boşluklarının dış yaralarda içeriğini görüntülemek için bir tedavi yöntemi.

eksüda tam ve uygun bir drenaj yeterli çıkışı sağlar ve bir rejenerasyon aşamasında iyileşme sürecinin geçişi ile ölü doku hızlı reddedilmesi için en iyi ortamı yaratır.

Tıpta Drenaj pratikte hiçbir kontrendikasyonu vardır. Bu arada, bu yöntem, hedeflenen enfeksiyon kontrol yaraları olasılığıdır pürülan cerrahi veya antibiyotik terapi sürecinde bir tartışılmaz bir avantaja sahiptir.

Etkili drenaj koşulları

(Tıpta) etkili drenaj üretmek için, uzmanlar onun karakterini, her durumda drenaj yöntemi için en iyi seçmek yanı sıra boşluklar (veya mikroflora) temizlemek için ilaçların kullanımını tanımlar. Bu uygulamada önemli rol drenaj sistemi ve mikropsuz bir uygun bakım oynar.

o sayede yaptı?

Tıpta Drenaj cam, kauçuk ya da çeşitli çap ve boyutlarda plastik tüpler kullanılarak gerçekleştirilir. Buna ek olarak, zaman zaman gerekli eldiveni üretilen plastik şeridi, gazlı bez, hem de içine ya da boşluk yara süzülmüş yumuşak kateterler ve probları, bitirdi.

Ne kadar?

Böyle drenaj, zaten biliyor gerçeği. Ancak, herkes bu prosedürü gerçekleştirmek için nasıl bilir. Onun uygulama yöntemleri çıkan yaralar ve kullanılan cihazların türüne bağlı olarak her zaman farklı olduğu unutulmamalıdır. Böylece, derin ve geniş yaraların tedavisi için gazlı bez drenaj kullanın. Bu pürülan için kavite ipek iplik merkezinde dikilir gazlı bez kare parça, tatbik. Onun dikkatlice düzeltmek ve daha sonra bütün tarafları ve yaranın alt kapağı. Bundan başka, boşluğun gevşek önceden ıslatılmış bez tampon kullanılarak tamponiruyut hipertonik çözelti sodyum klorür ilave edildi. Böylece doku hasarını önlemek için, her 4-6 saatte bir değiştirilmelidir önerilmektedir. gazlı bez sonunda, bir ipek iplik üzerinde çekme, yara çıkarılmalıdır.

drenaj diğer yöntemler

Irinli boşlukları tedavisi için sünger gazlı bez ve kauçuk mezunları oldukça nadiren kullanıldığını belirtmek gerekir. Örneğin, son zamanlarda bir cihazı genel olarak bir emme özelliğine sahiptir. Bu sayede çevre dokularda enflamasyonun neden mukus kaplı, çökelek ve irin ile tıkanmış.

Böylece, cerahatli yaraların uygun drenaj yürütmek amacıyla, uzmanlar özel çelik boru şeklindeki cihazı kullanmak. Bunlar tek ya da çoklu, çift, karmaşık ve benzeri olabilir.

sonra drenaj cerrahi (ameliyat yaraları) silikon tüpler kullanımını içerir. elastik özellikleri, şeffaflık ve sertliğine göre, polivinil klorür ve lateks aletleri arasındaki ara. Üstelik onların biyolojik inertliği önemli ölçüde üstündür. Bu gerçek mümkün postoperatif drenaj yaralarında kalış süresini artırmak mümkün kılar. Ayrıca, tekrar tekrar sıcak hava ve otoklav ile steril bir muameleye tabi edilebileceği belirtilmelidir.

Drenaj için Gereksinimler

Bu süreç, yani tüm reçete kurallara uygun olarak yapılmalıdır:

  1. aseptik koşullara Dikkatli bağlılık. Bu yara etrafında enflamatuar değişiklik vardı, özellikle bir değişiklik veya drenaj çıkarılmasını içerir. kullanılan araç steril değiştirilmesi durumunda boşluğun içine enfeksiyon girme olanağı gün boyunca, iki kez tam olarak indirgenmiş olduğu not edilmelidir.
  2. Drenaj boşlukları ve irinli yaralar tedavisi süresince sıvı çıkışını sağlamalıdır. aracının kaybından sonra işlemin sonucunu bozmak ciddi komplikasyonlara neden olabilir. Önlemek Böyle bir durumda drenaj bandaj, bir dış kapak, ipek dikişle, leucoplast veya dikkatli sabitlenmesi elde edilir lastik kovan, drenaj tüpü üzerinde oturur.
  3. her durumda drenaj sistemi bükülmüş ve sıkılmış edilmemelidir. Ve düşene optimal yerleştirilmelidir. Diğer bir deyişle, sıvının çıkış sadece bir hastaya yatakta belli pozisyon vererek yürütülen edilmemelidir.
  4. Taşınan drenaj herhangi bir komplikasyon neden olmamalıdır (böylece büyük damarlarda ve dokularda, ağrı ve zarar.).

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.