SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Bebek isilik veya alerji? Nasıl ayırt etmek.

Genç ebeveynlerin aile içinde yenidoğan birçok soru varsa ona bakmak için. Bebeğin cilt çok hassas ve dış etkenlere karşı koruyucu bir cevaptır mevcut değildir. Bu nedenle, genellikle döküntü ve kızarıklık olduğunu. Böyle belirtiler bebek rahatsızlık teslim etmedi için, onlardan onu kurtarmak için çalışmalısınız. Semptomlar bazen benzer olmasına rağmen Fakat deri hastalıklarının bir sürü ve onlar, farklı muamele edilir. En sık sorulan sorulardan biri yeni anneler tarafından sorulan: "Miliaria veya alerji - ayırt nasıl?" İyi tedavi edilmediği takdirde lezyonlar dermatite veya şiddetli inflamasyon gelişebilir çünkü bu çok önemlidir.

isilikte nedenleri

Bu çocuklarda en sık görülen bir olgudur. Ebeveynler donması korkusuyla sıcak bebek tamamlamayı deneyin. Ama çocuklar ter bezlerine hala eksik ve ısınma genellikle hipotermi onlara göre daha dezavantajlıdır. Yürümeye başlayan çocuklar cilt ter bezlerinin üst üste çevre sıcaklığı ve hava erişimi bir artış düzgün çalışmaz bu tür bir özellik. Çünkü ter yerlerde bu döküntü. Bu küçük kırmızımsı sivilce öncelikle çocuğa sorunlara neden olmazlar, ancak bir hastalık çalıştırırsanız, onlar, iltihaplı vücut ve kaşıntı yayılmış olmaya başlar. İlk yerde görünmesi nerede ter bezleri: koltuk altlarına, kalçalarda, derinin katlandığı. Ama şiddetli vakalarda bile döküntü çok nadir yüz, görünür. Sudamen her çocukla olur inanılmaktadır. Düzgün derisinin bakımı Ama eğer, önemli ölçüde tezahürlerini azaltmak mümkündür. Nedenle, dikenli ısıyı ayırt nasıl bilmek önemlidir Çocuklarda alerji.

Neden bir alerjik döküntü alırım

alerjenlere ya da zehirli ürünlere maruz kaldığında Nazik Çocuk cildi hızla iltihaplı edilir. Bebekler genellikle alışılmadık gıda üzerine döküntü tepki. Böylece deri iltihaplanır, döküntü büyük yamalar halinde, bunlar kabuklu ve çizilebilir birleşir. Neden olduğunu sık sık da "zayıflık" denir cilt üzerinde alerjik reaksiyonlar olduğundan bir yaşından küçük çocuklar?

Bu genç Çocuklarda toksinlere, alerjenlere ya yabancı yiyecek vücuda nüfuz etmesine defansif reaksiyondur. bebekler bu ürünlerin işlenmesi ve sindirim sistemi için herhangi enzimlerdir doğal bunları kaldırmak için kusurlu olduğunu. Bu nedenle, ve deri yoluyla dışarı toksinler iltihabı neden olur. Tüm annelerin bebeklerde alerji dikenli ısıyı ayırt nasıl bilmek çok önemlidir. alerjik döküntü uygun tedavi geçer olmadan tüm sonra, enflamasyon artacak ve bebek acı.

alerji dikenli ısıyı ayırt etmek nasıl

bebekler genellikle deride küçük lekeler belirir, bu kızarır. Ve anneler en yaygın hastalıkların belirtilerini bilmek çok önemlidir. En yaygın isilik veya alerjisi. Nasıl birbirinden ayırmak için?

- sudamen kol ve bacaklar, koltuk altı ve kasık kıvrımları kıvrımları görünür ve alerjik döküntü genellikle yüzünde başlar;

- isilik döküntü ile - inflamasyon bulgusu ile küçük kırmızımsı lekeler, alerji aynı proyavletsya, genellikle iltihaplı ve kaşıntılı cilt kızardı;

- Bebeğin uygun bakım ile sudamen 2-3 gün ilaç kullanılmadan gerçekleşir. Bebek alerji varsa, özel tedavi olmadan yapamaz;

- bebek isilik koşulu değişmez zaman, sıcaklık artmaz.

Neden önemlidir doğru teşhis etmek

Birçok anneler merak: isilik veya alerji - nasıl ayırt? Neden gereklidir? isilik ise - oldukça zararsız deri döküntüsü, kolayca kullanılarak geleneksel hijyenik işlemler ile başa çıkmak için, alerjik döküntü dermatit, egzama, veya daha ciddi deri hastalıklarının gelişebilir. isabetli bir tedavinin atadı, böylece nedenle, çocuğunuzun doktoru veya dermatolog danışmalısınız. Çok önemli zaman o bebek isilik veya alerji anlamak için. Bu hastalıklar anneme bir doktor söyleyebilir ayırt nasıl. Ne zaman kurdeşen çocuk kaşıntı gelen ve daha da kötüye gidecek onun durumunun görünümü nedenlerini ele almadan uğrar.

sudamen ile başa çıkmak için nasıl

- hiçbir koşulda Çocuk şımartmanı olamaz. Sıcak havalarda, onun en hava banyoları düzenlemek ve hatta çocuk bezi olmadan terk etmek arzu edilir.

papatya, arka arkaya, kırlangıçotu ve diğerleri: - Günlük bebek temiz bir miktar suda banyo olmalıdır, bu otlar infüzyon eklenmesiyle mümkündür.

- Islak alt-bezleri ya da bebek bezleri uzun süreler için bebek izin olamaz.

- Sık sık bebek bakımı yağlı kremler için kullanılamaz. Onlar kötü emilir ve cildin nefes almasını izin vermez.

- Sadece doğal malzemelerle bebek kıyafetleri ve kozmetik seçmek gereklidir.

Alerjik döküntü tedavi nasıl

döküntü görünümünü önlemek için, ona fazla yemek ve dikkatli yeni ürünleri tanıtmak için değil, çocuğun diyet izlemesi gerekir. çocuk anne sütü ise anne Diyetinizi gözden gerekir: fındık, çikolata, yumurta, kakao, narenciye ve kırmızı çıkarın. annem dikenli ısıyı ayırt nasıl anlayacak ne zaman bebeklerde alerji, kolayca döküntü ile başa çıkabilir. Onlar arkaya kaynatma veya yapraklarının infüzyon yağlanır edilebilir. Bireysel sivilceler Zelenko dağlamak için izin verdi. zayıflık şeklini çalıştırırken Daha güçlü araçlar kullanılır: merhem "Bepantenom", "Elidel", "Elokim", "çinko merhem" ve şurup ve tabletlerdeki antihistaminler. Göreve Bütün bu maddeler tek doktor may.

sudamen mı yetişkinlerde olur

Çoğu zaman bu hastalık çocukları etkileyen, ancak bazı durumlarda onlar acı ve 12 yaşından insanlar yaşlı. Birçok alerjik reaksiyonların tezahürü alışkın olursa o, hiç erişkinlerde isilikte az bilinen. Ve hemen güçlü ilaçlar nedeniyle döküntüler olarak değerlendirmeye başlayabilir. o isilik veya alerji var - ilaç uygulamadan önce, bilmek önemlidir. Nasıl yetişkinlerde bu hastalıkların ayırt etmek? Hem de çocuklarda olduğu gibi. Obez olarak, genellikle sıcak havalarda terleme insanlar genellikle bacaklarda küçük kabarcıklara görünür ve cilt kıvrımlarında katlanabilir. Sudamen ile baş yardımcı olmak için onlara, normal hijyenik kurallar tedavi etmek gerekli değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.