Spor ve SağlıkFutbol

Tibo Kurtua: Belçika kaleci hayatı, biyografisi ve kariyer

Tibo Kurtua - Belçikalı futbolcu, 11 Mayıs 'ta, 1992 yılında doğdu. O en umut verici genç kalecilerinden biri olarak kabul edilir ve bu gerçekten doğru kabul edilebilir. Onun kariyeri hakkında konuşmak için gerekli olduğunu ve ne ödüller zaten genç kaleciyi almak başarmış.

ilk yıllar

Tibo Kurtua Bray doğdu. futbol kariyerini başlatan Aslında, içinde. Beş yıl içinde, çocuk kulübü "Bilzen" ile akademiye gitti. Genç futbolcu bu gençlik takımda neredeyse üç yıldır oynadığı - bu zamana kadar o Genk taşımak yoktu. Sekiz yaşındayken Orada, ailesi ile birlikte ayrıldı. Orada sol bek pozisyonu üzerinde durdu FC "Genk", gitti. On yıldır Thibault gençlik ekibi kompozisyonda oynuyordum. Bu arada, oldukça uzun bir süre savunucusu pozisyonunu işgal olduğunu. Ama sonra o zaman henüz kendisine tanıdık değildi yenisiyle, geçti. Bununla birlikte, davada Belçikalı kaleci çok iyi kendini gösterdi. Tibo Kurtua, hiç bir santimetre iki metre olduğu büyüme, sözde çerçeve içinde olmak için oluşturuldu. çünkü O yüzden kaleci pozisyonunu aldı.

Profesyonel kariyeri: başlangıcı

Yukarıda sunulmaktadır fotoğraf hangi Tibo Kurtua, "Genk" Profesyonel kariyerine başladı. İlk maçı "Gent" denir başka Belçikalı kulüp, karşıydı. Bir tek düşünmek etti: Tibo Kurtua 16 yıl içinde erişkin ekibinin ana parçası sahaya indi! Ve kulüp iyi kalecilerinden bir sıkıntısı vardı çünkü. Ve genel olarak, bu pozisyon popülerlik zevk vermedi. Yani Thibault üst uçuş dahilinde sahada düzenli görünmeye başladı. Bu gerçeği katkıda bulunduğunu ifade her zaman diğer kalecilerinden şey oluyor ile - bu kırıklar, kartlar, diğer kulüplere geçiş.

Ancak, aşağıdaki sezon, 2009/2010, hafif bir başarısızlık koymak için, Courtois kanıtladı - o bütün bir yıl boyunca sahaya indi ve yedek olarak her zaman geçirdikten sonra asla. Ama ilk takım kalecisi 2010/2011 Thibault de seçildi. Hatta UEFA Avrupa Ligi olarak, turnuvanın başlangıç aşamasında katıldı. Ve Belçika liginde sadece üç maç sonrasında, yani 18 Ağustos Aynı yıl, kaleci kulüp ile sözleşme imzaladı. Bundan önce, hiçbir sözleşmeler imzalanmıştır.

Bu sezonda, Tibo Kurtua 44 maç oynadı ve takımını Belçika şampiyonu ünvanını kazanmak için iyi bir oyun yardımcı olmuştur.

in Bakım "Chelsea"

2011 yılında, ancak Thibault, onlar Londra kulübü "Chelsea" ilgilenmeye başladı "Genk" ile bir sözleşme imzalamak zorunda kaldı. 14 Temmuz'da, o ekip Courtois beş milyon lira ekibine gidecek kabul etti tanındı. Şartlar hızla kabul edildi ve beş yıllık sözleşme Thibault zevkle imzaladı. Tabii ki, "Gena" temsilcileri kalmak Belçikalıyı ikna etmeye çalıştı, ancak kaleci taviz vermedi.

Ancak, bu aynı ay içinde, "Chelsea" kiralık "Atletico Madrid" in yaptığı yeni edinilmiş oyuncu verdi. İspanyollar Tibo Kurtua için yaptığı ilk maçında tam 90 dakika oynadı ve tek topun kapıları kaçırmayın.

ilginç gerçekler

Onun kısa kariyeri boyunca Tibo Kurtua çok elde edebiliriz. O, "Genk" ile Pro-League ve Belçikalı Kupası şampiyonu oldu. Sonra Madrid için oynuyor, "Atletico" kulüp İspanyol örnek ile kazandı. Sonra oldu Avrupa Ligi kazanan ve sahibi UEFA Süper Kupası. Ayrıca, o İspanyolca Kupası'nda ekibi ile kazandı.

Ama sonra o kira ve oynayamadı "Chelsea", geri döndü. Ancak, buna rağmen, o Premier Lig ve Futbol Ligi Kupası'nı kazanmak için gitmek Londra kulübü yardımcı oldu.

Başka Courtois, 2011 yılında Belçika Pro Lig en iyi kalecisi, hem de kupa Zamora (iki kez) sahibi oldu. Buna ek olarak, o İspanyol Örneklerin iyi kaleci ve Belçika'da yılın sporcunun durumunun unvanı verildi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.