BilgisayarlarBilgisayar oyunları

Tarihsel stratejiler: Bu türün ilgi çekici oyunları

Tarihsel stratejiler, projenin bir ayarı olarak seçilen dünyanın gelişim döneminde kullanıcının belirli bir bölgeyi veya devleti yönetmesi gereken bir oyun kategorisidir. Her böyle bir başyapıttaki geliştiriciler, oyuncuyu dış dünya ile geliştirme ve etkileşim açısından çok fırsat yaratmak için dünyayı çeşitlendirmeye çalışıyorlar.

Kazaklar serisi

"Tarihsel strateji" türünün ilk oyunlarından biri, "Kazak" dizisinin lansmanı oldu. Bu, 15-18 asırlık Avrupa'nın tarihini anlatan Ukraynalı geliştiricilerin bir projesidir. 2017 yılına gelindiğinde, çizgi üç oyun içeriyor ve sektörde bir kült haline geldi. Oyun, geniş bir haritada kişisel bir kasaba, kale veya hatta bir devlet inşa etmeyi, orduyu ve düşmanlarla sürekli savaşmayı içerir. Kampanya modunda, oyuncu gerçek misyonuyla çeşitli görevler üstlenir ve gerçek kullanıcılar ile harita üzerinde çok oyunculu savaşlarda bulunur. Stratejik bileşen, araziyi, birliklerin sınıflandırılmasını ve düşman ordusunda farklı asker türlerine karşı savaş taktiklerini içerir.

Toplam Savaş Serileri

Hayrana, tarihsel stratejilerin oyun süreci tarafından en ilginç ve unutulmaz olduğunu sorarsanız kesinlikle cevaplayacaktır: Toplam Savaş serisi. Yaratıcı Meclis stüdyolarının bu tanınmış yaratımı, bir kişinin birçok tarihsel döneme gidebilmesini sağlayan ondan fazla projeyi içerir. İşte Roma İmparatorluğu, Ortaçağ, feodal Japonya, toz çağı, Napolyon savaşları ve çok daha fazlası.

Oyuncu kendisi için birkaç farklı şehir içeren bir devlet seçer. Bunlar geliştirilebilir, farklı binalar inşa edebilir, toplumun sadakatini arttırabilir, ticaretten gelir sağlayabilir, bir ordu kiralayabilir ve başka şeyler yapabilir. PC'deki bu tür tarihsel stratejiler, kaleyi her çatışmada, kuşatmada veya savunmada kendi birliklerini yönetme kabiliyeti açısından da popülerdir. Her birimde, kullanıcının talimatlarını açıkça izleyen belli sayıda asker bulunuyor. Oyun diğer pek çok özelliği içerir. Bunların arasında diplomasi ve siyaset önemli bir rol oynamaktadır.

Diğer ünlü oyunlar

Sözü edilen iki seriye ek olarak PC'de layık tarihsel stratejiler de var. Bunların en iyisi, Europa Universalis projesinde olduğu gibi küresel harita üzerinde diplomasi ve savaşla uğraşmanıza izin verir. Birliklerin manuel modda yönetilmesi mümkün değildir, ancak gerçekçilik yüksek düzeyde başarılmıştır. Birkaç hamleden daha fazla adım atmadan dünyayı kazanmak oyunda inanılmaz derecede zor olacak. Lionheart: Kings 'Crusade gibi tarihsel stratejilerin bir fantezi bileşeni var, ancak Haçlı Seferleri ile ilgili tarihin önemli bir dönemini anlatıyorlar. Oyunda kullanıcı, Lionheart ismi İngiliz Kralı Richard adına toprakları fethedecek. Büyük bir harita, birçok görev, generaller pompalama ve diğer birçok yön bu oyundaki oyuncuları bekliyor. Ayrıca, geliştiricilerin gerçek zamanı oyun saatine eşitlediği Stronghold stratejisinin, kullanıcıların ilgisini hak ettiği görülüyor. Güçlü bir devlet kurmak bir haftadan fazla zaman alacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.