ÇirkinlikInşaat

Takviye merdivenleri: hesaplama ve şeması

inşaat merdiven en önemli aşamalardan biri olarak takviye duruyor. Bu süreç beton stabilizasyonu için bir tasarım maksimum gücü verebilir.

takviye beton merdiven Şartları

operasyonda Merdiven monolitik yapı farklı etkiler ve stres uğrar. Böyle bir yapı her zaman daha fazladır ve kendi ağırlığının etkisiyle ve onu kullanan insanların ağırlığı altında. Bu, alt tabakaların malzeme ve üst sıkmak gerilmesine neden olur.

yıkıma zaman kurşun Bu tür bir deformasyon. Amacıyla takviye yapılarını kullanarak, bu tür sonuçları önlemek için. Böyle bir çalışma yani üç aşamada, içinde yapılmalıdır:

 • formun kurulumu;
 • takviye kafesinin montajı;
 • Beton harç dökme.

malzeme ve araçların hazırlanması

En zor ilk aşamasıdır. kalıp oluşturma ustanın kısmında bakım ve dikkat gerektiriyor. monolitik merdiven takviye - Karmaşık süreç, onsuz teknik sertlik elde etmek mümkün değildir. yapı malzemeleri ve araçları standart setinin takviye için. hazırlamak için gerekli manipülasyon yapmak için:

 • plastik mandal;
 • Uygun bir valf, bölüm;
 • yaka takviye edici;
 • Tel kesiciler;
 • tel bağlanması;
 • 4-mm ağ.

sonraki aşamalarını dekorasyon için gerekecektir. Diğer şeylerin yanı sıra, bir elektrikli tornavida, kaynak makinesi gereken bir takviye planı hazırlamak için gereklidir. Metal çubuklar tasarımı üzerine yerleştirilmesi gerekir, çünkü donatı elemanları arasındaki mesafeyi belirlemek için önemlidir.

kalıp montajı

Takviye merdivenler bu tahta veya kontrplak levhalar için kullanılan kalıp kurulumunu kapsar. Bir 5 mm levha uygulayabilirsiniz. desteklerin için kalın ahşap bloklar uygun. Kalıp nem polietilen ya da çatı korunmalıdır hissetti.

Bireysel elemanlar vidalar veya evrensel vidalarla sabitlenmelidir. Bu durumda, sonra bunun inşaat çıkarmak oldukça kolay olabilir. Barlar tel ya da nokta kaynağı bağlayıcı olabilir, iki yoldan biri ile bir araya getirilebilir. Alet genellikle el bağlama yöntemi için kullanılır. Ancak, sadece işin hacmi nispeten küçük olduğu durumlarda haklı. Diğer durumlarda, bir kaynak makineleri, emek ve malzeme maliyetlerini azaltır.

çiftleşme 1 mm bir çapa sahip olan tavlanmış çelik tel ürünler hazırlamak yapılması gerekmektedir. bunlar kirişler toplanmıştır sonra, 0.3 m eşit bir uzunlukta parçalar halinde önceden kesilmiş. Bu yaylar veya plastikten askıları yapılabilir.

takviye edici kafese hazırlanması

Tie tel parçaları çeşitli teknikler de dahil olmak üzere biri olabilir:

 • iki sıralı;
 • köşe;
 • Phillips;
 • sayaç sitesi.

oldukça emek yoğun olduğu için, bağlayıcı kolaylaştırmak amacıyla, nalburdan satın alınabilir tornavida kanca yüklü olmalıdır. Eğer istemiyorsanız ekstra harcama ise, pense yardımı ile bu işler mümkündür. Takviye merdivenler, bu üst üste birleştirme, iki bağlama çubukları içermelidirler, bunların uzunluğu sonra elemanları üç yerde birbirine bölüm valf 50 ürünü ile hesaplanmalıdır çelik tel.

Profil seçimi ve kurulum çerçevesi

Takviye merdivenler iskelet kesiti 1 ile 4 cm eşit olabilir çubuklar A-400 veya A-500, kullanılmasını kapsar. Son zamanlarda, en yaygın olarak kullanılan evroarmatura. O dayanıklılık takviye artırabilir tekrar yükler ile her iki tarafta çapraz kaburga, varlığı ile karakterize edilir.

farklı bir profile sahip çözeltisi ile birleştirilmesi küçük bir miktar kenarları, bu nedenle, hem güçleri 500 MPa evroprutki dörtgen tercih etmektedir. deformasyonlar çubuklar beton karışımının yüksek bir yapışma varsa.

donatı düzeni

En sık teknolojilere yapılan Takviye merdivenleri takviye örgü aşağıda yüklenmiş ve yukarıdaki edilir. Çerçeve yapıştırılarak ya da kaynak tarafından tek tek elemanların hazırlanır. Eğer klipleri uygularsanız, belirli bir mesafeye ızgara öğeleri ayarlamanızı sağlar.

bu merdiven yekpare yapılarda söz konusu olduğunda, bunlar genellikle en fazla 20 cm kalınlığa sahiptir. Bu pimler kendi yükseklik 10 cm aşmayacak şekilde seçilmelidir için. Üst ve alt ızgara kanca birbirine bağlanması gerekir. Kurulum boyuna çubuklar üzerinde yapılan ve bir dama tahtası deseni düzenlemek için ihtiyaç olan. plastik pabuçları kullanımı da şeması monolitik merdivenin takviye sağlar olduğunu. Onlar kalıp ve donatı arasına yerleştirilir.

Bu tür elemanların kullanımı monolit merdiven düzgün bir çerçeve birimi sağlar. çerçeve yapısının üst kenarına alt 3 cm mesafede oluşturulur kaynaktan. takviye yapısal yükleri üzerinde yönlendirilen bu gerçeği nedeniyle, alttan başlamalıdır.

Takviye şemanın seçimi

basit bir form tasarlamak konusunda somut merdiven Takviye, takviye çubuklarının yapılacaktır. takviye kafesinin hazırlanmasında bazı iç ustaları biçiminde kalıp içine koymak , çelik kanallar tarafta düzenlenmiş. Bazen daha kirişler yanı sıra köşeleri kullanılmaktadır. En kötüsü değil, ama malzeme ve enerji gibi maliyetler yararsız olarak kabul edilebilir.

Algılama çekme kuvvetleri için yeterince alt kısmında takviye. Eğer hiçbir sarım monolitik bir platform vardır monolitik odnomarshevoy merdiven ile çalışmak varsa, çerçeve sadece plakanın altına odak gerilme kuvvetlerine konumlandırılmıştır gerekecektir. Bazen Merdivenin üst çelik ağ gözü büyüklüğü 100 x 100 x 5 mm ile takviye edilmiştir. Böyle bir yaklaşım sertliğini arttırmak, fakat sadece sahne diken korur etmez.

odnomarshevuyu merdiveninde Böyle basit bir karakter efektleri basitleştirilmiş prosedür ile güçlendirilmiş bir çerçeve yapısı sağlayarak sağlar. enine takviye tipik olarak 40 cm arası mesafe. 10 mm çubukları kullanılabilir gerektiği gibi. Takviye merdiven basamağı işlemi plakanın yüksekliğini, çubuklar arasındaki uzunlamasına takviye ve aralık çapı belirlenmesini içerir. Seç bu seçenekler serbest geçişini verilmelidir merdivenlerin.

Bu nedenle aralık uzunluğu 2 m ise, minimum yükseklik 10 cm merdiven plakasının eşittir ve çubuklar arasındaki maksimum mesafe 19 cm eşittir ve takviye çapı 10 mm olmalıdır. çalışma merdiven plakası minimum yükseklik 20 cm eşit ise, son parametre 12 mm'ye yükseltilir ve çubuklar arasındaki maksimum mesafe 15 cm eşdeğerdir. Bu merdiven yayılma 4 m uzunluğunda olup.

Ana takviye bileşenleri

Kendini takviye merdiven gerçekleştirilebilir. aşağıda açıklanacak olan Düğümler, muhasebe kurallarına donatmak gerekir. Üst bağlantı parçası aşamalarına devam Örneğin, tek parça yüzeyi, alttan ancak yukarıda sadece takviye edilmelidir. Üst takviye kafesi Benzer alt takviye şekilde seçilmelidir.

İki Site merdivenin çaba geçirecek, bu nedenle duvara sabitlenmelidir. Bunu yapmak için, düğümlerden biri kullanma - duvara araştırır beton taç kuvvetlendirme boyutu monolitik platformlar sabitlenmesi için 20x20 cm olmalıdır beton bloklar, beton veya tuğla duvarlar mi .. Bu ikinci durumda, derinleşen serbest durumda malzemeler, kalıp içine takviye beton duvar yapım takviye bileşenlerinin da ahşap yamuk veya köpük ürünleri, belirtilen süre. Monolitik ped alt güçlendirici çerçevede kaydedilmelidir merdiven ve üst armatürün yapısal sertliği arttırmak.

donatı hesaplama

Merdiven, güçlendirme, kendi yapabileceğiniz hesaplanması, yardım olmadan inşa edilebilir. Merdivenin uzunluğunu belirlemek için bir yöntem olabilir boyuna donatı çubuklarının sayısını belirler, adım kasalar ayrılabilir. Bundan başka, bu değer, uzunlamasına çubukların uzunluğu ile çarpılır. Aynı teknoloji durumunda gelir, çapraz bağlı bu değerler ilave edilir ve takviye çerçevesi çubuklar iki sıra halinde yükleme içerdiğinden, 2 ile çarpılmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.