TeknolojininElektronik

Synthesizer Casio CTK-3200: inceleme, yorum

Bir müzik okuluna bir çocuk verilmesi, ebeveynler er ya da geç bir müzik aleti satın yüzleşmek zorunda biliyoruz. Bu bir piyano ve yeterince apartmanda bir yer ise biraz para hantal ve ağır, ancak geleneksel akustik enstrüman bir satın almaya yönelik, bu mümkün. Diğer durumlarda, bir kompakt piyano ve satın alma düşünmelisiniz synthesizer Casio iyi bir hale gelebilir CTK 3200.

Kolay ve işlevsel

Bu modelin dokunmatik hassasiyeti olan bir tuş takımı ile donatılmıştır dikkati çekiyor - büyük bir artı değil, benzer bir şey vardır her bütçe synth. Sanatçı hızın iki türü arasından seçim ve kendiniz için en iyi seçim yapabilirsiniz. bu sadece rahat bir oyun katkıda akustik piyano, gerçek bir klavyesi çok benzer, ama aynı zamanda sentezleyici sağlam, profesyonel bir görünüm genel görünümünü verir: Ayrıca klavyenin CTK 3200 tasarımını ayırır.

genel bakış

Casio CTK 3200 400 sesler ile kullanıcıya sunar. Bu listede hem klasik hem de sentetik ses seçenekleri vardır. Polyphony 48 notlar sundu - Çok fazla değil ama Sahne temel görevler için yeterlidir. sentezleyici, oto eşliğinde donatılmış olduğu doğaçlama ve farklı müzik türlerini keşfetmek için fırsatlar açılır 150 stilleri.

Bu ciddi limitler ve icracı ve aracı kullanma imkanı sadece bir yankı yeterli değildir ve: Dijital efektler bu konuda kullanıcılardan Casio CTK 3200. Feedback güçlü noktası değildir oybirliği vardır.

Eğitim ve yazma

sentezleyici canlı öğretmen ile geleneksel ders bina prensibine dayanır artan öğrenme, işlevi vardır. O acemi sanatçılar için çok faydalı olacaktır, böylece bu sistem, müzikal gelişimini amaçlayan öğe içerir. Dahili USB çıkışı bir bilgisayara bağlamak ve tam teşekküllü MIDI klavye olarak kullanmak için izin verir.

Her şey ekli ve örnekleme fonksiyonu olduğunu. Onun sayesinde, kullanıcı daha sonra belli şarkıların performansında bunları kullanmak için dış kaynaklardan küçük parçalar yazmaya fırsat olur. Örneğin, bir vokal çizgi veya bir keman solosu olabilir. Aynı fiyat aralığının çoğu cihazda sentezleyici Casio CTK 3200 ile aynı "güçler" yok gibi bu, büyük bir avantajdır.

karakteristikleri

Akustik Piyano Klavye 88 tuşları sağlanır ve 3200 yılında o kısaltılmış CTK - sadece 61 tuşları, ama dokunmaya duyarlılık iki türü hakkında unutma. Maksimum polifoni 48 sesler, bazı sesler olmasına rağmen, bu rakam yarı yarıya azalır.

1 ile 10 arasında Yankı ve tamamen kapalı olabilir. Ses Pad kolayca kullanılabilir bellek örnekleri oynamak için izin verir. Üç ahenkli örnekler için ön ayar ve bir bulunmaktadır - etki için. sentezleyici üstlenebilir ve metronom (2 ila 6 ölçü başına oranını yener - 30 255).

Ayrı anahtar kelimeler ve adım eğitimi bir adım gerektirir. müzik kitap ve performans değerlendirmesi, üzerinde bir tekrar, ses parmak kılavuzun olasılığı yanı sıra, sanal eğitmen bireysel olarak sol veya sağ elini kullanan, ancak o zaman iki partinin karışıma devam sökebilirsiniz. öğrenme dört aşamada, birinci ve ikinci - "Dinle" ve "İzle" ve üçüncü ve dördüncü - "Hatırla" ve "Otomatik".

Eşlik 150 ritm içerir. Bu tür rüzgar araçlar oynarken yararlıdır birinde 12 yarım tona aktarılması ve diğer tarafta, hem de 415.5 465.9 Hertz ayarlama gibi diğer yararlı özellikleri vardır.

Giriş ve çıkış

Yukarıda belirtildiği gibi Casio CTK 3200, bilgisayara bağlantı için USB çıkışı ile donatılmıştır. Buna ek olarak, bir yuva vardır pedalı, sostenuto, yazılım veya ritim sürdürmek - "Jack" Bu standarttır Kulaklık çıkışı standart bir stereo jak sunulmuştur, böylece gündelik kulaklık telefon veya bilgisayar tarafından bağlanamaz. Ancak, sorun biraz para için, sen müzik aletleri ve radyonun herhangi bir dükkanda satın alabilirsiniz adaptörü, çözmenize yardımcı olacaktır.

mini telefon jakı - stereo ses girişi vardır. Güç Casio CTK 3200 ağ altı çinko-karbonlu pil veya AA alkalin pil mümkündür. sentezleyici ikinci defa kullanırken yaklaşık üç saattir. enstrüman son tuşa basıldıktan sonra altı dakika sonra kapanır pil ve ne zaman takılı çalışması sırasında enerji tasarrufu için - yarım saat içinde.

İki hoparlör 2 watt desyatisantimetrovymi cihaz donatılmıştır. sanatçı sürekli hareket ya da sokakta oynuyor, eğer, o zaman bu fiyat kategorisinde en iyi seçim sentezleyici Casio CTK 3200, bu yüzden yaklaşık 3.5 kg ağırlığındadır.

yorumlar

modeli bir süre önce serbest bırakıldı, böylece sahipleri değerlendirmek ve avantaj ve dezavantajları işaret etmek zaman var. Kontrol paneli, sezgisel kullanıcı dostu ve fonksiyon tuşları bölümlere ayrılır ve tüm bilgiler görüntülendiğini: Eski genellikle kolay bir arayüz anılır.

Ayrıca, sahipleri sentezleyici kolaylığı not: bu kompakt arabanın arka koltuğunda sığacak kolaydır. Ortalama ağırlığı dizüstü sadece iki kilogram olduğunu ve bu sentezleyici daha sadece kilo ağırlığında, bu nedenle yere götürebilirsiniz.

Birçok dokunuşa tuşlarının duyarlılığın fonksiyonunun önemini belirttiği - bu bütçe enstrüman, hem de tam boyutlu tuşlarının büyük avantajdır.

Kullanıcıların dezavantajları notları, hiçbir dijital (reverb hariç) etkileri ve dahili hoparlörler tutmaz dahil metal müzik standı içerir. Hoparlör sistemi, tüm dört watt toplam kapasite sağlar ve ev egzersizleri ve Ev konseri bu yeterli, daha büyük tesislerinde sentezleyici kapsamaz eğer. Bu sorun yalnızca isteğe bağlı bir harici hoparlör bağlayarak çözülebilir.

Tasarım ve ekipmanlar

Sadece olası siyah - konut renk varyasyonları olmadan yüksek kalitede sentezleyici mat plastikten yapılır. plastik parmak izi kalır, ancak kolayca silin hafif nemli bir bez ya da alkol ile temizlenebilir.

Birlikte bir sentezleyici alıcıyla güç kaynağı ve bir kürsü alır. Uygun bir taşıma kılıfı, stand ve çeşitli pedallar ayrıca satın alınması gerekiyor. Başka analog synthesizer kullanabilirsiniz böylece Ancak, pedal standart girdi, daha da önemlisi, kutupları eşleşecek. Bu kolay kontrol edin: Eğer sürdürmek pedalı ses kesilir ve yayımlanmasından sonra devam eder basarsanız, o kutup uymuyor.

Sonuç

Casio CTK 3200 - büyük kompakt bir araç. Onun fiyat yani sentezleyici hafifçe bütçenin kapsamı dışındadır, on bin ruble dan başlar, ancak miktarı fonksiyonlarının bu set ile bir araç için oldukça iyi. Neredeyse bu fiyat aralığında bir model ama sadece, kullanıcıya CTK 3200. Bu, her zaman kulaklık takabilirsiniz komşular gündüz veya gece rahatsız ve ses seviyesinde oynamak istemeyen kişiler için yararlı bir varlık olacaktır aynı yeteneklere veremez kendileri. Taşıması kolay, bu bir konser müzisyeni olarak uygundur ve insanlar sürekli ikamet yeri değişiyor. aracı bile rafa ile çok yer işgal etmez, bu yüzden bile küçük bir dairede karışmaz, kompakt.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.