TeknolojininElektronik

Bir ATM cihazı nedir

ATM - bir östrojenin ve bir aygıt bilginin işlenmesi. Böyle bir aparat, tüm ATM ağı belirli banka yöneten bilgisayar merkezi (çağrı merkezi böyle işleme şirketi) bağlanır.

para teslim edilir ne şekilde ATM ve bankacılık ağlarının birimi nedir? ATM kartı yuvasına takın zaman o an, PIN girmek ve para konusunda uygun işlemi seçin istek işleme gönderilir. Bilgisayar merkezi kartı veren bankaya iletir. İşleme Kendi hesabınızdan sipariş miktarının elektronik transfer sağlar. Ve ancak o zaman veri merkezinden para ihracı için bir komut gönderir.

Şimdi ATM iç yapısını düşünün. Kullanıcı (üst) ve kasa (alt): Yapısal olarak, cihaz iki ana parçadan oluşur. Güvenlik nedeniyle, ATM cihaz düzenlenmiştir davetsiz misafirler için uzak bir yerde güvenli bir yatağın bir parçası olacak şekilde. Bu bağlamda, bu yapılar güvenli bir kullanıcı kısmından ayrı cihazlar tasarlanmıştır. Böylece, ön panel ve sokakta veya binanın içinde olabilir ve Çelik duvarın arkasında odasında zaman. Bu cihazlar arası duvar olarak adlandırılır. Böyle bir ATM cihazı güvenliğini geliştirdi sadece (fotoğraf, aşağıda bu tür yapıların bir fikir edinmek için okuyucuyu yardımcı olacaktır), ancak toplanması için onları uygun hale getirir. Ayrıca dağıtıcı birimin alt bulunur - nakit dağıtma için bir cihaz. Cihaz dağıtıcısı için ikinci pencere olarak adlandırılan iki ATM'ler verici içermektedir lütfen unutmayın. Para özel kasetlerde cihazın içine yüklenmiş, hacmi 2003 notları arasında olabilir. Tipik olarak, bant sık makineyi hizmete yok etmek için, tamamen doldurdu. Dağıtma iki ila beş farklı mezheplerin yedekler ile yapılandırılır. Hatta hücre boyutunu (genişlik ve uzunluk) değiştirmek için izin verir. verilirken para faturası her bir hücre yanındadır özel besleyici, kaset çıkar. Bundan sonra bu çift Algılama adı verilen özel bir cihaz üzerinden geçer. Gelen faturaları yardımıyla sensörleri test etmek için tasarlanmıştır: bu orada bozulmaları olsun ya da olmasın, boyut ve kalınlığa sahip olan belirtir. Her şey iyi giderse, tasarının bir istif olarak adlandırılan depolama aygıtı düşer, ve değilse, o zaman kaset aktar sıfırlanır. Genellikle Orada, yıpranmış yırtılmış düşme, kıvrılmış kenarları nakit veya notlarla birlikte sıkışmış zaman gibi herhangi bir arıza, bir elektrik kesintisi.

İstifleyici istemci tarafından talep edilen miktarı yazılmış, bu dağıtmak için aygıta beslenmektedir.

Tüm e-dolgu ATM üst kısmında yer alır, aslında, bir sıradan bilgisayar, bir aygıt kredi kartları, kahve okumak için, ve bir makbuz yazıcısı.

Cihaz Tasarruf Bankası ATM standart biriminden bu makalede açıklanan cihaz farklılık göstermemektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.