SeyahatYol tarifi

Sunny Murcia (İspanya): sizi hayal kırıklığına uğratmeyen turistik yerler

Rus turistlerin ilgisini çeken şirin şehir, kumlu plajlarla ve kayalık dağlarla çevrilidir ve İspanya'nın gerçek imajını taşımakla ünlüdür. Canlı bir kültür ve eğitim merkezi aynı adı taşıyan bölgenin başkentidir.

Mağrib kökenli şehir

Gezici yerleriyle az bilinen gizemli Murcia (İspanya), ülkenin güneydoğusundaki Segura Nehri kıyısında yer almaktadır.

Gelişmiş bir altyapıya sahip modern bir şehir, 9. yüzyılda Moors tarafından kuruldu ve bu yerleşim, devletin "ve daha sonra Avrupa'nın tamamında" bir "sera" haline getirilerek benzersiz sulama sistemleri oluşturuldu. Zamanla, bağımsız krallık, verimli toprakları Castile'ye katan Kral Alfonso X tarafından yakalandı.

XVIII. Yüzyıldan beri ipek endüstrisinin gelişmesiyle kentin ekonomik büyümesi başlıyor. O zaman Murcia kentinin (İspanya) ziyaret kartı haline gelen cazibe merkezleri ortaya çıktı.

XIX yüzyılda, bölgenin başkenti çok talihsizlik yaşadı: Napolyon birliklerinin yağmalanması, sayısız deprem ve veba salgınları. Böyle bir istikrarsızlık dönemi çok uzun sürdü ve sadece son on yılda hazineye gelir getiren turizm sektörünün gelişimi başladı.

Monteagudo Kalesi ve İsa Heykeli

Ülkedeki yedinci en büyük şehir, Murcia'nın tarihi ile yakından ilişkili dinlenme ve gezi için muhteşem bir mekan olarak konumlandırılmıştır.

Tesise gelen turistler, İsa Mesih'in yükselen heykeline derhal dikkat ediyorlar. Monteagudo dağında duran heykel, 1926'da atılan parçanın tam bir kopyası. Devrim sırasında heykel yok edildi ve 25 yıl sonra Kurtarıcı'nın 14 metrelik figürü çıktı.

Tepede 11. yüzyılda kenti korumak için inşa edilmiş eski bir Monteagudo kalesi var. Yüksek bir dağ üzerine inşa edilmiş savunma yapısı, mükemmel bir gözlem sonrası görev yaptı. 24 saat güvenlik görevlileri, şehrin cesur savaşçılarına duman ve ateş yardımı ile işaret verdi. Kale, bir zamanlar suçlular için bir hapishane, tahıl ambarı ve depo olarak görev yapıyordu.

İyi korunmuş bir tarihi anıt, antik Murcia (İspanya) 'dan gurur duyuyor. Gezi turistlere büyük ilgi gösteriyor, ancak uçurumun üst kısmına tırmanmak olanaksız çünkü kendi topraklarında boşluklar bulunan çok tehlikeli bir yer.

Katedral

Eşsiz kentsel mimarlık, birçok çağın özümsedi ancak ulusal lezzetini kaybetmedi. Tarihin en ünlü anıtı caminin bulunduğu yerde Murcia'da bulunan Gotik katedraltir . Şehrin süslü yaklaşık yüz metrelik kulesinin Rönesans'ın en iyi geleneklerinde yapıldığı ve güzel cephesinin barokun güzel bir örneğini oluşturduğu dikkat çekicidir.

16. yüzyıldaki yıkımdan sonra restore edilen katedral, çevrede, kutsal heykellerle dekore edilmiş olup, her hizmette dürüstlerin varlığının ihtişamı ve etkisini vermektedir.

Şu anda tapınağın çoğu, İncil'den dolayı eserler, eski belgeler ve tabloların dikkatle saklandığı bir müze müzesi.

Eski Köprü

Segura Nehri kıyıları, XVIII. Yüzyılda sel nedeniyle yıkılan köprü alanına kurulmuş iki kemerli güzel bir taş yapı ile birbirine bağlanmaktadır. 200 metrelik yapı özellikle istikrarlıdır ve metal çerçevelerin kullanımından sonra Eski Köprü önemli ölçüde genişletilmiştir.

İspanya Ana Tiyatrosu

XIX. Yüzyılda Kraliçe Isabel II, daha sonra yerel aktör H. Romea'nın adını taşıyan bir tiyatro açtı. Roma tarzı bina, güzel cephesiyle değil nefes kesici güzellikleri ile de zarif dekorasyonu ile ünlüdür.

Romea Theatre, her bir performansı eşsiz bir gösteri haline getiren mükemmel akustiği ile ünlüdür. Hemen binanın geçmişi ve diğer eğlenceli olgularla tanışabileceğiniz ilginç bir sergi var.

Murcia Mutfağı

Cazibe merkezleri çok çeşitli olan Sunny Murcia (İspanya), lezzetli gastronomileri ile ünlüdür. Yerel mutfağın menüsünde taze sebzelerden büyük miktarda salata ve yerel restoranlar sihirbazları şaşırtıcı etli turtalar hazırlıyor ve denizlerden gerçek mucizeler yaratıyor. Fırında pişmiş balık - bu yerel aşçıların gerçek bir eseri.

Tatilciler, olağan dışı bir bileşim kombinasyonu ile zengin çorbaların mükemmel tadını kutluyorlar. Patates, bezelye ve şeftalardan oluşan çanak, sebze ve meyveleri çorba içinde birleştirmeye alışmayan Avrupa turistlerini şaşkına çeviriyor.

Murcia Şarapları

Tesisin bitkileri doğal meyve suları, reçeller ve kompostoların yanı sıra üzüm veya böğürtlen şarabından yapılmış düşük alkollü bir içecek üretmektedir . Akşamları tatilciler, sangria benzeri, soğutulmuş Tinto de Verano'nın rafine tadını çıkarıyor.

Murcia şehri, uluslararası yarışmalarda ilk sırayı alan kokulu şarapları ile de ünlüdür ve turistler genellikle bir şişe köpüklü içecek alırlar.

Sakin bir şehir, turistleri bekliyor

Yılda 320 gün sıcak havanın egemen olduğu güneşli bir şehirde dinlenin, unutulmaz duyguların ve izlenimlerin denizi çekin. Bölgenin sakin ve huzurlu bir başkenti, turistleri kandıran kalabalığın yorgunluğunu çekenlere hitap edecek. Bu görkemli şehre tekrar dönmek isteyeceğinizden emin olun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.