Gıda ve içecekTatlılar

Süt krema: tarifi

Sır - Paskalya kek ve ana dekorasyon Noel pastaları. Onun yapısı çok basit, ama hepimiz bu lezzetli dekorasyon oldukça zordur yapmak biliyoruz. Bizim makale süt sır pişirme ince noktaları üzerinde duruluyor. Aşağıda tavsiye, pişmiş hatta ilk kez dinlersen, onun mükemmel kalitesi ile sizi memnun edecektir. Bu maddenin ilk bölümünde nasıl klasik bir sır yapmak göstereceğiz. İkinci bir kısım daha hafif bir düzenlemesini dekoratif sır pişirme adayın.

buzlanma olmalıdır neler

Eğer klasik sırı yapacaksın Eğer sabır ve serbest zaman. Bu oldukça zor bir iştir. Çok nedeniyle meme buzlanma farklıdır tutarlılık her adımında, beceri ve sezgi şef bağlıdır. Aslında, bu bunların imalat karmaşıklığını yatmaktadır.

Bitirdi sır, mola çökmeye çok kalın veya şeffaf sert olmamalıdır. kek, pasta veya zencefilli için mükemmel süt sır - beyaz pürüzsüz ve parlaktır. çabuk sertleşen olarak genellikle geleceğe hazırlıklı değildir ve onun elastikiyeti geri yüklenmez. Bu sadece ilk tarifi ilgilendirmez.

tutarlılık Üç tip

Kek ve krema kek için süt daha elastik ve zencefilli daha yoğun hale gelir. Biraz yayıldı ve bisküvi yüzeyine iyice yapışması gerekir. Bu ekstra lezzetli dekorasyon - Güverte Monteli kek kalın lekeleri izin verilir.

boyalı dantel glaze kek, gelince, o zaman daha ince çizgi, çünkü daha güzel bir ürün daha ince olmalıdır.

dekorasyon zencefilli evler - Sır uygulamasının üçüncü vaka. Bu durumda, Renklendirilebilir gıda renktir. Bu, yapısal elemanlardan tahliye çatlak ve çok ince veya kalın olmamalıdır.

Gördüğünüz gibi, buzlanma süt farklıdır. şef Dan çok ölçülen bir yaklaşım, içgüdünün hatta bir tür alır. tatlılar cam öğrenmek sadece deneme yanılma yoluyla mümkündür. Önerilerimiz defalarca birçok aşçılar tarafından ampirik olarak test edilmiştir. Biz onlar mutfak deneylerde size yardımcı olacağını umuyoruz, ve sen de görev ile başa çıkacak.

Doğru tutarlılık sırrı

süt veya renk katkısı olmadan süt sır, viskoz homojen ve beyaz yapmak için nasıl anlamak için, teknoloji ile uğraşmak gerekir. buzlanma sonra - o bilindiği gibi, aslında, şeker şurubu, içinde, bir kristalize olmaya eğilim veya şekere sahiptir. Sanayi üretiminde invert şeker şurubu veya pekmez ekleyerek bu özelliği ile mücadele. Evde, amaçla sitrik asit kullanmak daha uygun olur. O daha pekmez ve şurup ivertnogo olmakla çok daha iyi şeker kristallerinin yapısını korur. o Çantana için çok külfetli olmayacaktır böylece ev pişirme sitrik asit için biraz gerekir. Pişirme şurup sırasında ilave edilir.

sır Şeker kristalleri göze çok küçük, ayırt edilemez olduğunu - bazı sır yumuşak ve kremsi görünüyor ve çünkü.

Reçete 1 (klasik)

Sır hazırlarken şeker 250 g ve limon suyu 30 g bırakacaktır. Su üç biri olarak şeker ile ilgili olarak alınır. Şeker tamamen çözülür, buradaki su bu minimum bir miktar uygulanmaktadır. Bizim durumumuzda, bu bileşenlerin yaklaşık 80-90 oranı daha çok isteğe bağlı olduğu - fazla suyu şurubu ve buharlaşmayı pişirme sırasında tespit hazır ruj. çok fazla ise, o zaman çok az daha iyidir - sadece biraz daha uzun ateşe şurubu tutmak gerekir.

ilk aşamada

Kalın dipli neemalirovannuyu tava alın ve içine şeker dökün. su dökün ve küçük ateşe koyun. şeker kadar karıştırın çözülür.

Güçlü bir yangın yapın ve bir raddeye şurubu getirmek. Zaman zaman tava şeker pıhtıları duvarları yıkamak. Bir silikon fırçası yapmak için uygundur. pıhtıları yıkandı değilse, o zaman hazırlanmış buzlanma düşecek ve şeker kaba fraksiyonlar içinde hızlı bir şekilde kristalize olur. şeker üretiminde, nihai şeker kristallerinin yardımıyla, aynı boyut ve şekle sahip şeker kristallerinin makbuz arayan şuruba eklenmiştir.

Şurup pokipit 4-5 dakika edelim. Daha sonra, sitrik asit buna karıştırılır.

ikinci ayak

Şimdi şurup olduğunu belirlemek için zamanı. Her şey çok hızlı ve dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Ciddi bir ozhog alabilirsiniz - sıcak ve yapışkan olduğundan Öncelikle, her fazladan saniye, ikincisi sır kalitesini etkiler ve çünkü.

Test aşağıdaki şekilde hazır tanımlanır. Soğuk su ile önceden bir kase hazırlamak gerekir - bu şurubu ile kaşık bırakın ve onun yumuşaklığını kontrol edecektir içinde. Bu şurup bir çay kaşığı üçte kepçe ve sudaki bunu bir kaç saniye damla için. Hemen kaldırıp dikkatlice hatırlıyorum. Eğer yumuşak topu heykel Eğer - derhal sıcaktan şurubu çıkarın. O hazırdır. Şimdi sıra bir sonraki aşaması için zamanı.

üçüncü kademe

net bir şurup sütlü-beyaz sır oldu almak için, sarsmak gereklidir. nokta basittir. Klasik sır bir mermer levha üzerinde onu porselen bıçağını gererek beyaz krem durumuna yoğrulur.

Sır gemide dökülür. Daha sonra bıçak kaldırıldığında, hareket ve homojen beyaz hale gelinceye kadar kadar düşürdü. Bu süreç oldukça uzun. Orada bir mikser ve varsa hamur yenerek için ipuçları birkaç kez kesilebilir.

Büyük koyarak buz ve biraz şurup dökün - farklı boyutlarda iki kase almak gerekir mikser ile çalışılması. Buz parçalarının büyük (bir kestane büyüklüğü) dökmek için de arzu edilir. buz ile perdelenir çırpın. Bu sır ve serin eriyecek, ama su o karıştırmak olmaz. Sadece o zaman dök. mermer levha ile karıştırıldıktan en az 40 dakika sürer ise buz kışkırtan 10-15 dakika sır şurup dönüşümünü azaltır.

sır çok basit olduğunu belirleyin. Bu şurup doku ve renk değiştiren arada görülmektedir. beyaz döndüğünde, ısıtmalı kil olarak, sır hazır, sopa durdurmak ve onu oluşturmak için kolay olacaktır. Plastik bir kapta nemli bir bez ve yerine sarın. Bir gün sonra, buzlanma stabilize edilir ve bu kullanılabilir - sadece biraz sıcak yukarı su banyosunda ya da sıcak bir batarya yakınında. Bu kanatların vasıtasıyla her iki tatbik edilebilir, yayılması ve bir vaziyete yerleştirilmesi bisküvi yüzeyi ince bir iplik ve çizim ekstrüde etmek.

Bu tarif üzerine yapılan sır, süresiz buzdolabında saklayabilirsiniz.

Sonra - Üç tane daha reçetesi. Önce çok daha kolaydır, ancak tat ve görünüş olarak, bu ödün vermedi.

hatmi

Hızlı ve kolay hatmi sır hazırlamak. Yukarıda verildiği klasik tarifi aksine, uzun bir süre saklanmaz. Doğrudan uygulanır. Bu sır en önemli avantajı hatta bir acemi yapabilir olmasıdır. Her zaman pürüzsüz, yumuşak ve sünek çıkıyor. Yukardan donuyor, ama özde nemli ve yumuşak kalır. planları dekoratif tutam kek veya pasta eklerseniz sır yapışkanlığı kaybetmemiş kadar bu nedenle, bu çok hızlı bir şekilde yapılmalıdır. Bu arada, en uygun kek için bu süt sır olduğunu.

hazırlamak için, hatmi 100 gramlık paketi, Bir çorba kaşığı tereyağı, aynı limon suyu miktarı ve 120 den ve pudra şekeri 150 gram almak gerekir. sır mükemmel tutarlılık sırrı pudra şekeri kullanmaktır. Kum - her durumda! Bunun yerine, hatmi marshmallow, pudra şekeri alabilir ancak değiştirilemez. Onun gevrek kristaller bütün tatlı yağma. o, yanık bir su banyosu kullanmak değildir, böylece çok hızlı bir şekilde sır ve bu hazırlama.

Küçük bir tencerede yağı ve sitrik asit ilave edildi, marshmallow dökün. sıcak su ile daha büyük bir kapta bu tavayı düşürün. ateşe koyun. Karıştırınız. Zafir eriyik sonra toz dökmek için başlar. Tüm karıştırma. Yoğunluk ile deneysel olarak belirlenir. Çok ince bisküvi ile stechot ve çok kalın, uygulamak zor olacaktır.

Sıcak sır kek dökün renkli jöle fasulye üst serpin ve sertleşmeye bırakın. düzine birkaç dakika sonra sunum ne denir kazanmak perdelenir.

kremsi tat ve vanilya aroması ile

kremsi tat ile Sütlü beyaz sır birinci tarifi üzerinde hareket ederek elde edilebilir, ancak su yerine süt almaya. anında süt curdled çünkü sitrik asit izin verilmez ve hiçbir buzlanma çalışmaz. Bunun yerine asit şurup ya da glikoz şurubu kullanarak. Onlar sır biraz daha uzun olacak pişirmek, ancak kristalize edilmesi garanti edilmez. Aromatik - 50 gr tereyağı, pişirme sonunda olacak parlak sır, ve vanilyayı ilave edildi. Soğuk bir bardak su içinde biraz sır damla: isteklilik sır şöyle kontrol edilebilir. o kadar hazır kalın kek gibi dibine düşerse. çok katman bir fırça ile uygulanır.

çikolata çubuğundan

sütlü çikolata Beyaz sır kurabiye, kek sonra yapılır veya kek pişmiş ve soğuduktan. Bu gelecek için yapmaz. Tabii ki, donmuş mavi bir sıvı hale iade edilebilir, ancak uzun ve zahmetli bir süreçtir. Bir kural olarak, ilk tarifi üzerine sadece krema önceden yapılmış.

süt için tavada çikolata (100 gr) ve yer çikolata kırın. kaynar su dolu bir kaba tava koyun. Ayrıca küçük süt (30-40 g) ve toz haline getirilmiş şeker (175 g) ekleyin. tam homojenliği kadar karıştırın. Isınana kadar sır uygulayın.

Koyu çikolata kahverengi ve beyaz dönecek - oldukça geleneksel beyaz sütlü sır. Reçete ve hazırlık teknolojisi ve her iki durumda aynı o içinde. Yalnızca durum - çikolata, bilinen nedenlerle, hiçbir fındık, kabarık pirinç ve şekerli meyve bulunmalıdır.

Şekerci iyi sır kolaydır pişirmek ne demek, ama ilk kez her zamankinden başarısız olur. şurup özellikleri her saniye, brülör alev sıcaklığına bağlıdır, çünkü sır ve kalınlığı, tüm yoğunluğu, farklı olarak kabın alt hatta kalınlık ve çap bulunur nedeni. Buna biz hazırlanmalıdır. Uygun kıvam genellikle sadece ikinci ya da üçüncü girişim ile elde edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.