Haber ve ToplumPolitika

Sonia Gandhi - Eski Hindistan Başbakanı Rajiv Gandhi biyografi dul

kimin biyografi sıradışı ve şaşırtıcı İtalyan (doğumdan itibaren) Sonia Gandhi, ulusal bir Hint lideri haline gelmiştir. O Başbakan Rajiv Gandhi ve kızı İndira annesinin dul. Politikacı, Hint Kongresi başkanı. Sonia siyasi faaliyetleri üzerine onu evlilik ve hayatında birkaç çok ciddi trajediler nedeniyle oldu. Önce Ama her şey.

aile

Sonia Gandhi otomotiv başkent yakınlarında dokuzuncu Ocak 1946 tarihinde doğdu İtalya (Torino) Orbassano küçük kasaba. Bu Torino yirmi kilometre uzaklıktadır. Ailesi, Katolik derece muhafazakar ve müreffeh oldu. Doğumda, Sonia Anthony Main seçildi. O üçüncü kızıydı. Annesinin adı Paola idi. Erken yaştan itibaren Sonia şiddeti büyümüştü.

Sonya'nın babası Doğu Cephesi İtalyan askeri birimin görev yaptı. Bu birim Kızıl Ordu, Stalingrad'daki yıkıldı. Ve babası Sonia Rus tarafından yakalandı. Eve döndüğünde inşaat işinde yapmaya başladı. mahkumun rağmen, Rus kültürü ve tarihi için büyük saygı vardı. Bu nedenle, onun kızı her üç Rus bir isim vermedi. O seksen üçüncü yılında öldü.

formasyon

Sonia Gandhi ilk düzenli Katolik okuluna gitti. altmış beşinci yılda zengin bir ailenin sayesinde Cambridge Üniversitesi, İngiltere'de yaptığı çalışmalar devam gönderildi. O zaman, o zaten onsekiz yıl doluydu. Sonia literatürü ve İngilizce dilini okudu. O İngiliz aile içinde yaşadı.

Rajiv Sony aşinalık

Rajiv - Üniversite Sonia gelecekteki kocası araya geldi. O küçük restoranda öğle yemeği sırasında kendisine dikkat çekti. Radzhiv Gandi Sık sık arkadaşlarıyla gitti. o, bütün gençler arasında görünümlerini değil, aynı zamanda görgü sadece çarpıyordu olarak Sonya hemen onu fark ettim.

Rajiv, dostlarını tanıştırdım. O andan itibaren, gençlerin sık sık buluşmaya başladı. Rajeev Bu en ünlü Hint ailelerinden birine aitti. Büyükbabası başbakan ve saygın dünya lideri oldu. Ve Indira Gandhi, Rajiv annesi babasından sonra parti Ulusal Hint Kongresi kurşun oldu. Bu sonradan Başbakan oldu.

Evlilik Sonia Gandhi

İlk Rajiv ebeveynler yabancıya yaptığı evliliğe karşıydı. karısı onun Hint başkanın torunu için gönderilmişti. Ama Sonia ve Rajiv sevgisi güçlüydü. Ve onlar inatla toplanmaya devam etmiştir.

Sonuç olarak, Rajiv siyasetten uzak ve onunla ilgilenmeyen olduğu gibi, veliler evlenmeyi kabul etti. Sony ve Hindistan'ın gelecekteki Başbakanı Düğün Delhi altmışdokuzuncu yıl gerçekleştirildi. Tören elli kişi olmak üzere toplam katıldı. Böyle tanınmış bir aile için, Gandhi gibi, bu misafirler çok mütevazı bir sayı idi. Damadın akrabaları evlilik duyurmak için çok istemiyordu.

Sonia, Hint Hintçe dil eğitimi bir sari giymek başladı. Yeni evliler Indira evinde yaşıyordu. Radzhiv Gandi havayolu pilot olarak çalıştı ve Sonia Çağdaş Sanat Enstitüsü'nde ders vermeye başladı.

çocuklar

Aile hayatı iyi gidiyor. Yetmişli yıllarda, ilk çocuk doğdu. Sonia ve Rajiv Rahul Gandhi koydum. Yetmiş Birinci yıl, o kızı olarak doğdu. O isim Priyanka verildi. Yıllar sonra, başbakanlık görevinden Sony başarısızlığından sonra, oğlu bir aile hanedanının siyasi faaliyetini sürdürdü. Priyanka kızı işadamı Vadra evli ve bir bebek vardı. Yani Sonia, büyükanne olmadan.

siyasi faaliyetlerin başlangıcı

Sonia siyasete müdahil Rajiv karşıydı. Ama sekseninci yılında kardeşinin ölümünden sonra o tek varisi ailesinin kalmıştır. Sonia sonucu Rajiv omuzlarına düştü olarak bu sorumlulukları kabul etmek zorunda kaldı.

Indira Gandhi öldürülmesi

Indira Gandhi Sonia öldürülmesi çok zor oldu. O bu kadına aşık zamanım oldu. Otuz ilk olarak Kasım 1984 yılında, sabah, Sonya avlusunda silah sesleri duyduk. O gecelikle sokağa koştu ve Indira Gandhi kanda olduğunu gördük. Sonia ağrıyı dindirmek için onu vücuduna sımsıkı, onu hastaneye eşlik etti. Ama o dönemde İndira zaten ölmüştü. daha sonra ortaya çıktı, onlar kendi korumaları, Sih taraftar öldürdü. Indira Gandi Radzhiv öldürülmesinden sonra parlamento seçimlerinde partisini açtı.

Sonia Gandhi Bu bir dul

Sonuç olarak, Sonia kocası kazandı ve başbakan oldu. Rajiv fahri pozisyonu tuttu Beş yıl önce, onun hayatı için çok korktum. Ve şaşılacak. 89 yıl, dul oldu. Rajiv teröristler tarafından öldürüldü. Ölümünden sonra, Sonia on yıl bir münzevi yaşam tarzı yol açtı. Onun iftiralarını istenen Fakat Hindistan gitmemiştir. O Hint kültüründe çocukların eğitimini sürdürdü.

sorusu üzerine: "Aşk Hindistan Sonia Gandhi mı" - su götürmez bir şekilde cevap vermek mümkündür: "Evet." Hatta o kocası hayatta olduğu zamanlarda, o yoksul ve dezavantajlı yardımcı oldu. terör mağdurlara yardım sağlanmıştır. Kocasının ölümünden sonra Radzhiva Gandi Vakfı ve yardım insanlar tarafından yönetilecek devam etti.

siyasi kariyerinin başlangıcı

Sonia o led sevgili kocası onun siyasi parti, yas iken on yıl boyunca, neredeyse çöktü. Bu onun sallamak yapılan ve doksan dokuz, o dinç faaliyette bulunduğunu. Sonia Gandhi, Rajiv dul, ailesi tarafından başlatılan politikaları devam etti.

O hitabet ve topluluk önünde konuşma temellerini kavramak başladı. Bir numune Indira Gandi'nin görüntü alınmıştır. Sonia kuvvetle Parti saflarına temizliğini gerçekleştirdi. Artan disiplin ve ayıklama örgütsel faaliyetler. Mükemmel daha kolay ortak insanlarla iletişim yapmak Hintçe öğrendi. Okudu konuşması ve Indira Gandi'nin tavır. Sonra deneyimini sopa çalıştı. Sert iktidar koalisyonunu eleştirdi.

2004 yılında onun çalışmaların bir sonucu olarak, Sonia başkanlığında parti, kocasının ölümünden sonra tekrar seçildi. Ve o Hindistan Başbakanı görevine aday oldu.

siyaset sahnesine

Partinin zaferi sonrasında bir yabancı hakkı ülkeyi olsun, ateşli bir tartışma başladı. Bölünmüş Sonia Gandhi önlemek için başbakanlık görevi için mücadele etmeyi reddetti. Bu jest için, kraliçe olarak tanındı.

Sony sayısız destekçileri değiştirmek için bir karar için ikna etmeye çalıştı. Ama onun amacı Hindistan'ın başındaki güçlü ve istikrarlı bir hükümet durmak arzusu üst düzey pozisyonlara değildi ve o açıklayan sağlam durdu.

Başbakan Sonia gibi onun yeri Manmohan Singh aday olmuştu. Sonuç olarak, bu seçimde onaylanan ve yüksek konumu aldı edilmiştir.

Sonia bugün

Bugüne kadar, Sonia Gandhi ve çocukları hanedanını gündeme gelmiş. Kendisini hala Hint Ulusal Kongresi'nin lideri. 2010 yılında dördüncü kez bu göreve yeniden seçildi. Hindistan'a gelen diğer ülkelerin hükümdarlarının Herhangi toplantı Sonia ile zorunlu sohbet içerir. O resmi bir ziyaret ülkeyi ziyaret ettiğinde bu Vladimir Putin kaderi kaçmadı.

Rahul Gandhi parti başkan yardımcısı seçildi. Uzmanlar Hindistan Başbakanı'nın yazı için adaylığını kısa sürede bunu tahmin etti. Sonia hala dünyanın en etkili bayanlardan biri olarak kabul edilir. Forbes dergisi dünyanın en iyi 10 tanınmış kadınlarda 2011 yılında ona dahil.

Sonia Gandi'nin sağlık

Son yıllarda, Sonia Gandi'nin sağlığım bozuldu. 2013 yazında, o doğrudan meclis oturumundan hastaneye kaldırıldı. Onun işkence göğüs ağrısı. Sonia yoğun bakımda koydu. Araştırmanın yapıldığı ve onun durumu sağlam edildi. Beş saat sonra Sonia taburcu edildi. hekimler Ağrı nedeni çekerken bunun ilaçların yan etkileri çağırdı.

2014 yılında Sonia tekrar hastaneye gitti. solunum yolu enfeksiyonu saptandı o bu kez. Bir süredir o da tedavi edilene kadar klinikte geçirmek zorunda kaldı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.