KariyerKariyer yönetimi

Skinner - Bir usta veya bir sanatçı?

Kaç asır önce, yağmurlu sonbahar ve kış günlerinde modern insan Deri ve kürk kıyafetlerin tercih ederim. Ama bunların birkaç herhangi bir meslek derileri enfes kürk dönüştü usta teşekkür etmek mümkün olacaktır. Skinner - Nadir ve talep günümüzde uzmanlık antik bir zanaat vardır.

o geliştirmek için gelen ve nasıl geldiği yer, onun nüanslar ve özellikleri - tüm bu sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Neden denir?

Skinner - eski bir meslek. Adını anlamına gelen "yakında" eski Rus sözcüğü, gelen "kürkler, postu ya hayvanların derisini." Antik çağlarda bir uzman daha sonra şapka, giysiler ve ayakkabılar yapılmış olan bir kürk ve kürk derileri ve cilt hayvanlar gibi giyinme içeriyordu.

Bugün kürkleri için derileri maketh usta kürkçü, olarak kabul edilir, kesip onların çeşitli ürünlerden dikmek.

ortaya çıkışı ve gelişim öyküsü

ne zaman Kürkçü zanaat o zamanlarda, hatta geliştirmeye başladı cavemen avlayıp bir giysi hasat hayvanları gizler olarak kullanmaya başladı. Tabii ki, Kürkçüler ilk ürünleri mükemmel olmaktan uzak, ama bu yöntem ve kürk üretim teknikleri yaradı. Zamanla, insanlar işlemek ve bir yatak olarak kullanabilir ve soğuk hava ve neme karşı evlerini korumak için öğrendik. Gelecekte, adam yetiştirmek ve zamanından önce birçok yaban hayvanları evcilleştirmeye başardı. Hayvancılık ve bu çeşitli şeylerin derileri işleyerek üretim gelişmesiyle birlikte tarımın ayrı dalı haline gelmiştir.

Eski Mısırlılar deri çeşitli maddelerinde günlük yaşamlarında kullandı. Onlar Romalılar işlem ve çeşitli mineraller, ağaç kabuğu, tohum, meyve ağaçları ve küçük ağaçlar gibi doğal maddeler ve malzemeler, çeşitli üretim için kullanılan bir resim benimsenmiştir.

kürkçü iş geliştirildi ve bir zanaat süresi olarak kuruldu ile. Onun geliştirme varlığı ya da kürk ve kürk kaynakları, kendi halklarının geleneklerine yokluğunda ve beceri düzeyine etkilendi.

Kürkçü sanat Rusya

Rus beylikleri topraklarında güzel ve sıcak derileri çeşitli hayvanlara ev sahipliği ormanın bir sürü hep oldu. bu antik Ruslar kendileri için değil sadece sıcak giysiler yaptılar ki, aynı zamanda aktif olarak birçok yabancı ülkelere sattılar. Yani Rus ustaları en yetenekli Kürkçüler arasındaydı. O zaman yazılı kaynaklara göre, satış kürk sansarı, kunduz, samur, kakım ve tilki gitti. Uzun süre Kürk Rus ticaretinin ana kaynağı olmuştur. Onlar da fethetti halkları gelen haraç almış. kabuğu ve çeşitli bitkiler, mineraller ve hatta çavdar ekmeği yaprakları: Doğal malzemeler kullanılmış derileri tedavisi için.

Ortaçağda kürk basit ve lüks ve kararlı sosyal statü ayrılır. Tam o sırada, buna göre, ilk tasarımcıları orada kürk moda oldu ve. Kürkçü, herhangi bir şekilde uzman zamanda terzi: Bir koyun veya değerli kürk ve değerli kürk, vahşi hayvanların derileri üzerinde. Onun sihirbaz ihtisas fuar ve kürk pazarlarında satıldı.

Mesleğin özelliklerini

Bugün kürkçü - uzman onun özel alet ve kimyasallar gibi çalışmaları yanı sıra klasik işleme tariflerinde kullanır. Ama oldukça sık usta kürkçü iş toplayıp, hazır derileri ile çalışan ve şeyler yaratmak için uygun olanları raskraivaya.

Büyük üretim daha ucuz olarak, ham deri satın alma ve imalat sürecinde onlar, örneğin lazer kesme ya da renk yapmak gerektiği gibi tedavi edilebilir.

uzmanlaşma

İlk zamanlarda, bir kürkçü - Bir vagon, üretilen ve kesip edildi kürkü diktim. Bugün, OKPR (Rus Sınıflandırma göre çalışan meslekler), aşağıdaki Olası uzmanlık böyle ustaları tespit:

  • compositor;
  • kesme düzeni;
  • sonlandırıcı.

Furrier-dizgicisi desenleri ve hayvan derilerinin çizimler, hem de bir kesme konumlarını gösteren özel etiket uygulama kırpma, set ve katlanır edilmiştir.

Çalışma furrier Model kesme renk, yoğunluk ve kürk yüksekliği, kırpma desen ve farklı kürk yapılan levhalarının doğrudan kesim derileri seçimidir.

işlem, armholes ve ürün panoları, kontrol ve eksiklikleri ve kürk çalışma hataları düzeltme alt yapan Furrier-işlemci.

Büyük işletmeler genellikle son derece uzmanlaşmış işçileri kullanır, ancak mevcut piyasa koşullarında, usta genellikle giyinme ve bitmiş ürünler için terzilik arasında değişen tüm uzmanlıkları bir araya getirir.

Günümüzde kürk atölyesi kürkçünün büyük talep onarımı gibi ve kürk ve deri ürünleri perelitsovka tür hizmetleri tadını çıkarın.

gerekli nitelikler

Kürkçü uzmanın sadece iyi kürklerin çeşitli usta, aynı zamanda olmamalıdır:

  • bunların tedavi özelliklerinin bilinmesi;
  • kusurları fark ve ustaca düzeltmek;
  • sanatsal yetenek ve tadı var;
  • onlar, süreç üretmek kesip dikmek biliyorum.

Buna ek olarak, iyi bir kürkçü - eğitimli ve gelişmiş göz kestirimi, görsel figüratif ve dokunsal belleğe sahip bir adam, o renk ve malzeme doku benzer tonları ayırt etmek gerekli olduğundan, bitmiş üründe kürk her parçanın konumunu açıklığa. Doğruluk ve titizlik, azim ve dayanıklılık da bu mesleği master gerekli niteliklerdir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.