Haber ve ToplumEkonomi

Şirketin Harf - Bu çalışmasının etkinliğinin ana göstergesidir

Bugün kelime "kap" bir ekonomik nitelikteki haberlerde sıkça duyulabilir. Başlıca performans iki olarak kabul edilir: artış veya düşüş.

değeri bir tür - ekonomistler arasında şirketin piyasa değeri bir algı var. Iki göstergeler doğru orantılı olduğundan unutulmamalıdır. Yani, daha yüksek piyasa değeri, daha pahalı bir şirket. sermaye oranları maliyetini azaltarak kaybolur.

Şirketin Harf - borsada hisselerinin değeridir. Örneğin, kurumsal artar aktif paylarının alım ve değer. Bu menkul ilginç bir özelliği kendilerine iş varlığın kendisi alakasız olmasıdır. (Olur çoğu zaman tam olarak ne) onları geri almak için - o tek şey. Bu durumda, hisse tahakkuk kar eşlik olmayabilir. Ancak, her zaman "mal" bir tür vardır.

Analiz harf alanda araştırmaların bir miktar göstermektedir. Genelde büyüme açısından kabul edilir işletmenin öz sermaye. Ana vurgu onların özgür şamandıraya anonim şirketler sayesinde üzerindedir. Onların değerleme dayanan kur farkı bu menkul.

bir ölçüsüdür, tavsiye edilir uluslararası uygulamalara dayalı bir değerlendirme yapılması - iç pazar şirketin piyasa değeri olduğunu göstermektedir. Nedeniyle hissedar şeklinde sermayenin uygulamanın kendi sınırlı kapsamı geniş dağıtım almadı. Bu nedenle, bu yaklaşım olduğunu Rus işletmelerin önemli bir kısmının olasılığı.

Rus bilim adamları (örneğin Galtsevoy E. V.) ait çalışmalara dayanarak, bilimsel literatür iç pazardaki tezahürü farklı biçimleri bağlı olarak değerlendirme şirketlerinin büyük harf kurdu. Böylece, artan harf mekanizmasına dayalı, üç ana şekli vardır (gerçek sübjektif ve kukla (piyasa)). Bütün bu formların mutlaka kendi finansman kaynaklarını bir artış olarak şirketin bilançosunun üçüncü bölümünde yansıtılması gerekir. Aynı zamanda, orijin ve başlama farklı kaynakları paylaşır. Bize her formda üzerinde durmak istiyorum.

Şirketin Gerçek harf

Bu eşleme mali ve ekonomik faaliyet doğal sonucu bildiriyor. Yani, etkin bir şirket çalışan her zaman işletme faaliyetlerine olumlu sonuç vardır. Şirketin harf artırılması kendi gelirlerini, iş genişleme izledi ve gelecekte daha yüksek karlılık elde üretme kabiliyetini gösterir.

sübjektif harf

Bu durumda, bu ekonomik gösterge iç yönetim tarafından kontrol edilmektedir. Maliyet maddi olmayan varlıkların değerlendirilmesi sübjektif (sözleşme) karakteri vardır. Bu nedenle, mülkiyet değer artışı herhangi bir zamanda (piyasa koşulları veya ülkedeki siyasi durumun değişmesi) kaybolabilir, harf olarak öznel bir operasyon, bu şekilde oluşan düşünülebilir.

Kukla (Pazar) harf

Şirketin Harf - onun olduğu piyasa değeri, hisse fiyatının ürünün ve toplam sayı (R. Koch) tarafından temsil edilmektedir. Bu değer artış (aktif olarak) bilanço yansıtılır. Önceki aktife girdiği bu formu arasındaki temel fark - İç yönetim ve dış yapılar borsa hisse fiyatı gerçekleştirilir başlatamaz gerçekleştirdi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.