MaliBankalar

Sınır - yani ve nasıl hesaplamak

Sınırla - bu nedir? Ve ne sıklıkla bu konsept ile karşılaşacak mı? sınırı - Çeşitli Literatürde bu kelime bir tanımlaması vardır. Terim, mali, bilimsel ve kumar sektörlerindeki popüler. Ancak bugün en sık kelime bankalar kullanılır. Hangi bir sınırı ima ve kimin aşağıda ele kurar.

banka sınırı

sınırı - Daha önce bahsedildiği gibi, kelimenin her alanda "sınır" tek tanımlaması vardır. bankacılık için, vadeli nakit işlemlerde herhangi bir kısıtlama ayarı için de kullanılır. para belirli bir miktar kaldırmak Bazen imkansız büyük zorluklarla ve bankanın itibar bozulmasına yol açar. Her alacaklı mevzuat normları geçmeyen çekme kendi sınırlamaları belirleme hakkına sahiptir.

Sınır - Banka ve yüklemek için neden? Bu sorunun cevabı yüzeyinde yatıyor. Emniyet aracı için kullanılan bazı miktarlarının uzaklaştırılması için sınırları kurulması ve sahtekarlığı önlemek. Böylece, bugün hesabına bilet ofisleri, ATM ve kredi kartı kısıtlamalar vardır.

İstemci döndürebildiği para miktarına eşit olan maksimum çekme miktarı. nakit limit hesapları ile çalışmada gayri nakdi işlemlerini sağlamak için kullanılır.

Kredi limiti

Çoğu zaman, bankacı terminolojisine yabancı kavramları duyabiliyorum. Sınır - yani ve bu kredi kaldırılmasını nasıl etkilediğini müşteri kredi kartı eğer açıklamak zorundadırlar. Böyle bir kısıtlama kendisine verilmiş olabilir borçlu gelir dayanır miktarı empoze edilir.

Kredi limiti bireysel olarak ayarlanır ve birçok faktöre bağlı olabilir. Bu faktörler şunlardır: borçlunun geliri, sözleşme, süresi kredi politikası ve diğer faktörlere. Bir süre sonra, banka kullanılmak üzere azami miktarını artırmak için sunabilir. borcunu ödemek için borçlu ne miktarda Bu durumda, sınır hesaplama nasıl temelinde ve gerçekleşmektedir.

Harita üzerinde Sınırı

Sınır - yani ve harita üzerinde nasıl görüntüleneceğini, daha detaylı bir şekilde anlaşılması gerekmektedir. Böyle kısıtlamaların birçok türü vardır:

  • Kısıtlama dağıtma bir ATM'de anlamına gelir.

  • nakit çekme sıklığı düşer.

  • İnternet operasyon Kısıtlama.

  • dağıtılmasını sınırlandırılması Yazarkasadaki gelir.

Yani, hibe ve bir kart limitinin hesabından nakit hesaplanmasında bir sınır ayarlayın. Bu gereksinimler Merkez Bankası düzenine ilişkindir. Yani, bugüne kadar, dizi kartları için ATM'lerinden nakit çekme azami miktarı Visa Electron 500 bin ruble - kartları "Altın" serisi için 300 bin ruble - ve MasterCard standart kartlar için 100-150 bin ruble olduğunu.

maksimum ve minimum eşikleri Merkez Bankası tarafından belirlenen, ancak banka yasal standartları aşmaması halinde, kendi sınırlamaları belirleme hakkına sahiptir. Örneğin, müşteri hizmet kurumu, sınırlamak bir çekme, bir tane olabilir ve üçüncü taraf bir ATM için - çok daha az.

Sıcak bir hat üzerinde veya doğrudan ofisine bankaya başvurmanız gerekir limiti set istemci aşan miktar geri amacıyla. kendi takdirine bağlı olarak banka çalışanları müşterinin lehine, bunun tersi de karar verebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.