BilgisayarlarYazılım

Shockwave Flash çökerse ne yapılacağını

Çoğunlukla, web tabanlı motora dayanan, Google Chrome'un kullanıcıları ve web sörfü için diğer uygulamaları, flash içeriği görüntüleme ile ilgili sorunlar yaşar. Bu gibi durumlarda, tarayıcı bir sonraki Shockwave Flash eklentisinin çöktüğünü bildiren bir ileti görüntüler. Sonuç olarak, Chrome umutsuzca "donuyor" ve bazen yeniden başlatmak için bilgisayarı yeniden başlatmak gerekiyor, çünkü kontrol işlemini kapatmak bu sorunun olumlu bir sonucuna varmamaktadır.

Tarayıcının bir hata atmasının nedeni: "Shockwave Flash eklentisi başarısız oldu", oldukça basittir. Bu nedenle sıradan bir kullanıcı kendisini kolayca ortadan kaldıramaz. Sorunun kökleri, tarayıcıya flash oynatıcının entegre bir sürümünü sunarak geliştiricilerin seçtiği yaklaşıma dayanmaktadır. Web'de gezinmeye yönelik diğer programların Adobe'nin uygulamanın çevrimdışı bir sürümünü kullandığı unutulmamalıdır.

İşlemdeki Chrome, sayfanın flash içeriğini görüntülemeye çalışırken her birine atıfta bulunarak bilgisayar sürümünde yüklü olanları izler. Bu algoritmanın sonucu, çakışma olup, kullanıcıya Shockwave Flash'ın başarısızlığına neden olduğunu bildirir.

Çok sıkıntıya neden olan bu sorunu çözmek için Chrome'u çalıştırmanız ve adres çubuğuna chrome: // plugins / komutunu girmeniz gerekir. Kullanıcı "Enter" a basarak, kullanılan tüm eklentilerin bir listesini açacaktır. Bu komutun, uzantıların bir listesine ve Google tarayıcının tüm klonlarına neden olduğuna dikkat edilmelidir. Yazıtın görünümünden sorumlu olan sorunun kökünü yok etmek için: "Şok dalgası Flaşı başarısız oldu ...", kullanılan her modül hakkında ayrıntılı bilgi edinmeniz gerekir.

Bunu yapmak için, İngilizce sürümünde "Ayrıntılar" seçeneğini açın - "Ayrıntılar". Daha yeni sürümlerde buna "Daha Fazla" adı verilir. Yanında bir "+" işareti var. Üzerine tıklarsanız, kullanılan uzantılarla ilgili tüm bilgiler görüntülenir. "Şok dalgası başarısız oldu" mesajının görünümü bu eklentilerin listesinde "Adobe Flash Player" olarak adlandırılan birkaç modülün bulunmasının mümkün olacağına işaret eder. Normal çalışma Chrome, yalnızca oynatıcının tek başına sürümlerine istekte bulunmazsa sağlanır.

Hangi eklentinin devre dışı bırakılacağını belirlemek için "Konum" satırına dikkat etmeniz gerekir. Uzantının entegre sürümü, adresin içinde "Chrome" kelimesini içerecektir. Diğer tüm eklentilerin çalışmaları "Devre Dışı Bırak" seçeneğini kullanarak durdurulabilir.

Bu basit prosedür, web sayfalarını görüntülerken rahatsızlığa neden olan bir sorunun ortaya çıkmasını kalıcı olarak ortadan kaldıracaktır. Söz konusu eklentileri dikkatlice inceledikten sonra, "Shockwave Flash başarısız ..." hatasına neden olan bir eklentiyi devre dışı bırakmakla kalmayıp bazıları da devre dışı bırakamazsınız. Örneğin, dolaşım için aynı adrese sahip olan Microsoft DRM uzantısı genellikle çoğaltılır. Bu gibi durumlarda, tarayıcı hızından fayda sağlayacak herhangi birini devre dışı bırakabilirsiniz.

Google Chrome'daki ana süreçlerin işleyişi hakkında bilgi ve anlayış, web sayfalarının en rahat şekilde görüntülenmesini sağlayacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.