Sanat ve EğlenceFilmler

"Sevgili Elena": Yönetici Özeti. "Sevgili Elena" - kitap ve film Ryazanov Razumovskaya

"Sevgili Elena" - eserlerinin diğerlerinden sıyrılıyor film Eldara Ryazanova. Resmi duygusal dram ve türe olağan master'da çözülmezse tüm gerçeği Öncelikle lirik komedisi. Ne bu kaset ve Ryazanov böyle trajik hikayeye itiraz neden?

Lyudmila Razumovskaya "Sevgili Elena"

Razumovskaya - Leningrad oyun yazarı da bilinir. Bu resim daha sonra Ryazanov "Sevgili Elena" kaldırıldı hangi dayalı çalışmaları, kimin yazdığını o oldu. Razumovskaya oyun SSCB'de sadece başarılı oldu, ama Almanya'da yüz sinemalarda konulmuştur.

Lyudmila yüksek oranlar senaryo GITIS eğitim gördü zaman her şey 1978 yılında başladı. Ardından acemi oyun yazarı Bakanlık zor çocukların eğitim sorunları hakkında bir oyun yaratmak için gerekli olan kültürün gelen büyük bir sipariş aldı. Ancak yetkililer Razumovskaya yazılı iş ve onun özetini gibi değildi. "Sevgili Elena" hükümet tarafından reddedildi ancak yönetmenler dünyanın en iyi tiyatro oynamak tarafından sıcak karşılandı. Tarih yoksul öğretmen ve sinema ilgileniyor.

mürettebat

Eldar Ryazanov Razumovskaya kuruluşundan hemen sonra oynamak, fakat hükümet değişikliği, yönetmen uyarlamasındaki reddedildi dikkat çekti. 80'lerin yılında açıklık ve sansürün rahatlama ilan edildi. Bu nedenle, 1987 yılında, yönetmen uzun zamandır planlanan desen çekim başlamıştır.

Öğrencilerin rolünü Sanatçılar başlangıçta eğitim kurumlarının mevcut öğrenciler arasında bulmak için planlanmış. Ama bu kolay bir iş değildi, bu yüzden Shchukin Okulu ilk ders öğrencilerin ana rolü üstlenmesi gerekiyordu. kombinasyon halinde aktör, yönetmen ve senarist - evreleme işlemi ile Cope Ryazanov Valery Ahadov yardımcı oldu.

Çekim Moskova'da gerçekleşti. aktörler gölde yüzmek ve dayanılmaz sıcak gibi davranmaya Ekim ayında vardı. Genç sanatçılar ve usta arasında platformunda defalarca çatışmaları etti: Ryazanov inanmaktadır kendi mesleğine genç "schukintsy" sorumsuz tutum olduğunu.

Özet: "Sevgili Elena"

Resmin ekranlarında 1988 yılında çıktı. Ve sadece hayatın şok izleyici gerçeği: zulüm ve dizginsiz gençlik. Ondan özeti nedir?

"Sevgili Elena" - kayıp bir gençlik 80s ilgili bir film. Dört gençler onlar onun doğum günü tebrik etmek istiyorum bahanesiyle, onun okul öğretmeni daire iddia etti. Ama aslında, gençlerin sınavlarını geçti yoktur ve üniversiteye giriş sınavlarında geçerken onlar için başarısızlık doludur. Bu nedenle, sınav kağıtları onları hataları düzeltmek için nerede, güvenli Elena Alekseeva anahtarını cezbetmek için şantaj, tehdit ve mevcut tüm araçlarla karar verirler.

Elena ve bir anlamda çılgın gençler getirmek için çalışıyor ekran zamanın bir buçuk saat, ama onlar sadece kendi girişimleri gerekenleri almak için daha acımasız sonbahar aşağıda olur. hiçbir şey bırakmayacak her iki tarafın nihai resimde: Öğretmen öğrencilerinin bakış değiştirmek mümkün değildir ve gençler - tahminlerini düzeltmek için.

ana karakter

Marina Neyolova derhal özetini tanıyan, film yıldızı kabul etti. "Sevgili Elena" - Bu oyuncu Eldar Ryazanov ile işbirliği için bir şans vardı ki tek projedir.

Çocukken Neyolova bale eğitimi ve ardından Tiyatro, Müzik ve Sinematografi Leningrad Enstitüsü'ne girdi. Aktris onun çalışma döneminde daha davranmaya başladı: Marina Mstislavovna sadece yetenek değil, aynı zamanda oldukça çekici bir görünüm oldu.

Genç aktris hemen başlık rol onu yaptı: Nadezhda Kosheverova ona onun projede merkezi karakterini emanet "Eski, eski hikaye." set sitesi çelik üzerinde Neyolova ortakları Oleg Dal Vladimir Etush George Vitsin. Sonra lider roller Size, adam "ve" Monologue bekliyor " "kar beyazı renk," vardı."

Ama filmi "Sevgili Elena" aktris tüm Birlik popülerlik getirdi oldu. Yalnız bir öğretmen de gerçekçi bir dönüşüm için mütevazı Neyolova eski moda bir odyozhku puantiyeler üzerinde başında bir düğüm ve sıradan Değişim şık elbise kravat, lüks sarı saçlarını yığınlar kurtulmak gerekiyordu. Ne yazık ki, çabalarının sanatçı hiçbir ödül işaretlenmedi.

Natalia Shchukin Lyali olarak

"Sevgili Elena" - neredeyse bu sanatçının kariyerine başladı hangi film.

Natalia Shchukin Barnaul doğdu ve çocukluk katıldı dram okuldan edildi. 15 yıl içinde, kız filmi Ruben Muradyan içinde Olga rol oynamaya davet edildi "belleğe ilişkin fotoğraf." Film Sverdlovsk Film stüdyosu serbest bırakıldı. kız ünlü oldu ve üç yıl sonra filmden Stanislava Govoruhina "şampanya" bir rol teklif edildi.

filmi "Sevgili Elena" 17 yaşında Natalya, hem de onun kahraman Lala çekim sırasında. Sınıf arkadaşları ile hikayesinde, bir kız güvenli anahtarını vermek için onu zorlamak için hocası, tehditlerin evine gelir. Ancak, Lala vicdan önceki arkadaşları daha uyanır. Bu onun daire dışına çocukları kurşun öğretmeni vaat, ancak tablo tuş üzerinde bırakmaya zorlamak için, çetenin lideri tecavüz Lyali Elena Alekseeva önünde sahnesinde oynamak başka planları vardır çıkıyor. Öğretmen, bütün zulümleri tahammül uzun duramayacak, kendisine ne istediğini verir. Ancak sınıf arkadaşları kendisi arasında kavga ve boş gidin. Anahtar hala apartmanda masaya yatıyor.

Volodya olarak Andrew Tikhomirnov

Adam 21 yıl içinde enstitü oynamak zorunda kaldı. Ama teşekkürler onun zayıf anayasasına, aktör bu görev ile iyi bir iş yaptı.

Tikhomirnov ilk kez 1987 yılında ekranlarda çıktı. Yönetmen Valery Kurykin Tihomirnovu bir gencin bir kompleksin rol aldım hangi bir resmi "şantajcı" aldı. Bu filmde, Mikhail Efremov, Leonid Kuravlev ve Sergei Garmash gibi ünlü isimler tarafından oynanan. Andrew resimde iyi görünüyordu, bu yüzden Ryazanov projesiyle "Sevgili Elena" onu aldı.

Analiz hikayesi bize kesinlikle hiçbir şey Quartet ait Tihomirnova kahraman neredeyse tek üyesi tövbe ettiğini güvenle söyleyebiliriz sağlar. Volodya, sadece ev öğretmeni içinde huzursuzluk kışkırtıcısı olduğu: sınıf arkadaşlarından farklı olarak, o soğuk hesaplama rehberliğinde bilinçli yapıyor. Paşa, Lala ve Witek genellikle onun argümanları bu itirazı Elena Sergeyevna bulmuyorum - Volodya yalnız gerçekten çocuklara ikna etmeye çalışıyor öğretmen, diyalog meşgul olabilir. Ama Volodya hep o sıkıca yaşam felsefesi dile getirdi ve hedeflerine ulaşmak için kirli yöntemler kaçma olmadığı şeyleri söylemek bilir.

Dmitry Marjanov Paşa olarak

Bu gün, aktör oldukça tanınabilir. Filmografisinden "Sevgili Elena" bir resmi varken Dmitry sadece 19 yıldı.

karakter özellikleri, ilk bakışta, açık görünüyor: şımartın ve şımarık çocuklar. Ama aslında, her karakterin aşağı gidemez hangi aşağıda kendi eşiğe sahiptir. Örneğin, kahraman için Andrew Tihomirnova yasak teknikleri ve haksız demektir yok. Lala daire Elena Alekseeva kuşatmasının ikinci gününde kiralık, arkadaşlar çok ileri gitti ile olduklarını fark. Bir Paşa Maryanov normal öğretmen evde kargaşa dağıtılmasına belirtir gerçekleştirilir. o şaka olsun diye bir dişi arkadaşı tecavüz gelince, böyle âdiliğinden gitmesini zorlayacaktır tek bir nedenden olduğunu belirtmektedir. Volodya çatıda onu kilitler ve ona şantaj devam etmek, birine sahiptir öğretmenin dairesine döndü: Henüz Paul bu tatsız sahneyi önlemek başaramadı.

Filmin Yorumlar

Sovyet film klasiklerinden tarafından film Eldar Ryazanov "Sevgili Elena" sayılabilir. Filmin Yorumlar olmuştur yıllardır çoğunlukla pozitif olmaya devam etmiştir. Zor bir gençlik problemi bu güne kadar çözülmüş değil çünkü insanlar tekrar tekrar bant Ryazanov, sempatik ana karakterleri gözden. Bu tür filmler - Bu küstahça gençlere döküntü davranışı ve nasıl Dışarıdan göründüğü sonuçlarını göstermek için bir yoldur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.