ÇirkinlikZararlılarla Mücadele

Serada salatalık Yaprakbitleri: Nasıl savaşılır? Halk ilaçları. Bir sera salatalıklarında yaprak bitleri ile savaş yöntemleri: incelemeler, fotoğraflar

Her bahçıvan büyüyen salatalık, sıklıkla böyle bir zararlı ile yaprak bitleri, kapalı alanda, yani sera içinde en rahat hisle karşılaşır.

Yaprak bitleri: ne kadar tehlikeli ve nasıl görünüyor?

Bu böceklerin görünümü kolayca belirlenebilir: bitki üzerindeki yapraklar sarkık ve sarkık hale gelirken, ters tarafta olduğu gibi çiçekler, yumurtalıklar ve sürgünlerde de istenmeyen zararlıların tüm kolonileri kolayca görülür.

Yeşil, siyah veya sarımsı renkte küçük bir böcek olan yaprak bitleri, uçmaya başladığı dönemde tehlikelidir. Bir bitki üzerinde yoğun konsantrasyonu nedeniyle olur, bu da yiyecek sıkıntısı yaratır. Buna göre zararlıların kanatlı biçimleri doğar ve bitki bitkilerine uçmaya başlar. Sonuç olarak - seradaki salatalıkların yaprak bitleri. Böyle bir zararlıyla nasıl başa çıkılır? Hangi yöntemleri uygulayabilirsiniz? Onlar ne kadar etkili?

Bu zararlıyla mücadele için önlemlerin zamanında kabul edilmemesi, kamyon çiftçilerinin kapsamlı çalışmalarını, bahçe bitkilerinin çoğunu yok ederek ve dolayısıyla yüksek bir verim elde etme umuduyla inkâr edebilir.

Beklenti için mücadele

Önleyici çalışmaların zamanında kabul edilmesi bitkileri yaprak bitlerinden kurtaracaktır. Bir sera içindeki salatalıklardaki yaprak bitleri ile mücadele yöntemleri, halk ve kimya kullanma yöntemleri olabilir. Fakat önleyici tedbirlerle düşmanın önüne geçmek daha iyidir; bunlardan biri seralarda kükürt dumanlı süpürgelerle fumigasyon yapmaktır. Metrekare 50 gram uyuşturucu kullanıyor. Ahşap çerçeve ile kapatılmış seralarda bu işlem tavsiye edilir, çünkü metal sülfür anhidrit yıkıcı bir şekilde etkiler.

Envanter de dahil olmak üzere, sera iç alanının, 10 litre suya 400 gram hazırlık oranında klor kireci ile işlenmesi de etkilidir. Çözüm bir süre durmalıdır. Serpme bitkileri alınan sıvıya ihtiyaç duyar ve tortu rafları ve diğer sera yapılarını örtbas eder.

Mücadelenin yöntemlerinden biri, doğru yetiştirme agrotechnology'sidir

Seraların dahili olarak işlenmesine yönelik önlemlerin alınması ile eşzamanlı olarak, meyvelerin zararlılara karşı direnme yeteneğini arttırması önerilir. Bunu yapmak için sıcaklık rejimine uymanız gerekir. Gece, termometre 18 derecenin altına düşmemelidir. Gündüz sıcaklığının 28 dereceden yüksek olmamasına izin verilir. Seranın güney tarafında tebeşir ile beyazlatılması önerilir.

Hıyar ekimi için agroteknik önlemlerin doğruluğu zorunludur: ekim koşullarına uyulması, tesislerin havalandırılması, gübrelemenin zamanında eklenmesi.

Fosfor-potasyum gübreler uyguluyoruz

Ve yine, salatalıkta bir sera içinde yaprak bitleri bulunursa, bununla nasıl başa çıkılacak? Haftalık yaprak üstü giydirme fosforik-potasyum preparatlarıyla yardımcı olacaktır. Zararlıların tamamen yok olmadan önce yapılması önerilir. Çözeltiyi hazırlamak için 10 gram potasyum klorür ve 20 gram süperfosfat 10 litre suda seyreltilmelidir.

Karıncaların serada görünümü daha global bir sorunun habercisidir: yaprak bitleri, karıncaların yediği süt. Bu nedenle sera içerisine girdiklerinde, özel anti-formu tebeşirler kullanılması önerilir.

Sera içindeki salatalıklardaki yaprak bitleri ile nasıl başa çıkılır ? Yaprak bitlerinin kontrolünde etkili olan, zararlı zararlıları için özellikle hoş olmayan bitki yatakları çevresine dikimdir. Bunlardan biri fesleğen.

Bununla birlikte, önleyici tedbirlerin etkisiz olduğu ispatlanmışsa ve bir serada salatalıkta bir yaprak biti varsa, nasıl savaşılacak? Fotoğraflar bu küçük, çok sayıda düşmanın tehlikesini gösteriyor.

Enfeksiyon hafifçe bulaşırsa, zararlılar elle çıkartılabilir, dikkatlice çalıları inceler ve yaprakları biriken yapraklarla keser. Daha sonra yeşil kütlesi sera dışına çıkarılır ve yakılır ve salatalık çalıları hortumdan yüksek basınç altında dökülür.

Sera yaprak bitine karşı kimyasallar

Salatalarda bir sera içinde yaprak bitleri gelişirse nasıl savaşılır? İncelemeler bahçıvanlar bu durumda Inta-Vir, Arrivo, Decis, Kinmix, Carbophos gibi kimyasalların kullanımına yönelirler. Hasat işleminden en geç bir ay önce işleme durdurulması gereklidir.

Yaprak bitlerini öldürmeyen biyolojik preparatlar etkili ancak hastalıklara bulaştırıyorlar. Sonuç olarak, böcek en fazla bir buçuk saat içinde tükenir. Bu ilaçlar kesinlikle güvende ve seralarda yararlı böcekleri yok etmeyin . Bunlar "Entobakterin", "Fitoverm", "Strela", "Akarin", "Peretrum" dır. Kullanıldıktan sonra seralardaki salatalıktaki yaprak bitleri kaybolur.

Nasıl savaşılacağını Halk ilaçları

Her bahçıvan yatakları üzerinde kimya uygulamaya hazır değildir, zararsız halk yöntemlerini tercih eder. Doğal maddelere dayalı preparatlar zararsızdır, yan etkileri yoktur, çabucak ayrışırlar, kimyasaldan daha az olmazlar ve seradaki salatalıkların yaprak bitlerinden korkarlar. Böyle küçük ama çok tehlikeli bir zararlıya nasıl yardım edersiniz?

Etkili ve yıllarca sarımsak infüzyonu için test edilmiştir. Hazırlanması için bu ürünün yaklaşık yarım kilogramı öğütülmeli, 3 litrelik bir kap içerisine yerleştirilmeli, su ile doldurulmalı ve 5 gün ısrar ettirilmelidir. 10 litre suyun içindeki bu süreden sonra, 60 gram bitmiş infüzyonu seyreltin ve salatalık bir sprey ile işleme tabi tutulmalıdır.

İkinci yol: sarımsak öğütülmeli, bir şişeye koyulmalı, aynı miktarda su ilave edilmeli, sıkıca kapalı bir kapta yaklaşık 10 gün beklenmelidir. 10 litre suya püskürtürken, 25 ml'lik ürünü seyreltin.

Sarımsak kabukları da kullanılabilir. Bunu yapmak için 150 gram 10 litre su ile dökülecek, 24 saat bekletilecek ve hemen bitki serpilecek.

Yaprak bitleriyle mücadelede etkilidir. Kurutulan yapraklardan 300 gram alması, 10 litre suda ısrar etmesi ve ardından iki gün süreyle dayanması ve ardından uygulamak gerekir.

Bir karahindiba kullanabilirsiniz. 400 gram taze kök ve 600 gram yaprak parçalayın, 10 litre su dökün, ısrarla 3 saat ıslatın ve yönettiği gibi kullanın.

Yaprak bitlerine karşı bir odun sabunu çözeltisi etkili olur. Bir kova su içinde yapmak için, 2 büyük kaşık kereste kremi eklemelisin, ev sabununu rendeleyin, bileşenler tamamen çözünene kadar karıştırın.

Yaprak bitiğinde, pelin, soğan kabuğu, acı biber, kuzukulağı yaprakları, domates ve patates yaprakları etkili olur. Bir kerelik bir tedavi yeterli olmayacağından, onlardan sıkça püskürtülmesi önemli bir şarttır: yaprak bitleri tamamen yok olmaz, çoğalmaya ve bitkileri yok etmeye başlayacaktır.

Doğal düşman bir böcek böceği

Yaprak bitlerinin doğal bir doğal düşmanı böcek böceğidir. Onları sonuna kadar sorun alanına çekmek için, bu kanatlı böceklerin en çok sevdiği yapraklı hardal ve dereotu bitkileri yetiştirilebilir.

Ayrıca ladybird'leri alıp seraya sokabilirsin, orada küçük ve acımasız salatalık katilini halledeceksin.

Yaprak bitleri öldürmek için ipuçları

Böyle bir tehlikeli zararlıyı tanımamak için, sera içindeki salatalık yaprakları gibi hatırlanmamalı mıyız? Adsız bir düşmanla nasıl başa çıkılır? Ve onun sitesinde görünmesini nasıl izin değil mi?

  1. Hıyar ekimleri, az sayıdaki haşere ile zamanında işleme tabi tutulmalıdır.
  2. Hazırlanan solüsyonlar taze kullanılmalıdır çünkü toksisitesi kısadır.
  3. Salatalıkların sera içinde işlenmesi akşam saatlerinde yapılmalıdır; Gün boyunca mor ötesi radyasyon etkisi altındaki preparatlar etkisiz hale gelir.
  4. Çiçeklenme döneminde para yatırmayın, aksi halde böcek tozlayıcıları öldürebilen yaprak bitleri ile.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.