SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Semptomlar ve kronik kolesistitli tedavisi

Tıpta kronik kolesistitli altında direkt olarak taş varlığına safra kesesi iltihabı belirtmektedir. Hastalık şu anda nispeten yaygındır. Bu yazıda Ne hakkında birincil belirtileri konuşmak ve nasıl kronik tedavisi taşlı kolesistit. Uzmanlara göre, taş oluşumu bir lipit ve pigment metabolizmasının ihlali, hem de vücut enflamatuar süreçlerin çeşitli katkıda bulunur.

Tarih: Kronik kolesistit

Hastalığın kavramı yakından ilişkili olduğunu ileri sürülebilir kolelitiazis. Mesane taşlarının doğrudan durumunda son söz hakkından On bulunmuştur. eğitim zaten yanı sıra safra bileşimindeki değişikliklere nedeniyle bazı metabolik süreçlerin ihlallerine, yukarıda da belirtildiği gibi, gerçekleşir. Kronik taşlı kolesistit konusuna gelince, çoğunlukla zaten akut formda hastalığı transfer arka planda teşhis edilir. Bu durum yetkili terapi uzmanları geçmek başardı etmemiş birçok tanıdık.

Kronik kolesistit. semptomlar

Her şeyden önce hastaların şikayetleri enflamatuar sürecin ciddiyetine bağlı olabileceğini belirtmek gerekir. Örneğin, bazı çok acı demek. Öte yandan, akut şikayetler önemsiz (ağızda acılık, sağ subkostal bölgede ağırlık düzenli hissi) yokluğunda. Ağrı sıklıkla arkasına yayılan olması dikkat çekicidir.

Kronik kolesistitli teşhisi

Bu hastalık doktor mutlaka standart kan ve idrar testlerinin yanı sıra gibi öğeleri içerebilir, tam muayene tayin etmelidir şüpheleniyorsanız:

  • Ultrason (doğru safra kesesi, hacmindeki artış çeperlerinin kalınlaşma tespit);
  • (Safra kanalının durumunu ve bunların varlığını adlandırılan taş belirlemek için gereklidir), endoskopik retrograd kolangiografi;
  • bilgisayarlı tomografi (mevcut safra kanalının genişleme ve lenf düğümleri ortaya koyar).

Kronik kolesistitli tedavisi

Şu anda, dünyanın önde gelen doktorlara göre en etkili tedavi yöntemi cerrahi tanıdı. ilaçların çeşitli gruplar çoğunlukla etkisiz kullanarak bu hastalık ile taşların erimesine o girişimi kanıtladı. Buna ek olarak, ayrıca, on iki parmak bağırsağı yoluyla elde edilen fragmanlar üreme ile özel bir ultrasonik litotripsi taşları kırma bazı hastalarda mümkündür. şey zamanla yeni taşı oluşturabilir olmasıdır. Sadece cerrahi yöntem sorunu tamamen çözmek mümkün.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.