ÇirkinlikInşaat

Şekilli ışın: avantajları ve dezavantajları. profilli barlar evlerin inşaatı

Uzun bir ahşap evde yaşayan sakinleri zihin ve sağlıklı özel durumunu getirdiği kanıtlanmıştır. Ahşap bir kulübe olağanüstü görünüm sonsuz olabilir hayran. Ancak bu konakta yaşamak için, sadece bazı fonların gerekmez, ama aynı zamanda birbirinden kereste bir tür arasındaki farklar hakkında önemli bilgiler. Yapıştırılmış veya kereste, fiyat, malzeme miktarını, bitirme ve vakıf türü yöntemlerini şekilli - her şey konularda. profilli çubuk fiyatı 1000 ila 6 m bir günlük uzunluğu 2000 ruble arasında değişebilir.

Neden popüler ahşap evler

Doğal ahşap birçok taş üzerinde avantajları, tuğla ve özellikle beton malzemeleri vardır gerçeği ile tartışmak zor. namlunun tüm uzunluğu boyunca yerleştirilmiş elyaf odun denetleyicisi deseni tübülleri. Bu nonconductor malzemesi, hafif nefes alabilen, dayanıklı ve elastik hale getirir.

Beton ve tuğla odun Yalıtım özellikleri birkaç kez üstündür. Yaz aylarında bir evde serin mükemmel rahat sıcaklık korunur kışın nefes. Doğal kalite malzeme hava evinde durgunluğa izin vermez, orada doğal havalandırma, yani kalıp ve rutubeti yaşayan uydular kiracı değildir. Tersine, oluklu ahşap konut setleri bir yumuşak münhasıran dikilmiş. Bu evde bir özel hava kalitesi ile belirli bir mikroklima oluşmasına katkıda bulunur. iğne yapraklı reçine Buharlaşma bağışıklık sistemini güçlendirerek, insanların sağlığının iyileştirilmesini üzerinde olumlu bir etkisi vardır.

Buradan da, modern kuleleri inşa etmek

ahşap evler sadece geleneksel yuvarlak günlükleri ve eski teknoloji kullanılan dik belirleyin. profilli kalastan evler inşaatı İyi kanıtlanmış. Ne bugün ahşap bir ev inşa etmek mümkündür:

 • Ham işlenmemiş kereste az maliyeti;
 • hassas bir geometrik boyutları ve kalite görünüme sahip olan, kalibre arasından;
 • Montaj kulübe basitleştirilmesi, önceki bir dişli kavrama elemanları farklı profilli bar,;
 • onları oldukça pahalı iş parçası, ancak güçlü ve hafif verme, yüksek basınç ve sıcaklık altında bağlantı lamel panoları sırasında üretilen bir lamine levhanın, bir.

Bu malzemelerin her biri için evlerin Teknoloji inşaatı temel aşamalarında benzerdir. zaman farklılıklar sadece doğal büzülme yapıları, yöntemler ve düzenlemeler, izolasyon tamamlanır.

Dış taşlama duvarlarını gerekmez Tutkal ağacı yapısı küçülecek kadar beklemek gerekmez. Hatta içinde, o ek bitirme olmadan iyi görünüyor.

ahşap nedosushennoy kullanmanın sonuçları

profilli çubuğun İnşaat kendine has özellikleri vardır. Her şeyden önce, malzemenin nem oranının belirli bir ölçüde var, biz "kuru" diyebilirsiniz. İdeal olarak, bu rakam% 14-15 seviyesine yakın olmalıdır. Temelde, doğal nem yapımında kullanımı, ahşap için kesinlikle kesimden sonra kurutuldu değildir. Bu tür bir düzenleme, daha ucuz olan, ek bitki hücresi kereste ısı ile muamele edilmiş bir. Evin montajında Profilli kuru malzemenin önemli ölçüde inşaat hızlandırır minimal daralma, sağlayacaktır.

Nedosushennye günlükleri kalıp ve küf, küçük bir yardım bile antiseptik emprenye daha yatkın bioporazheniyu. cam, kapı tuhaflıklar ve hasarlı çatıların çatlama yol açan ciddi deforme olabilir nemi vererek bu tür ahşaptan inşa edilmiş evin, duvarları. Böyle bir sorun birkaç yıl olsun, başlangıçta tasarruf buna değer mi?

Şekilli kiriş: avantajları ve dezavantajları

Bir alternatif var mı? modern ve güzel binalar hızla inşaat, en çok profilli lamine ağaç için kullanılan ahşap malzemeler her türlü arasında. Nasıl diğer türlerden farklı?

Gönderenin ismi bu bir dizi ve birkaç katmandan oluşan doku olmadığı ortaya çıkıyor. İnce kurutulmuş malzemenin yoğunluğu bunun dışında inşa edilmiş bir evde, son eserlerin hemen sonra implante hale gelebilir olmasıdır. Iken birkaç aşamada inşa ediliyor vardır sıradan oluklu ahşap projelerin dışında:

 • İlk evin temeli üzerine ana kutuya gidiyor;
 • Daha sonra çalışma yaklaşık bir yıldır durdu;
 • Nihai montaj günlüğüne sonra büzülme zeminler, çatılar, iletişim, iç ve dış trim tutulur.

Bu yapım süresi, artı olarak kabul edilemez. Ancak, oluklu ahşap üretimi belirten iyi bir ayak bakımı piyasada malzemesi talebini söyledi.

önemli bir artı

yüksek kalitede yapımında bu malzeme kullanılarak önemli bir olumlu yanı, en az izolasyon alanı ile basit bir montaj olarak adlandırılabilir. Güneşin yapısına odun parlatmak için yeterince iyi duvarların dış yüzeyini bitirmek için bir masal kule gibi yaktı.

Büyük pozitif kalite kabul edilebilir ve profilli kalastan evler yapımı neredeyse evin duvarlarının özel bitirme iç yüzeyleri gerektirmediğini. ağaç kendisi harika dekorasyon ve ısı yalıtkan olduğunu.

Şekilli ışını (artılar eksilerin her zaman var) çok yönlü bir yapı malzemesi, eğer arzu edilirse, bir banyo ya da ek konuk evi kısmına sahip olan. küçük yapı montaj teknolojisi inşa büyük kulelerden çok farklı değildir.

Sabah güneşi tüm gün sürmez

Yağmur, kar ve don aynı şekilde ve beton üzerinde ve oluklu mukavva etkiledi. Artıları ve bu doğal olayların etkilerinin eksileri sadece evde çalışması açığa kavuşacak. o ülkenin güney bölgelerinde ise ev, ek önlemler olmadan sıcak olacak. sıcaklıklar çok düşük sıcaklıklara ulaşmak yerlerde, profilli kiriş (kuru) dikkatli evin dışından izole edilmelidir. Bunu daha madeni yün ve lambri veya dış cephe kaplaması ile duvarları kaplayan yapabilirsiniz.

Ahşap organik bir malzemedir ve yanma ve çürümeye tabidir. Alev geciktirici emprenye yalnızca geçici açık alev ateşleme karşı koruyabilir. mantar ve küf güvenliği için, şekilli çubuk (fotoğraf) bazen konaklama komplike antiseptikler, düzenli olarak tedavi edilmelidir.

Buradan da dışında bir ev inşa etmek ladin ve sedir?

Çam ve ladin gövdeleri kereste en kolay ve ucuz hammadde vardır. Sedir ağacı hakkında yarıya daha pahalı ve fiyat nedeniyle ancak nedeniyle yoğunluğu ve iyileştirici özelliklerinin çok değil elit olarak kabul edilir. Buna ek olarak, çok dayanıklı ve nem malzeme dayanıklıdır.

Melez keresteleri neme, olağanüstü dayanıklılık ile ayırt edilir. Bu günlükler bile su altında olmanın birkaç yıl sonra, çürümeye yok. Yani teknoloji, bu ahşap evde koydu çelenkler alt sırasında göre, nedeni budur. karaçam yapılmış Kereste en pahalı olmakla birlikte, bir kaç yıl içinde, bu aşamada kaydederseniz sökmeye ve evin duvarlarını yeniden inşa etmek gerekecektir.

Çam kurutma sırasında ve aylarca süren doğal büzülme sırasında her iki çatlama en az duyarlı kaydeder. Kulelerin üst kısmı bu malzemenin inşa etmek oldukça mümkündür. duvar montajında önemli koşullardan biri farklı ağaçlardan nem kerestenin yaklaşık aynı oranda olduğu. Aksi takdirde, tüm yapıyı çarpıtabilir edilebilir. Yani böyle bir olayın tehlike ahşap evlerin yapımında önemli bir dezavantajdır bu. Uzmanlar nem günlükleri başa yeteneği tüm çalışmaların sonucuna bağlı olduğunu söylüyorlar.

Eski katlanmış "vchernovuyu" log kutusunda, böyle en az bir yıl gibi tüm rüzgarlar, yağmur, güneş ve fırtınaya maruz durmalıdır. Ancak o zaman boş günlüklere sökülüp tekrar kalıcı bir yer var toplandı. Sonra çatının caulking, zemin döşemesi ve ereksiyon çalışmalarını geldi.

Sıcak bir haznede kereste düzgün kurutma ile arzu edilen nem durumuna satışa şekilde kurulmuş oluklu ahşap Modern üretim. Eğer malzemeyi satın olursak tüm inşaat Bir sezonda tamamlanabilir.

Ev Tasarımı: Bilmeniz Gerekenler

Şeklinde ışın aşağıdaki teknolojileri göre (fiyat birçok faktöre bağlıdır):

 • Tek bir ağaç gövdesi (kırbaç) den preform korteks, çubuklardan saflaştırılır;
 • Dört kenarlı dizisi her iki tarafta çivilerin belirli sayıda düzenli bir geometrik şekil vermek için işlem.

bir kaç milimetre çekme işleminde azaltılır olarak iş parçasının enine boyutları, boy ve daha hesaplanan boyunca aynı olması gerekir. Örneğin, profilli çubuk 200x200 almak üzere, iş parçasının kesit görünüşüdür 210 x 210 mm'ye eşit olması gerekir.

Standart ahşap uzunluğu bir kesim biçiminde, 6 metredir - yamuk. Üst ve alt tarafta tam uzunlukta oluk bağlantı türü "anne-baba" var. birbirlerine günlükleri döşerken, bu tür ani ve oluklar sağlam duvarlar inşa garantisi olan onları ödün izin vermez.

Oldukça basit montaj fırsatı için, şekilli ahşap konut setleri bazen "tasarımcı" olarak adlandırılır.

Köşelerde, kapı ve pencere açıklıkları aralarında zorunlu bağ ışını yaptı. Bunu yapmak için, eklemlerde yuvarlak deliklerden delinmiş. Bundan sonra yerleştirin ve ağır çekiç özel huş NAGELI (kazıklar) kare darbeleri bitirmek. Yıllardır duvarın güvenilirlik sağlar doğal büzülme Nagel ile "sıkı" kereste ahşap kulplar, sürecinde.

Ahşap kule: nerede başlar?

Bir havada bir ev inşa edemez açıktır. sonra inmeye - ilk şey bakmak gerekir. Bir sonraki adım tam bir hesaplama ve mimari ve inşaat ayrıntıları ve gelecekteki evin detayların mühendislik bileşenini içerir proje ve inşaat belgelerin tasarımını, seçmektir.

profil çubuklarından projeler önce malzemenin istenen miktarını belirtir gösterge tahminleri, hazırladık. hesaplama yaparken dikkate inşaat ve ahşap kesit boyutunu alır.

Bir sonraki adım vakıf bünyesinde kurulmuştur. Bir yığın, sığ (55-70 cm) bir yığın-bant sürümü doldurmak yapmak için tavsiye edilir. seçimin özel detaylar konumu ve arazi yapımı için ayrılan kabartma bağlıdır.

got güçlü temeli atılan su yalıtımı, izolasyon tabakasının, köşelerde kendi aralarında değil, aynı zamanda somut tabanına sadece düzeltilen günlüklerin sonra ilk numara üzerinde. Daha sonra, seçilen malzemenin projeye göre kurşun yapımı. günlükleri bezir izolatörü ince bir tabaka da açtığını arasında, Pencere ve kapıları koymak, yapmak ve çatıyı kapatmak: profilli lamine kaplama kereste satın aldıysanız, ev "bitirmek" derhal topladı.

Ahşap yapılar montajında Yaygın bir hata rijit bağlantı çatı makasları ve büzülmeye ikincil sırt çalışır. Daha ileride açabilirsiniz? doğal kurutma ahşap duvarının işleminde bileşikler, elemanlar arasında değişir açıları çatı yapısının. Sonuç olarak, kirişler tutma rampaları çatı yırtık edilebilir. Dedikleri gibi, "acele - o zaman ağlayacak."

o inşaat maliyetini azaltmak mümkün mü?

Bir sonraki seti çağrılabilir tahtadan bir ev inşa çoğu bütçe seçenekleri arasında:

 • vidanın temel direkleri;
 • İnce 100 mm profilli çubuk (artılar ve minuses fazla uzatmadan açık) doğal nem içeriği;
 • zemin ve çatıların en az izolasyonu (100 mm mineral yünü);
 • Basit ahşap çerçeveler;
 • Pencerelerin kurulumu sırasında "obsad" reddi;
 • Geleneksel metal çivi ve mandal kenarlarını sabitlemek için kullanımı;
 • kaplama malzemeleri, minimum;
 • çatı levhasının veya Ondulin ile kaplı.

en uygun fiyatlı araçları kullanarak, tabii ki, ve bir ev inşa edebilirsiniz. o evde kalmak ve onların gayretli sahibini hizmet verecek ne kadar, sadece zaman cevap verecektir bir soru olarak kalacaktır. Uzun "cimri iki kez öder." Gerçeğini bilinmektedir Eğer siz kaynak tasarrufu ve maliyetleri düşürmek eğer, kendi konfor tasarruf alabilirsiniz başka yollar var mı?

inşaat için katı malzemeler kullanılarak bütçeyi kaydedebileceğiniz kurtarmak için başka seçenekler, vardır. Her şeyden önce, projede salonları ve koridorlar sayısını azaltmak gerekir. olası kara temel maliyetlerinde belirgin bir azalma düz bir arsa satın alırken. Karmaşık manzara dikkate almalıdır onun özellikleri ve projenin hazırlanmasında yükseklik farklarının kullanımı.

İnşaat maliyeti yapıştırılmış veya şekilli ahşap bitmiş tasarımını satın alarak önemli ölçüde kesilebilir. Bu seçeneğin bir özelliği ev demonte müşteri numaralı elementlerin ve ayrıntılı montaj talimatları teslim olmasıdır. bir zamanlar okulda okudu Herhangi bir adam can anlayın. Buna ek olarak, birçok şirket kendi çalışanları, derler, "anahtar teslimi" tamamen tasarıma sahip ve sahibine teslim koydu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.