ÇirkinlikBahçıvanlık

Scheffler. ev, transfer ve üremede Bakım

en güzel ve süs houseplants biri olan Scheffler. Bakım herhangi bir zorluk neden olmaz evde, bu nedenle çiçek bile deneyimsiz yetiştiriciler ekimi için uygundur. O ofis ve modern dairelerde olarak büyük bir dekorasyon olacaktır. göreceli basitlik ve kusursuz görünüm Shefleru ficus, dracaena, Yuccas ve diğer güzel uzun boylu çiçekler ile eşit koydu.

Houseplant yüksekliğinde ve 2.5 m büyüyen, bir çalı veya ağaç şeklinde olabilir. Orada saf yeşil ve pestrolistaya Sheflera. daha basit ilk evde önemsiyorum. Ama yaprak çeşitliliği çok daha zordur, ancak bu bitki bakmak daha çekici ve ilginç tutun. Hava sıcaklığı 18-25 ° C aralığında olabilir, bir taslak olarak kabul edilebilir değildir, ama oda klimalı ise, sadece Scheffler gibi bir çiçek yararlanacaktır.

Evde Bakım ama sadece biraz kışın yaz ve azalmaya sıcaklığını yükselterek kapsar. Gösterildiği gibi, bitki klimalı ortamlarda gelişirler, ancak soğuk hava jeti altında, bu düşmemelidir. En iyisi Scheffler etmektir doğu ve batı pencerelerde büyür, işte o direkt güneş ışığına rahatsız etmez, yeter ışıktır. Pestrolistym sınıflarda gölgede, onların doğal rengini kaybedebilir, parlak ışık olmalıdır. Ama tamamen yeşil yapraklı bitkiler bile ışık kaynağından uzakta, iyi hissediyorum.

nemde çok ciddiye Scheffler yanıt verir. Günde iki kez - evde bakım mümkünse günlük yaprakları püskürtme içerir. ısıtıcılar Scheffler için kabul edilemez aşırı kuru hava, yapmak için bu kışın özellikle önemlidir. çiçek sulama çok dikkatli ve sadece süpernatant su olmak. Aşırı sulama Scheffler gibi bitkiler için tehlikelidir. Güz ıslatma olduğu gibi ve toprak koma kurutma sırasında bırakır, yüzden altın ortalamaya uyması önemlidir. toprağın üst tabaka kuruduktan gerektiğinde çiçek Sulama, toprak sürekli ıslak muhafaza edilmiştir. Endişelenmeyin ve sürekli toprağı kontrol etmek değil, tava nemli konabilir kaba kum veya genişletilmiş kil.

Bitki ilkbaharda en iyisidir repot, yetişkin örnekleri her üç yılda pot değiştirebilir. Scheffler oldukça hızlı büyüyor, bu nedenle büyük bir hacme sahip bir kap ihtiyaç sürekli edilir. Bir astar olarak, sera ve kompost toprak kaba kum ve turba karışımı alabilir. tencerenin dibinde drenaj gereklidir koymak. Houseplant yayılır Scheffler kesimler ve tohumlar tarafından. İlk yöntem, sadece bunları 6 saat IAA çözeltisi tutun semilignified sapları kesilmiş ve kum ve turbanın karışımı içine koymak için, bir daha kolaydır. İkinci durumda ise, çalışma çok daha fazla ve sonuç daha beklemek zorunda kalacak. Uygun bakım Scheffler yıllardır bu bitkiyi keyfini sağlayacaktır. Sürekli püskürtme ve houseplant, güzel parlak ve güçlü hale periyodik gübreleme.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.