ÇirkinlikBahçıvanlık

Platycerium veya "boynuzları" - sihirli güçleri olan dekoratif çiçekler

çiçekler barış gücü - Eğer bitkilerin büyülü gücüne inanıyorsanız, (insanlar "boynuzları" yoluyla) o platsiterium bilmek ilginç olmayacaktır. Onların oda tipleri kendi sahiplerine olumlu bir enerji verir, çatışmaların çözümü üzerindeki yararlı ve olumlu etkisi, barış ve huzur dolu bir atmosfer yaratır. Platycerium egzotik eğrelti otları temsilcisidir. uzak Brezilya seslenen öyle epifitik bitkiler gövdelerinde ve ağaçların dallarına vahşi yaşamlarında. Kim hiç bir çiçekçi dükkanı platycerium gördüğü bu eğrelti otu sadece onun sıradışı görünümü ve boyutu ile büyüler için, o bir ömür boyu etkisinde kalır. Nitekim, saksı bitkileri arasında o hiçbir analogları vardır!

"Ne bu bitkinin hakkında alışılmadık?" - Sen sor. vayami - Kimlerin fotoğraf önünüzde Çiçek "boynuzları", kollara onun flora fanlar, yemyeşil yaprakların göze çarpmaktadır. Bunlar kösele yaprakları, ağları bazen yaklaşık bir metre uzunlukları ulaşabilirsiniz. Bu bitki yapraklarının başka türlü var - küçük kahverengi ve çiçek besinleri elde ve tahakkuk edildiği bir "cep" oluşturur Nem.

Platycerium veya "boynuzları" - çiçek gizemli yağmur ormanları. + 14 aralığında nem ve sıcaklığın nedenle yüksek seviyeler ... + 20 derece - Evde epifitik yetiştirmek için temel koşullar. penumbray - Bitki iyi aydınlatma, ama onun için en iyi seçenek yumuyor. Evde en iyi yer değil ama evin güney tarafında, onun için bir pencere pervazına olacaktır. -nachinaet Yapraklar sararmaya - Tabii ki, ana dekorasyon nedeniyle taslaktan çiçek kaldırmak için tavsiye edilir. Bitki belirsizlik içinde bir sepet ya da tencerede daha iyi ve muhafaza koyun.

Saksı çiçekleri "boynuzları" büyümeye oldukça basittir. Bunlar hafif bir alt tabakayı tercih yosun formunda sfagnum yosunu ve kabuğu parçalanmış adettir. su ve mineralleri emilir gerekli büyüme için bir çıkış-cep yöneliktir kökleri platycerium bir parçasıdır. boynuzları (bunlar için bir çiçek ikinci isim var) benzeyen Dekoratif disseke yapraklar, eşsiz bir kompozisyon oluşturmak örneğin renkli çerçeve, duvarda büyük bir duvar veya boyama olabilir.

daha dekoratif levha için doğru ve zamanında sulama ihtiyacı var. toprak koma kurutma sağlar ancak vermeyin toprak, gerekli değildir pereuvlazhnyat "boynuzları" - çünkü narin çiçek. Sulama ılımlı olmalıdır. Sıcak havada, (bir süre için) yumuşak su tesisinde de batırma ya da günlük, oda sıcaklığında su püskürtülür. Soğuk günlerde, sulama azalır, ancak sprey tüm iptal edilmelidir.

Bu tür yaprakların iç yüzeyine yerleşerek bitleri, örümcek akarları ve ölçek böcekler gibi seçici çiçekler, ancak zararlı etkilenebilir, - "Antlers". epifitik Farklı hastalıklar bakım hatalarına başlıca nedeni ortaya çıkar.

yan sürgünler - kupürleri platycerium tarafından yaymak. Bu eğrelti otu bitkisinin yana, yapraklar spor oluşturmayan, ancak zahmetli sporlar tarafından "boynuzları" çarpın. yan sürgünler keskin bir bıçakla kesilip köklenme için nemli toprağa ekilir. Bu gizemli epiphytes yetiştiriciliği konusunda temel kurallara uyulması haşereler yenilgiyle endişelenecek onların sağlıklı bir görünüm zevk ve uzun bir süre olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.