ÇirkinlikBahçıvanlık

Salatalık Yönetmen: çeşitli özellikleri, yetiştirme, değerlendirme açıklaması

Sulu ve gevrek salatalık Direktörü yaz sıcağında onların susuzluğunu gidermek için yapabiliyor. Biz Hollandalı yetiştiricilerin bu tür ortaya çıkmasına katkıda bulunmuş ve bu üstün mesajların adını kadar yaşıyor.

salatalık partenokarp hibrit çeşitler

Tekrar Mahsul verimi ve bitki - o kamyoncu ve büyük ölçekli yetiştiriciler gibi ilgilendiren budur. tüm ülkelerde yetiştiricileri hibrit çeşitlerinin partenokarp Çeşidi atılımı ayarlanır nedeni budur.

Bu özellikler şunlardır:

 • Özellikle önemli olan, bazik koşullar direnç, zaman saha koşullarında bu sebze yetiştiriciliği.
 • bir çalı verim geleneksel hibrid ve varyete Zelentsov önemli ölçüde daha yüksektir. Bu çalılar partenogenez salatalık güçlü bir kök sistemi ve sapını sahip olmasından kaynaklanmaktadır.

 • Onların meyve zamanı da uzundur ve bu salatalık Direktörü olarak bazı çeşitleri, bir sezonda iki kez ekilen edilebilir ve sonunda, yaz başında aynı yüksek verim toplamak.
 • partenogenez çeşitleri sıcaklık değişiklikleri neredeyse hiçbir etkisi, ancak o kadar konvansiyonel veya hibrit salatalık var.
 • Bu Zelentsov şaşırtıcı özelliği bile uzun dönemli saklama eğer, acı olmaması.

Salatalık Direktörü f1 bu tür hassas atıfta ve buna doğasında tüm avantajlara sahiptir.

çeşitli açıklaması

Hollandalı yetiştiriciler açık ekimi için Zelentsov bu tür yarattık, ama Rus girişimci bahçıvanlar zaten sera koşullarında verim kontrol edilip onun için en yüksek övgü var verdi. İyi salatalık çeşitliliği, dedikleri gibi, ve sebze yetiştiricileri ve bahçıvanlar ve bu onun kaynaklanmaktadır "safkan".

Yönetmen - partenogenez melezler temsilcisidir. Bu çiçeklenme bir dişi türü ile srednerosloe srednepletistymi ve çalıları farklıdır. Bir demet tipi yumurtalıkların çok sayıda yan yapılmış çekimler.

Yönetmen salatalık sayısız koyu yeşil yapraklı belirsiz tip bitkilere aittir. Eğer ısıtılan serada böyle çeşitli yetiştirmek, bu mahsul 9-11 ay verebilir. Bu büyümede herhangi bir sınırlama vardır ve bu nedenle çalı doğru oluşumunu gerekir. Tipik olarak, bir ila üç sinüs dişi çiçek şeklindedir.

salatalık Direktörü bahsetmek bahçıvanlar gözden Nasıl, yüksek verimlilik ile karakterizedir ve sezon başına iki hasat toplama özelliğini gözlerinde onun çekiciliğini ekler. İlk hasat için ekim itibaren 40-45 gün gerçekleşir. yüksek sıcaklıklara dayanabilme kabiliyeti, normal melez biraz daha erken bunu saçmak için izin verir.

Açıklama Zelentsov

onun meyve kalitesi hiç onları denedi herkes tarafından belirtildiği, ünlü salatalık Direktörü f1 olduğunu. Tüm uzunluğu 12,5 cm uygun silindirik bir şekle farklıdır Zelentsy. İnce koyu yeşil deri hafif beyaz tüylenme ile biraz pütürlü olduğunu.

Salatalık Direktörü hafif firma eti oldukça gevrek ve hiçbir acı vardır. Uzun bir süre için saklanabilir, bunlar iyi tolere edildiğini ve taşıma salatalar için uygun ve aynı zamanda koruma içindir. Hollandalı yetiştiriciler varlık sayıda diğer türlerine göre eti, günah içinde boşlukları teşkil etmemektedir ünlüdür bir melez oluşturmak başarmış.

Ortalama ağırlıkla Zelentsov bu türün 70-85 g ve alanda verim / ha 300-360 kg. durumda sulanan alan, bu 390 t / ha veya daha fazla artar.

Sadece 3 yıl içinde (o 2013 yılında bitkilerin Rus siciline tanıtıldı) böylece salatalık bahçe çeşitli açısından Direktörü ayrıca, o yanı sıra büyük tarımsal kompleksleri arasında, küçük ölçekli çiftçiler ve bahçe arasındaki taraftarların çok kazanmıştır, diğer melez göre onun verimlilik için öne çıkmaktadır.

Yararları dereceli

tüm avantajları salatalık Direktörü açıklamasında yapılan Üreticileri (Hollandalı firma Nunhems). yüksek verime ilave olarak, aralarında tüketici için cazip:

 • Bu bitkinin Burçlar kendilerine bakımı kolay, güçlü ve yüksek.
 • salatalık iyi bir çeşitlilik karakterize ana şey - çeşitli Direktörü özelliğidir meyve, tadı kalitesidir.
 • Hatta uzun süreli depolama sırasında yüksek pazarlanabilirliği ve acı olmaması.

 • Bu meyve vermenin çok uzun bir süreye sahip. Onun tohumları ilk dona kadar geçen Zelentsy alarak bir sezonda iki kez ekilen ve iki mahsulleri yerden toplayıp edilebilir.
 • hastalıklar çok tuhaf salatalık dayanıklıdır.
 • Virüsün sararma salatalık külleme korkmuyordu.
 • Bu nedenle, açık ekipman çiçek yatak gölgeli gerektirmez yumuyor.
 • Bu seralar ve seralarda ve açık alan hem de eşit derecede yüksek verim sağlar.

bitki kök sisteminin aşırı yük nedeniyle verim azalmamıştır şekilde bu zamana ihtiyaç lateraller, bir çok verir rastlanan bir dezavantaj, kaldırılacak. dedi ve, üretici tarafından verilen salatalık Direktörü karakteristik hakkında yazılanları geri kalanı birlikte lezzetli meyvelerin mükemmel yüksek verimli çeşitlilik olduğunu düşündürmektedir.

Müdürü çeşitlerinin Özellikle ekimi

tohumlarını ekmek büyüyen salatalık en yaygın yöntemdir. yumurtadan, böylece bitkilerin büyümesini hızlandırır su ya da özel bir çözüm batırılmış olmalıdır, 10-12 saat süreyle, sonra önceden oluşturulmuş oluklar ya da kuyu içine sıcak ekilen toprağa ısıtıldı.

Dikim derinliği 4 cm'den büyük ve düzeni olmamalıdır -. Deneyimli bahçıvanlar saçmak 50x50 cm tek delikte en fazla iki tohum tavsiye ve bunlardan sürgünler gerçek yaprakları var görünüyor zaman, sen ret üretmek ve zayıf fide kaldırabilirsiniz.

Hava + 22-24 kadar ısındı ve toprak olduğunda, mayıs - - + 14-16 dereceye kadar nisan sonu salatalık Direktörü ekim için en uygun zaman. tohumları korumak için, hazırlanmış tohum yatağı kazıp ve potasyum permanganat zayıf çözelti işlemek gereklidir.

Kural olarak, lahana veya patates sonra yataktan Direktörü olmaya en iyi yer, hem de bitki çok güneşin varlığına talep edilmez gibi, biraz gölgeli alanı seçebilir.

Büyüyen fideler

satılık erken hasat büyümek istiyorsanız, en iyi yolu dikim salatalık Direktörü fide yararlanmak. Güçlü çalılar almak için aşağıdaki bilmelisiniz:

 • (Kendi pişirmek) toprak ile doldurulmuş kap sebze hazır karışımı dikim için hazırlanmış, potasyum permanganat veya paket talimatına göre seyreltilmiş "Ekstrasolom-55" zayıf bir çözelti ile muamele edilmiştir.
 • Tohumlar 2 cm'den hiçbir derin delik ekilir.
 • proklyunetsya ilk gerçek yaprak sonra, "Kemira" bir dizi örneğin karmaşık gübrelerin ilk beslenmesini yapmak zorundadır.
 • sparring önce zaten yetiştirilen burçlar yaprak tedavi biostimulant büyüme, örneğin, "Appin" uygulanabilir yapmak gerekir.

Önemli: fideler çeşitleri Direktörü ana yatak çalılar arasındaki düzeni 50x60 cm altında bir mesafede bir dama tahtası deseni dikilmelidir. sıralar arasındaki mesafe 80 cm olmalıdır -. Üç - 1 m 2 m açık bir yatak değil dörtten fazla serada bitki ve olması gerektiği kuralı takip etmelidir.

salatalık Bakımı

Müdürü dereceli ve hemen aşık olduğu için düşük bakım, ve birçok bahçıvanlar kabul edilse de, onlar için standart bakım yapılmalıdır. Bu şunları içerir:

 • salatalık serada yetiştirilir durumunda, sıcak su ile sulama toprağın birinci kurutma gerçekleştirilebilir olmalıdır. Bahçede, özellikle sıcak günlerde, günlük sulanan, ama sadece akşam ve sıcak içinde ve su savunmak için güneşin sıcaklığında edilebilir.

 • Kök gübreleme ılık su, kuş pislikleri ve gübre içinde seyreltilmiş kullanılabilir sezon başına 3-4 kez, yapılmalıdır.
 • Yapraktan gübreleme her 10-14 günde yapılır, boşanmış karmaşık mineral gübre kullanabilirsiniz.
 • salatalık Direktörü bahçesinde büyümek varsa, o zaman yaprak 8-9th edecek ana kamçı sonra tepesi harcamak gerekir. Serada, bu çeşit gövde oluşumunu gerektirir.

Önemli: Bitkilerin püskürtme önleyici mantar öldürücüler için yürütülen, şart olmamakla birlikte yapılabilir. Bu çeşitlilik olduğunu oldukça açıklık aşamasında haşere ve hastalıklardan korunmuş.

diğer çeşitlerle Karşılaştırma

biz piyasada salatalık diğer melez ile paralellik kurmaya, o zaman partenokarpik çeşitli Direktörü acı olmadan mükemmel tadı ile yüksek verim, uzun meyve vermenin ve Zelentsy arka planı üzerinde duruyor. Bir başka özelliği, ilk don döneminde geçen salatalık kaldırarak, iki kez hasat olanak sağlayan çift dereceli Direktörü ürün rotasyonu olduğunu.

yorumlar yetiştiricileri

Üç yıl - çok kısa bir süre yetiştiriciler çok sayıda yeni Hollandalı melez hakkında bilgi almak için zaman vardı yapmak için, ama denedim olanlar, tüm önemli parametreler için notlarının alışılmadık derecede yüksek oranları göz önünde bulundurun: verim, hastalık direnci, bakım ve tat göstergeleri Zelentsov kolaylığı. salatalık ise yönetmen Rus alanlar ve Eskişehirspor alanlarında büyük bir geleceği var.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.