ModaGiysi

Sağlık ayakkabı ve giysi. Giyim ve ayakkabı bakım

hijyen uzun zaman bölümü için güzellik kavramı. sağlığını korumaya yardımcı basit gündelik rutinleri - yüz bakımı, vücut, ev, giyim ve ayakkabı sıradan bir şey olmaktan çıkmıştır.

temizlik önemi

Her sabah, milyarlarca insan, bir duş almak dişlerinizi fırçalayın, yıkayın. Bir kez değil insanlık bunu ihtiyaca geldi. Antik ardından, saflık ve günlük su tedavisi öven sağlığı için temel ve güzellik, banyo gereksiz fırfırlar alımı kabul edildi ve bu süre içinde Ortaçağ'dan, geldi. Şaşmamalı bu süre en ölümcül salgın düştüğünü.

Yavaş yavaş o bedensel temizlik sağlığını korumak için önemli olduğunu ortaya çıktı. Hatta basit bir normal el yıkama birçok hastalığa önleyebilir. Daha sonra saflığını koruyarak algılanan ve bakış estetik açıdan edildi. Ayakkabı hijyen ve giyim Modern açıkça göstermektedir.

hijyen Temelleri

Tabii ki, saflık doktrini temelinde bile iki, bütün bir araştırma alanı geliştirdi. İsimleri - Sanitasyon ve Hijyen - antik çağlara bakın. Latince tercüme ilk "sağlık" anlamına gelir. adıyla ikinci melodi Yunan tanrıçası Hygieia sağlık. Bu alanlar ancak biraz daha farklı bir bakış açısı ile, yaklaşık olarak aynı kaplarlar. Yani, doğada sıhhiyede - Uygulamalı bilimler. refah, verimlilik ve insan sağlığı üzerindeki çevrenin etkisi ilk teorik çalışmanın bir parçası olarak hijyen görevler. Ayrıca, bu bilim standartları ve temizlik ve tehlikelerin ortadan kaldırılması veya bunların etkisi tazminat uyulması kurallarını geliştirmektedir. ana hedeflerinden biri, - patojenler ve diğer dış negatif etkilere karşı vücudun direncini arttırır.

ilk etapta veli hijyen konularında çocukları ile konuşun. kendileri için düzenli bakım alışkanlığı çocukluktan itibaren telkin. Doğumdan itibaren, dişlerin çıkış kişisel dahil, hijyen bahsetmek, onları temizlemek için başlamak gerekir hemen sonra, yıkama ve el yıkama için çocuk öğretmek için gereklidir. bilginin kullanılabilirliği ve gerekli alışkanlıkları oluşumu zorunlu olarak gelecekte iyi yerine duracak. Sağlık Kültür yoktan ortaya çıkmaz olduğunu hatırlamakta yarar var - bu ailenin saflığına ilişkisine dayanır.

kişi

Modern toplum önce şeylerin durumu ile karşılaştırıldığında daha yüksek hijyen ve özel gereksinimleri yerleştirir. Her kişi sadece doğru değil, aynı zamanda güzel görünmek gerekiyor. Bu giysiler, vücut ve yüz için de geçerlidir.

Kadın ve erkekler farklı bu sorunu yaklaşım. zayıf seks bayanlar sadece temizlik değil, aynı zamanda nemlendirme, beslenme içerir daha fazla bakıma ihtiyaç böylece istisna, kozmetik kullanır neredeyse yoktur. Erkekler sadece yıkama ve tıraş çoğunlukla memnun, ancak, ikincisi herkes için doğru değildir.

Bu fark deri, ter ve yağ bezleri ve diğer bazı özelliklerin faaliyet yapısındaki benzeşmezlik kaynaklanmaktadır. Ama bu adamlar tonik kullanmak ve krem yararsız olduğu anlamına gelmez - tam tersi. Ancak, o kadar oldu ki onlar ödemeli az dikkat etmek onların görünümü.

Genel olarak, bakım ayrıntılı olarak farklıdır ancak önemli kural, hijyen tüm öğeleri gerçek her zaman, bireysel olması gerektiğini belirtmektedir ki.

vücut

Modern toplum saflığını, ancak belli estetik standartlara da tabi değildir sadece gerektirir. Bu günlük duş, epilasyon, gerekirse ve deodorantlar veya ter önleyici maddelerin kullanılmasını içermektedir. pedikür ile saç kesimi ve manikür zamanında yürütülen ve düzgün bakmak gerekmektedir: Ayrıca belirli çevrelerde, saç ve tırnaklar aklın görünüşüne belirli gereksinimleri koydu. Tüm oldukça basit bir prosedür olduğu gibi görünüyor, ama aslında onlar özellikle kadın seks, çok zaman ayırmaya gerek. O kadar yüksek taleplere insanlığın güzel yarısı ise son yıllarda durum her iki cinsiyette bakımı için aynı ihtiyacı yönünde değişmeye başladı bu oldu.

giysi

insanlar giymek her şeyi, temel amacı - Uygun bir sıcaklıkta bakımı. Yaz tuvaletler ısıyı uzaklaştırmak ve sıcak tutmak için kış giysileri ısınmasını sağlamak için cildi yardımcı olur. Buna ek olarak, giyim gereksiz etkileri insan derisi ve dolayısıyla kirlenme ve mekanik hasar önlenmesine yardımcı olur.

insanların kullanımı bütün kumaşlar bu higroskopisite, nefes alabilirlik, ısıl iletkenlik, gözeneklilik ve böyle devam eder. D. Bunların hepsi bir kişi, belirli bir elbise hissedeceği şekilde etkiledikleri nitelikleri ve özellikleri, bir dizi sahiptirler ve esas olarak bağlıdır kalınlık ve imalat liflerinin bir yöntem olup, ikinci - doğasına. Tüm bu çalışmalar bölümünde "Sağlık ayakkabı ve giysi." Denilen

Bilindiği gibi, şimdi büyük yaygın sentetik kumaşlar. Bazı özellikleri için, bunlar sadece eşit, doğal liflere bazen daha üstün ve bazen ve bileşim ile bir etiket birbirinden ayırt etmek için olmadan tüm zordur. Orada da karışık kumaşlar, sentetik ve doğal iyi özelliklerini bir araya getirilmesi. koruyucu - Ama yine de aynı temel işlevi yerine.

giyim esas vücut sıcaklığının kontrolü için tasarlanmış olduğundan, mevcut hava koşulları ve gerekli özelliklere bağlı olarak, seçmek gereklidir. Bazı kumaşlar soğuk şeylerin üstünü ısıtmak için önemli olan düşük hava geçirgenliği, var, ama bütün gün yürümek zorunda bluz, için kabul edilemez. Bu durumda, tüm tehlikeli maddeler cilt tarafından salgılanan, elbette, olumsuz refahını ve performansını etkileyebilir, hangi, üzerinde kalacaktır. Sıcak aylarda ve kuvvetli egzersiz sırasında, hatta yol açabilir sıcak çarpması. Bu nedenle, doğrudan vücuda temas eden doku, çorap, yumuşak elastik ve geçirgen olarak olmalıdır.

ayakkabı

Ayakkabı, bot, sandalet sandalet - Modern bayanlar onu dolaba etkileyici bir koleksiyon var. zararlı etkilerden ve düşük sıcaklıklardan korumak için - ayakkabı her sonraki çiftini seçerken Ama asıl işlevi giyim temel görevi aynı olduğunu unutmuş olamaz. Ayrıca, yürüyüş dik insan sağlığı üzerindeki iz bırakır unutmamalıyız -. ayak ve omurga artan stres yaşayan ve hızlı bir kar düz, böylece geri sorunların ve riski onun uygunsuz dağılımını D.

seçim

giyim ve ayakkabı Bakımı bunlardan uygun seçimi ile başlar. Tuvalet fırsat ve hava koşulları aynı olmalıdır. Birisi bir koyun derisi ceket bir akşam elbise ya da plaj içinde mağazaya gitmek düşünürdüm olası değildir, ancak sıcaklık oldukça hızlı ve beklenmedik bir şekilde değişen bir ortamda yaşayan insanlar, bir yerine ılık şeyleri daha iyi biraz ışık koymak için biliyorum, eğer bir şey, kendisini kaldırmak için bir şey olabilir. Ayrıca, pick up giysi ve ayakkabı tüm rahatça oturmalı cildi çimdik yoktur ve hareketi engellemeye yok, boyut gerekir. Bir iyi seçilmiş şeyler vücut rahat hisseder.

giysi oluşumu - bu bir bütün bilim dalıdır. giyim ve ayakkabı evrensel ve klasik öğeleri - olmalı iken telafi şeylerin, bazı temel setleri maksimum sayıda almalıdır. Doğal ya da keyifli karışık kumaşların temel rol oynadığını korumak ve yerine kolay olması arzu edilir. Temel şeylere kurtarmak için daha iyi değil - aksi takdirde nedeniyle onlar bakıma muhtaç hale gelecek gerçeğine sık değiştirilmesi gerekir.

günlük bakım

Bazı tuvalet malzemesi, her aşınma sonra yıkanmalıdır. Bu öncelikle günlük değiştirilmesi gerektiğini çamaşırı, çorap, için de geçerlidir. Çoğu zaman, bu kategoride bir gün sonra kirli ama zaten bayat olmayan bluz ve gömlek, atfedilebilir. Onlar görünüşte temiz olup olmadığını görünebilir, ancak bu kumaş cildi koruyan, tüm ter ve vücut izolasyonu emer düşünmekte yarar var. lifler yumuşak ve daha az elastik hale özelliklerini, kaybettiğinde, yararsız hale gelir. Bu nedenle, ayakkabı ve giyim hijyen çok önemlidir - bu kumaş kendilerini sağlığını sadece tutmaya yardımcı olur, ama aynı zamanda.

Biz vücutla temas halinde doğrudan olmayan şeyler hakkında konuşurken, o zaman, eve geliyor, bunlar gerekirse yumuşak bir fırça ile, temizlenmiş ve bez buruşmuş değildir, böylece, dolaba bir askı asmak, kaldırılmalıdır. Giysiler ıslak olduğunda, bu kurutulmalıdır. Aynı o aşınma sonra saklanabilir ve krem bakım edilecek özel serin, kuru yere ihtiyacı, ayakkabılar için de geçerli. Gerekirse, onun sokakların geldikten sonra da kurutulmuş gerekmektedir. En kolay yolu Ayakkabı bakmak için günlük temizlik seti satın almak.

Çamaşır ve temizlik

giyim ve ayakkabı bakım şartları yapıldıkları malzeme tarafından belirlenir. Çoğu zaman, özel bilgi etiketleri ve şeylere dikili etiketlerinden toplanan edilebilir. liflerde tuzların birikmesi için gerekli katkı maddelerinin eklenmesi ya da yıkama sıvısının çekme, yumuşatılmış su olmalıdır. Bazı kumaşlar özel bakım gerektiren - kuru temizleme. artık bir kereden yıl - kirliliği fark edilmez, ama bir kez daha istismar edilmemelidir bile bunu ihmal etmeyin.

Hijyen giyim, vücut ile doğrudan temas, az önce bahsedilen, kirlenmiş lifler patojenik bakteriler de üremeyi önlemek için sık sık yapılması gerekir.

doğru saklama

Kış ceketler sıcak aylarda gerekli değildir ve sandalet ve yensiz kışın ihtiyaç yoktur. giyim ve ayakkabı Bakımı da değişmeden uzun süre şeylerin özelliklerini koruyacak uygun mevsimlik depolama içerir. Kendi kuralları neyse, oldukça basittir vardır.

Uzakta giyim ve ayakkabı bir parça çıkarmadan önce, onların denetim yapmak gereklidir. sevgili ama harap bir şey ile, parçaya sahip olacaktır. Yedek mevsime veya indirim döneminde yakından alabilirsiniz. denetim yürütülen sonra, benzerlik ilkesine giysiler yaymak için gereklidir, aksesuarlar ayrı olarak temizlemek gerekir. Tüm öğeler temiz, bunları saklamak için bir yer olmalıdır - karanlık ve serin kuru, işlem için gerekli olan güveler fon ve diğer zararlılar.

daha az yer kaplayacak şekilde giysi parçası, örneğin, ütüleme gerektirmez, özel vakumlu poşetlerde yerleştirilebilir. Dinlenme - kapaklarını temizlemek için. daha uzun sürer, böylece ayakkabı gelince, şeklini korumak için ayırıcılar depolamak için gereklidir. Ayakkabı bakmak için ayarlayın malzemeye bağlıdır. Deri evrensel yağ veya krem yağlanır edilebilir ve süet, nubuk için, süet özel araçlar gerektirir.

İç çamaşırı ve çarşaf

şeylerin Bu kategori uyku sırasında veya gündüzleri cilde temas, bu nedenle artan ilgi ve özel bakıma ihtiyacı var. özel alanda çeşitli problemleri önlemek için, özellikle de kadınlar, iç çamaşırı, nefes alabilen higroskopik ve hoş doğal kumaşlar, seçilmelidir. Setler onları her gün değiştirmek için yeterli olmalı, bunlar büyüklükte olmalı ve rahatsızlığa neden olmaz.

yatak gelince, bir kural olarak, haftalık değiştirilir. pamuk, saten, keten, ipek: O da doğal lifler oluşmuştur önerilir. Yastıklar ve battaniyeler düzenli gigenicheskoy işleme tabi tutulur. En kolay yolu Kuru temizlemeye onları teslim olmaya.

Spor ve aksesuarları

Fiziksel aktivite şeyler tamamen farklı gereksinimleri içerir - onlar kabul edilebilir bir düzeyde ve iklim sıcaklık tutarak iyi bir ısı ve nem olmalıdır. fiziksel aktivite aşırı ısınma veya mekanik hasar olasılığını artırır olarak ayakkabı ve giyim hijyen spor için çok önemlidir. Kural olarak, ayak sabitleme, eğitim ayakkabılar için kullanılır. birçok çeşidi vardır, çünkü çok dikkatli seçilmelidir. Sıradan bir hayat için, diğer ayakkabı almak için daha iyidir özel çorap kullanmayın özellikle ayak, aşırı ısınmaya neden olan spor kötü nefes, çoğu çünkü.

Aynı giysiler için de geçerli - açık hava aktiviteleri için modellerin en uygun, gündelik yaşamda pek de yararlı olmayacaktır. Böylece is gerekli daha sık ve daha iyice yıkamak ve temiz elbise spor, çünkü onlar absorbe tüm cilt tarafından oluşturulan nem.

Dış Giyim ve Aksesuarları

bahar - Kürk ve kalın giysileri, bir kural olarak, yılda bir kez sağ sezon dışında yapılabilir, hangi kuru temizlemeye olacaktır. Modern ceketler ve ceketler ev daktilolar de yıkanabilir, bu muzdarip yoktur ve yağma yok. kadın giysileri kir değil, aynı zamanda kozmetik sadece absorbe çünkü eşarplar Aksesuarlar, ayrıca, yıkamak için zamana ihtiyacım var. Çanta, iyi saklanan eski gazete ile doldurulmuş olmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.