FormasyonÖykü

Winston Churchill (Sir Winston Leonard Spencer-Churchill). Biyografi, fotoğraflar, ilginç gerçekler

Yirminci yüzyılın tarihinde, insanlık için kararlı kararlar alanlar derin iz bıraktı. Winston Churchill, İngiliz başbakanı, bir yazar, bir Nobel ödüllü, anti-Hitler koalisyonunun liderlerinden biridir, bir anti-komünist, kanatları atılmış pek çok aforizma yazarı, bir puro ve güçlü içecek sevgilisi ve ilginç bir kişi olan yerini bir dizi seçkin siyasetçide yerini aldı.

Onun imajı, Yalta, Tahran ve Potsdam konferanslarında yapılan İkinci Dünya Savaşı'nın belgesel çekimleri hakkında vatandaşlarımız tarafından biliniyor . "Büyük Üç" ün diğer katılımcıları arasında onlara, bir askeri haki ceketi, çirkin ama çok çekici bir yüz ve zekice bir görünüm ile dolu bir figür dikkat çekiyor. Bu, olağanüstü Winston Churchill, bugün yazdıkları kitaplardı ve biyografisinin yabancı sayfalarını ortaya çıkaran filmler yapıyorlardı. Bazı anlar bugün gizemli kalıyor.

Doğum ve aile

Kasım 1874'ün sonunda Blenheim Sarayı'nda Marlborough Dükü topa hazırlandı. Kesinlikle Lady Churchill'e katılmak istedi. Dul edildi, fakat katıydı, bu da davet edilen partinin parçalanmasına yol açan bazı şartlara yol açtı. Winston Churchill, konukların dolap doğaçlamasına hizmet eden bir odaya yığılmış kadınlık kat, şapka ve diğer dış giyim dağlarında doğdu.

Kırmızı bir başlığı yükselten ve çok güzel bir çocuk değil, esas olarak hemşire Everest'le meşguldü. Bu olağanüstü kadının geleceğe dönük siyasetçisi üzerindeki etkisi çok büyüktü ve fotoğrafı, hayatının sonuna kadar barındırdığı tüm bürolarda daima göze çarpan bir yerde duruyordu, eylemlerini, ahlaki kuralları ile kontrol ediyordu. Biyografisinde hemşire haklı ve akıllı bir kişi olduğunu gösteren Winston Churchill'e olan minnetini dile getirdi.

Okul, ergenlik

Küçük Winston çocuk dahi değildi. Her ne kadar mükemmel hafızasına sahip olsa da, ancak okuduğu konuyla ilgilendiği zaman kullandı. Çocuğun diksiyon öyleydi, o hiç telaffuz telaffuz değildi, ama o da ayrıntılı oldu. Tam bilimlere, Yunanca ve Latince mutlak kayıtsızlık gösterdi; ancak anadili İngilizceyi sevdi ve zevkle yaptı.

Aristokrat bir ailenin soyundan gelen ve özel bir okulda okumak zorunda kalan. Bu, Winston Churchill'in birkaç yıl harcadığı ayrıcalıklı eğitim kurumu "Ascot" idi. Sonra genç adam da uzun gelenekleri ile ünlü lise "Harrow" transfer edildi. Ebeveynler, gökyüzündeki yıldızların oğlunun yetmediğine inandılar ve bu yüzden ordu kariyerini belirledi. Kraliyet ordusunun kıdemli süvari okulunda "Sandhurst" genç bir adam sadece üçüncü seferden itibaren 1893'e girebilirdi. İki yıl sonra babası öldü. Oğlu için, sevilen ve saygı duyulan bir ebeveynin ölümü, karşılıklı yanlış anlaşılmalara rağmen büyük bir kayıba dönüştü. Çocukluk sona erdi, genç adam yetişkin bir kişiye dönüştü.

Parlamento faaliyetinin başlangıcı

Aktif bir yüksek öğrenime sahip olan, teğmen ve asil bir soyun askeri bir rütbesi olan Winston Churchill, siyaseti olarak biyografisini yeni başlamak üzere 1900'lü yılların parlamento seçimlerinde kazandı. Muhafazakâr bir parti için koşuyor olmasına rağmen, rakiplerine karşı daha sempatikti - liberaller. Böyle bir çelişki, kendisinin statüsünü "bağımsız muhafazakâr" olarak tanımladığı ve bunun bir çok sorunu yarattığı gerçeğinden kaynaklanıyordu, ancak bu davranış çizgisinin de onuruna sahip olduğu ifade edildi. Parti üyeleri ile çatışmalar, siyasi çevrelerde daha büyük bir üne kavuşan belirli bir skandal yarattı. Konuşmaları sırasında birçok milletvekili ve bazen Başbakan'ın gösteri odasından ayrıldığı gerçeği nedeniyle Winston Churchill Lloyd George tarafından görüldü . 1904'te Muhafazakar Partilerden ayrıldı.

Koloniler Bakanı

Senatörün dikkati ona dikkat çekti ve farklı seçim bölgeleriyle işbirliği önerileri beklemek yavaş değildi. Churchill'in ilgisini çekmeyenler, koşulsuz olarak bir kenara itti, ancak 1906'da koloni ilişkilerinden sorumlu bakan olmayı kabul etti. Britanya İmparatorluğu'nun refahı için deniz aşırı bölgelerinin önemi çok büyüktü ve o zaman bile devletin çıkarlarının önceliklerinde diğer düşünceler üzerinde ifade edilen siyasetçinin yurtseverliği tezahür ettirildi. Faaliyetin kısa süredeki sonuçları çok etkileyiciydi ve çabalar Edward VII'nin ve monarşinin kendisi de dahil olmak üzere en üst düzeyde fark edildi ve değerlendirildi.

1908 yılındaki siyasi kriz , yerine Asquith tarafından işgal edilen Premier Campbell Bannerman'ın istifasıyla sonuçlandı. Churchill'i Kraliyet Donanması'na davet etti, ancak reddetti. Yakın gelecekte savaş öngörülmedi ve onsuz Bakanlar Kurulu, zafer sözü vermedi. Öz-Yönetim Bakanı'nın başka bir göreviyle ilgili olarak, tepki aynıydı, ancak başka bir nedenle, konu Churchill için ilginç değildi. Fakat ticaretle iş yapmak istedi, ancak ilk bakışta herhangi bir siyasi temettü sözü vermedi.

evlilik

Uzun süre Winston Churchill siyasi meselelerle o kadar meşguldü ki arkadaşları onun evleneceğinden şüphelenmeye başlamıştı, ancak yanılmışlardı. Mütevazı dış verilere ve sürekli bir iş yüküne rağmen, yine de çok güzel bir kızla tanışma, onu cazibesine (zekice ve akılsamaya) ve tacına götürme fırsatı bulmuştur. Bir kargaşa Albay subayı Clementine Hosier'in kızı büyüleyici, eğitimli, akıllı, iki yabancı dilde (Almanca ve Fransızca) akıcı konuşuyordu. Winston'un bencil amaçları, en kötü dil sahipleri tarafından bile şüphelenilemedi: elbette, gelinin ve onun soylu İrlandalı-İskoç soyunun kişisel özellikleri haricinde, çeyiz hemen hemen mevcut değildi.

İçişleri Bakanı

Otuz beş yaşındayken Churchill, İmparatorluğun kilit görevlerinden birini alarak Yasanın ve Suçun Bakanı oldu. Şimdi başkentin, köprülerin, yolların, cezaevinde tesislerin, tarımın ve hatta balıkçıların polisi için cevap vermek zorunda kaldı. Ayrıca, Eski İngiliz geleneklerine göre İçişleri Bakanı'nın görevleri arasında, kraliyet ailesinde doğum sırasındaki vazgeçilmez varlığı, tahta mirasçı ilan etmesi, Churchill'in edebi yeteneklerini en üst düzeyde göstermesini sağlayan Parlamentonun çalışmaları üzerine raporlar yazılması yer alıyordu. Bu büyük bir zevkle yaptı.

Büyük savaş arifesinde

Koloniler açısından zengin olan ve Almanya ve Avusturya-Macaristan'dan yoksun ülkeler arasında "soğuk" çelişkiler er ya da geç "sıcak" bir çatışma haline gelecek biri Winston Churchill'i değil şüpheli olabilir. İstihbarat ve savunma uzmanları temel alınarak, Başbakan için Avrupa'daki askeri unsurlar konusunda bir mutabakat hazırlayarak önümüzdeki savaşın pratik kaçınılmazlığını belirtti. Bundan sonra, ülkenin liderliği, McKenna ve Churchill'in koltuğunu değiştiren bir çeşit köprü vazifeledi ve bunun sonucunda yazarın daha önce reddettiği bir filo aldı. 1911 yılıydı, ciddi olaylar ortaya çıktı. Yeni donanma savaşları için Kraliyet Donanması'nı hazırlama göreviyle yeni bakan baş etti.

Birinci Savaş

Askeri çatışmanın başlama zamanlaması İngiliz hükümeti tarafından oldukça doğru bir şekilde tespit edildi. 1914 yılında olağan deniz manevraları kaldırıldı, gizli kısmi seferberlik 17 Temmuz geleneksel geçit töreninden sonra gerçekleştirildi ve gemiler sürekli dağıtım yerlerine gönderilmedi ve Amiraller emriyle yoğunlaşmalarını sürdürdüler. Merkezi güçlerle Rusya arasındaki savaş patlak verdikten sonra Churchill, hükümetin kararını beklemeden filonun tam mobilizasyonunu yapma sorumluluğunu üstlendi. Bu adım kendisine işten atılmasına mal olabilir, ancak her şey ortaya çıktı, karar doğru kabul edildi ve eylemlerinin onaylanmasından sonraki gün. 4 Ağustos'ta İngiltere, Almanya ve Avusturya-Macaristan'ı savaş ilan etti.

Savaş Sonrası Yaşam

Birinci Dünya Savaşı olayları çok iyi bilinmektedir: Almanya yenilgisi ve Avusturya-Macaristan İmparatorluğunun dünyadan önce ve Avrupa'nın her tarafında çökmesinden sonra komünizmin yayılması sorunu ortaya çıkmıştır. Winston Churchill'in aldığı anti-Marksist tutum, bu noktada yaptığı ifadeler, Rusya'daki Bolşevik rejimin yıkılması gerektiği kanaatine varıyor. Ancak ekonomik açıdan, dört yıllık katliamlarla bitkinleşen Batı ülkeleri büyük ölçekli bir askeri müdahale için hazır değillerdi. Komünizme karşı silahlı mücadelenin imkânsızlığının bir sonucu olarak, demokratik Avrupa'nın liderleri ve daha sonra bütün dünyanın, Sovyet iktidarını tanımaya mecbur edildi. 1921'de Savaş Bakanı olarak Churchill'in rolü ikincil hale geldi. Kesinlikle üzülüyordu, fakat sorunlar önde idi. Aynı yıl, gerçek üzüntülerini yaşıyordu: önce annesinin ölümü (ve henüz yaşı henüz 67 yaşında), sonra da iki yaşındaki kızı Maryhild.

Çalışmalara ek olarak gayret ve enerji, eşlerin korkunç iki üzüntüsünden kurtulmalarına yardımcı oldu. Churchill yeniden Sömürgeler Bakanı oluyor, ancak 1922 seçimleri felâket yolu ile sona eriyor: parlamentoya girmiyor. Churchill Fransa'daki karısıyla biraz dinlenmeye karar veriyor. Kariyer bitti gibi görünüyordu.

Parlamentoya Geri Dön

Yirmili yılların ilk yarısında Churchill'in etkili bir politik düşmanı vardı - Bonar Lowe, başbakanlık görevini üstlendi. 1923'te ağır hasta oldu ve artık iyileşmedi. Yeni muhafazakâr lider Baldwin'le, utangaç bir politikacı temas kurmayı başardı; ancak ilk iki parlamentoya dönme girişimi başarısız oldu. Üçüncü vesileyle yine de, Epping İlçesindeki seçimleri kazanan saygın toplantıya döndü ve aynı zamanda Maliye Bakanı aldı. 1929'da Laborites, Muhafazakârların başardı ve on yıl içinde Churchill'in aktif doğası ifade etme şansına sahip değildi. 30'lu yaşların ortalarında, giderek ekonomik ve askeri açıdan iyileşen Almanya'daki gelişmeleri takip etmek zorunda kaldı ve İngiltere için çarpıcı bir rakibe dönüştü.

Savaş öncesi beklentiler

Birkaç İngiliz siyasetçi, önümüzdeki savaşta havacılığın Winston Churchill kadar derin bir rol oynadığını anladı. Neville Chamberlain'in, Münih'te imzalanan bir antlaşma imzalayan fotoğraflar ve haber filmleri, otuzlu yılların ikinci yarısında Nazi Almanyasına taviz veren Avrupa barış güçlerinin sevincini gösteriyor.

Bu arada, İngiltere'de, yaklaşık iki yıl boyunca, gizli bir hükümet komitesi devletin savunma yeteneklerinin güçlendirilmesini izlemekle görevliydi. Üyeleri, Hitler'in sarsılmasını öngören açıklamalarının karamsar olduğu Winston Churchill idi. Paradoksallık ve standart dışı düşünceyle ayırt edildi ve çok ilerideki insanlar kısa görüşlü davrandıklarını ileri sürdü. Winston, baskı ve baskı konularıyla uğraşmayı tercih etti. Özellikle, büyük oranda komitenin çabalarıyla Kraliyet Hava Kuvvetleri, savaşın başlangıcında Messerschmitt'e dayanabilen Spitfire ve Hurricane savaş uçakları aldı.

Starry hour, Almanya ile ikinci savaş

Polonya'ya yapılan bir saldırı ve Almanya'ya 1939'da savaş ilan ettikten sonra Birleşik Krallık neredeyse iki yıl Hitlerizm'e karşı savaştı. 22 Haziran 1941 günü Churchill için bir tatil oldu. Alman SSCB saldırılarını öğrendiğinde, savaşın kazanıldığı anlaşıldı. Biyografisi komünizme karşı mücadele ile bağlantılı olan Winston Churchill, o zamanlar Kızıl Ordu'nun başarısı kadar bir şey istemiyordu. Son derece zor bir ekonomik durumda olan İngiltere, SSCB'ye askeri kargo sağlamak için askeri yardım sağladı. Ülkelerini kurtarmak için kendi inançlarını dahi feda edebilme yeteneği, gerçek vatansever ve bilge bir siyasetçinin işaretidir. Bununla birlikte, görüşlerdeki bu sapma geçici ve zorunluydu. Sovyetler için beyan edilen ve gösterilen sempati, Potsdam'daki "Büyük Üç" konferansın başlangıcında bile düşmanlığı dindirmenin yollarını açtı.

Savaş sırasında, güçlü iradeli nitelikler en canlı şekilde kendini gösterir. Winston Churchill de istisna değildi. O yıllardaki biyografisi en parlak safhaya girdi, ezberi askeri-politik ve ekonomik sorunları çözme becerisi ile mükemmel bir şekilde birleştirdi. Konuşması keskin konuşma yapmak zordu, ancak bazı ayrıntıları İngilizler, ruhun zaferi ve neşesiyle kendine güvenini kazandı. Bununla birlikte, onun özdeyişlerinden biri, sessizliğin, genellikle, kişinin söyleyecek bir şeyinin olmadığını gösteren bir işaret olduğu görüşünü dile getirdi. Ayrıca Albion sakinlerinin bir şeylerin kötü olduğunun sevincini vereceğini söyledi. Winston Churchill kadar popüler olan hiçbir İngiltere'de politikası yoktu . Konuşmalarından yapılan alıntılar , birbirlerine Londra ve Coventry, Liverpool ve Sheffield sakinleri bombalama ve mağduriyetten dolayı acı çekiyordu. Birçoğunu gülümsetmeye zorladılar. Başbakanın ana zamanıydı.

Savaştan sonra

İkinci Dünya Savaşı sona erdi. Winston Churchill, bir sonraki seçimin yenilgisini muhafazakâr partiyle paylaşarak Mayıs 1945'in sonunda istifa etti. Eh, Batı demokrasisinin özü budur; bu yeni demokrasi için bile geçerlidir, ancak bu hizmetlerin değeri çok azdır. Winston Churchill'in bu hükümet biçimi ile ilgili özdeyişleri, kinizmeye ulaşan özel bir kötü amaçla ayırt edilir. Dolayısıyla, demokrasinin ülkeyi yönetmenin diğer tüm yollarının daha da kötü olduğunu ve bunun hayal kırıklığına uğramak için "ortalama bir seçmenle" biraz konuşmak için yeterli olduğunu kesinlikle ciddiye aldı.

Bununla birlikte, birçok ülkede neyin kötüleşeceği tehdidi savaş sonrası gerçekti. Stalin'in komünizmi, gezegende, iktidardan ince ve sinsi olmak üzere çeşitli yöntemler kullanarak ilerliyordu. Soğuk Savaş, faşizm üzerindeki zaferden hemen sonra başlamıştı, ancak Joseph Stalin'in ölümünden tam yedi yıl önce 1946'da, 5 Mart 1946'da, Fulton şehrindeki bir konuşma ile işaretlenmişti Winston Churchill. İlginç gerçekler ve tesadüfler onun hayatını boyunca eşlik etti. Batılı politikacılar Sovyet lider Stalin'i takma ad olarak, İngiliz siyasetçinin "Joe Amca" ya karşı tavrı belirsizdi. Marksist fikirlerin düşmanlığı ve reddi, bazen müttefikleri ya da düşmanları olan bir adamın olağanüstü kişiliğine gerçek saygı ile Churchill'de birleştirildi.

Başbakanın alkole karşı tutumu ilginçtir. Ona göre, verdiğinden daha alkol aldı. Churchill, yaşlılarda, gençliğinde akşam yemeğinden önce sarhoş olmasaydı, şu an başka bir kural daha vardır: kahvaltıya kadar asla sıcak içecek almayın. Torununun anılarına göre, dedesi güne bir bardak viski ile başladı (küçük bir bölüm değil), fakat kimse onu görmedi ve sarhoş görmedi. Tabii ki, bu gibi alışkanlıklar taklit edilmeyi hak etmiyor, fakat Rus atasözünün de dediği gibi, bir şarkıda sözcükleri silmek mümkün değil.

Winston Churchill tarafından yazılmış İlginç ve edebi eserleri. Kitap sömürge savaşlarının söyler, özellikle, Afgan ve Boer kampanyaları hakkında dünya komünizme karşı mücadele, hem de diğer birçok tarihsel olaylar hangi yazar katıldı. Metinler bu olağanüstü adamın doğasında büyük stil ve ince mizah farklıdır.

Premiership Churchill iki kez tutmak için bir şansı vardı. Son kez o çağın 1951 77 yaşındaki İngiliz hükümeti açtı. Yaşlılık giderek zorlaştı çalışmak, vücudun genel durumunu etkiledi. "Sir Winston Churchill" - İngiltere'nin yeni kraliçesi - - Genç Elizabeth 1953, böylece ona jartiyer sipariş verildi başbakana uygulamak gerektiğini. Daha onur İngiliz yasaları sağlamaz. O bir şövalye oldu ve daha yüksek sosyal statü bir hükümdar olarak kabul edilir.

siyasete Veda!

Büyük siyaset, Winston Churchill'in dışında kalan hakkında gizlilik perdesi kaplı. Kısa biyografi, İngiliz okul çocuklarına ve öğrencilere öğrenme 1955 yılında aşırı yutturmaca olmadan istifasını kabul edilmesi hakkında bilgi vermektedir. güçten Kaldırma yaklaşık dört ay boyunca, kademeli oldu. Saygı, saygı ve bu süreçte İngiltere'de üst yönetimi tarafından gösterilen incelik, bir anılmayı hak ediyor. bütün hayat poliçe vatan hizmet veren ve kendi çıkarları bakımı ithaf edilmiştir ve bu (Kraliyet ve yabancı) birçok ödül tarafından kaydedildi.

Büyük Churchill on yıl daha yaşadı. hippiler - - Yeni bir çağ, Vietnam'da savaş, uzak, gençler dünyayı, "çiçek çocuklar" fethetmek için putlarına, "Rolling Stone" ve "The Beatles" için çıldırdı evrensel sevgi vaaz ve oldu tüm benzemiyor svetsko- genç Winston siyasette yaptığı uzun bir yolculuk başladı yüzyılın başında, siyasi yaşamı.

Erken 1965 yılında olağanüstü prömiyerlerini öldü. Lush günlü veda töreni Kraliyet cenaze ciddiyet aşağı değildir. Onun son dinlenme yeri Churchill Blandon düzenli belediye mezarlığında ailesi yanında buldum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.