Haber ve ToplumErkekler konular

Rimfire mühimmat: ilke ve çözünürlük

Fransa'da 1842 yılında tasarlandığı düşük gürültü kartuş yangın eğitimi için tasarlanmıştır. Bugün, ürün rimfire mühimmat olarak bilinir. Diğer bir ürün "kartuş yan yangın" denir. Nedeniyle düşük gürültü ve güvenilir çalışma, hem de kabuğun düşük maliyete dünyada çok popüler.

Kartuş tasarımı "Yan ateş"

XIX yüzyılda Fransız gunsmith Lui Flobera ürünü onu perküsyon bileşimini sapları içine zakrayku ile kol preslenmiş oldu. kabuğun adı aslında ateşleme pimi isabet merkezi haline değil düşüyor sırasında, ama onun periferik bölgelerinde kaynaklanıyordu.

Bu kartuş, toz şarj ve astar ile donatılmamıştır. cam hamurunun serbest bırakmak için yeteri kadar yanıcı gaz sadece bileşimler oldu. kartuşları kullanılarak zaman sıklıkla zayıf metal çift eğilme büyük gaz basıncının sahip olduğu yerde, meydana gelen keser. yol avantajlı bir şekilde kullanılabilir mermi üretimi için. Bazen bu amaç ve diğer metaller için kullanılır.

Üç mermi kalibreli biliniyordu ederken: rimfire Mühimmat 9 mm, 6 mm ve 4 mm. 1888 yılında Flaubert'in kartuş tabanlı Amerikan tasarımcıları üzerinde 5, 6 mm kalibreli kendi versiyonunu yarattı. sevk maddesinin mevcudiyetinde analogundan farklıdır kısa olarak ilk modern rimfire kartuşu 22.

mermi gömleği neler sunuyor?

rimfire mühimmat altında namlu kanal mermi kontrolsüz dönmesini önlemek için sağlanır maruz bırakılmasını. Bu da, yangın doğruluğu üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Ekler iki seçenek olabilir:

 • Kolayca çıkarılabilir. Çekimden önce yüklendi.
 • Düzeltildi.

Kurşun astar namlu daha yakındırlar incelen bir pürüzsüz bir iç deliğe sahip bir üründür. çekerken, bu yapım şeklinde, "silindir basıncı", ilkesi hangi doğruluk geliştirilmiş. kurşun, astarın iç yüzeyi üretiminde teknoloji kanal dornirovaniya uygulanır. Bu ürün, istenen sertliğini sağlamaktadır.

kartuşları Flaubert'in kullanımı

Bu mühimmat çok ince olarak kabul edilir ve düşük bir başlangıç sahip , merminin hızı olup, 200 m / sn aşan. Bu tür hızlı ortalama hava tüfek için tipiktir. hamurun Flaubert kartuş pirinç kollar ile donatılmıştır mermi, aksine bunun bir ve aynı kalibreli bir mermi daha kütlesine sahip. Bu nedeniyle, bir ateşli silah büyük enerji ile donatılmıştır.

onlar tüfekler rüzgar bir topağı dışarı itti - Bugün, bu kartuşlar eskisi kadar popüler değildir. kartuşlar kısa mesafelerde kullanılabilir. Bugün, özel tabancalarla üretimini başlattı bu kartuşları ateş için uyarlanmış. Tabancalar kendini savunma etkili araçlardır. Uzun namlulu silahlarla çekerken, namlu flaş ve yüksek ses vardır, "kartuşlar tarafı" kullanırlar. cephane olarak çiftçiler kartuşu arasında Talep zararlı kemirgenler de ateşe. Böyle durumlar için, üretici küresel mermi içeren ürünler önerilir. Bu kartuşların av tüfeği içindir.

kartuş görünümü "Monte Cristo"

Rus silah tasarımcısı Boehringer Flaubert'in kartuş tamamlanmıştır ve tüketici olarak bilinen haline gelmiştir "Monte Cristo." Fransız meslektaşı aksine, Rus daha sağlam ve uzun kol bir ürünüydü. Ayrıca, siyah bir toz, bir toz yükü ile donatılmıştır. Konu değiştirip bir mermi şekli için.

Öncelikle askeri amaçlarla geliştirilmiş Chuck geliyordu. Zamanla, avcılık ve spor atıcılık başvurusunu bulmuştur. Nedeniyle mermi düşük kapasiteye sahiptir ve insan hayatının bir risk faktörü olmadığı gerçeğine, silah, mühimmat uygulayarak ateşli olarak sınıflandırılmamıştır. Buna rağmen, Rusya Federasyonu'nda Flaubert mühimmat altında silahlar yasaklanmıştır çalışırlar. Bu, hiçbir mevzuat gerekli sertifikasyon olduğu gerçeği nedeniyle.

Ne düşük güç aynasını düşünülmüştü?

kartuş sırasında Flaubert hedeflerini takip:

 • Kartuş düşük gürültü olmalıdır.
 • mermi nüfuz kabiliyetini - düşük güce sahiptir.
 • Bulunmuş sürekli yüksek doğruluk vermek çekerken.

Yukarıdaki şartlar kartuş 5, 6 mm'lik Rimfire tarafından karşılanmaktadır.

Özellikler standart tüfek mermisi

 • Mermi ağırlığı 2.55 gramdır.
 • Uzun kartuşu 335 m / sn'lik bir namlu hızı vardır.
 • 50 m merminin bir mesafede 300 m / s hızlandırır.
 • 275 m / s - 100 m'lik bir mesafede.
 • 217 m / s - 300 m arasındaki mesafedir.
 • iki metreye kadar merminin fazla yörünge ile dolu 50 m sıfırlama kullanımı.
 • 100 metre - 13.
 • 196 - 300 metre ile.

Tüfek standart rimfire kartuşu 5, 6 mm'lik sabit sıcaklık ve nem ile karakterize edilir, kapalı bir odada, daha iyi sonuçlar vermektedir.

Boehringer kartuş bugün

Günümüzde tüketiciler kalibrelik 5.6 mm çok popüler rimfire kartuşu vardır. Silindirik kol çelik veya pirinçten yapılır. Hoparlör, bir flanş neorzhavlyayuschim astar bileşimi ve bir kurşun mermi bezobolochennoy ile donatılmıştır. Amacıyla kendi svintsevanie özel parafinik yağlayıcı ile tedavi indirgenmesinde. Bunun yerine siyah tozu kullanılır, dumansız hızlı taneli. gözenekli veya küresel damarlı.

Hedef çekim için Grup kartuşları

Kartuş 5, 6 mm rimfire yarışmalar çekim içinde başvurusunu bulundu. tüm katılımcılar eşit düzeyde olduğundan, onların envanter için de tutucu olabilen göre, net uluslararası standartları sağlamaktadır:

 • Uzun tüfek Uzun Tüfek. Bu (LR) işaretleme sağlanır için. tüfek ve tabancalardan çekim için kullanılır. Kartuş 350 m / s 'lik bir namlu hızı vardır.

 • Kısa - Kurz. Sadece tabancalar için de geçerlidir. siluetleri üretimi yüksek hızda çekim uluslararası kurallar yalnızca rimfire kartuşu 5, 6 mm kullanabilirsiniz kurdu. kabul spor sırasında bu kalibrede Boyutlu özellikleri tüm katılımcılar için zorunlu olması. Menşe ülkesi olarak kabul edilmez.

Ne müşterilerin isimleri ve nasıl işaretlenir?

Hedef rimfire kartuşları bağlı ayrılır:

 • Spor ve av. 15,6 mm - 3.5 g kartuş boyutu 25.5 mm mermi olup - Kurşun 2.6 gram, kartuşu ağırlığındadır. spor tüfek ve el kombinasyon silahlar. Bu ürünler etiketleme tabi değildir.
 • Hedef-tüfek. av kartuşları - mühimmat Boyutlar spor gelmektedir. kısa mesafelerde (50 metre) ateş etmek standart tüfek kullanın. "C" harfi ile işaretlenmiş.
 • Tabanca. tek başına kullanılmış 25 ila 50 metre mesafeye tabancayı spor. Boyutlar hedef müşterilerin karşılık gelmektedir. Farklı ağırlık kartuşu. Tabanca 3.3 gramlık bir kütleye sahip olmasıdır. üst üste iki beş köşeli yıldızların işaretlenmiş.
 • Kısaltılmış. kapalı 25 metreyi geçmeyen bir mesafeden ateş için kullanılır. 10.55 mm - Kartuş uzunluğu 17.9 mm mermi olup. mantarlaşma - 1.87 g kartuş - 2.52. bir çember olarak görüntüyü işaretleme için kullanılır.
 • Egzersiz "Biatlon" için spor. boyutlar aynı spor ve avcılık kartuşları karşılık gelmektedir. 3.4, işaretleme için kullanılan beş köşeli yıldız olarak - mantarlaşma 2.7 gram kartuşudur.

Başka nerede kullanılır?

Modern montaj işleri böyle rimfire kartuşları bina gibi özel piroteknik cihazların kullanımı olmadan yapamaz. Bugün, herhangi bir siteye vazgeçilmez hale gelmiştir.

Kullanılması montaj ayna rimfire beton, tuğla, kontrplak ve diğer yoğun malzemelerle kolayca ve hızlı çalıştırılabilir. Şimdi, Master'de kartuş tabancası ve mühimmat kullanarak bir delik gerekli değildir. Bağlantı anlamlı zaman ve emek tasarrufu sağlar, hangi hemen gerçekleştirilir.

bir montaj kartuş rimfire nedir?

Ürün özel piroteknik bir cihazdır. Montaj tabanca yapı farklı yoğunluklarda malzeme çapa tahrik etmek için gerekli bir güç kaynağı olarak rimfire fonksiyonu kartuşları. mücadele farklı kartuş, inşaat bir mermi ile donatılmamış, çünkü boş olduğu düşünülmektedir. Bu Dultsev dikilebilir küçük kol gibi bir şekli vardır.

Kullanılan dumansız tozu doldurmak için. astar patlamasından sonra Etkili bina rimfire kartuş. Reaksiyon flanş kenarında çekiç vurma sonucu gerçekleşir. inşaat sektöründe rimfire mühimmat tek seçenek değildir. Merkezi bir savaş ile karakterize edilen kapsüller için Berdan ve Boks kartuş tipi bulunmaktadır.

etki prensibi nedir?

, boyutları olan, 3 ila 8 cm arasında bulunur. Bu direkt montaj ilkesini kullanmak dübel ile malzemeleri ve yapıları takmak için izin rimfire kartuş 5,6h16, 6,8h11, 6,8h15, 6,8h18 kalibre yararlı montaj tabanca.

patlatma kapsül üzerine astar gaz neşri ile birlikte ateşlenir, çünkü bir dumansız barut ağırlığı. Elde edilen gaz montaj dübel silah namlusu bulunan kanalda hareket enerjidir. ateşleme grubu fiş yüzeye monte malzemeye deliği boyunca hareket etmeye başlar sonra. Sonuç olarak, kanal dübel büyük stres ısıtır. Güç ve bağlantının kalitesi, vuruş için dübel vücut yüzeyine olan elde edilir.

Yabancı üretici Sellier ve Bellot

9 mm - ürünlerin birçok üretici arasında biz mühimmat rimfire kalibrelik 5,6 üreten bir yabancı firma Sellier ve Bellot, büyük bir popülerlik aldık. Her bir ürün için uygun bir toz yükü içerir. 500 J - Yapı 5, 6 mm rimfire 100 aralığında bir enerjiye sahiptir duylar

tasarımın ne tür mermileri?

Montaj dış üretici kartuşları pirinç kol, vurmalı bileşim ve toz şarj oluşur. sağlamlığını sağlamak için Dultsev kovan radyasyon yıldız işareti dikilmiş. Bazı durumlarda, karton tomar kullanılabilir.

zayıflıklar

Ürünün dezavantaj, yüksek maliyet olduğu kabul edilir. Bu pahalı pirinç kovan üretiminde kullanılmak kaynaklanmaktadır. üretim Sellier ve Bellot bir diğer dezavantajı itici ücretleri serbestçe ve preslenmiş kovan içine koymak olmasıdır. Bu, kartuşun kapasitesini azaltır.

Rus yapımı ürünler

Onlar 5 mm kol uzunluğuyla abartmış çünkü Rusya'da üretilen İnşaat 5,6-6,3 mm kalibrelik kartuşları, Brüksel Sözleşmesinin gereklerini karşılamamaktadır. Ayrıca, yüksek yük kapasitesi ile kullanım için yeterli derecede dayanıklı değildir. Rusya'da, inşaat mühimmat rimfire kalibrelik 6,8 mm yaptı. Radyal yıldız kapatmak için kullanılan Patent kovan içinde ihtiva toz yükü.

kartuşun yapısının modernizasyonu nedir?

rimfire kartuşları geliştiriciler montaj çok sayıda araştırma yapılmasına karar verildi onların yoğunluğunu arttırarak geliştirilmiş. Bu işlem, toz yükünün sıkıştırılması ile gerçekleştirilir. sağlam bir duvar olması, kol böyle bir artış dayanabilen. vurucu piminin yapımından sonra standart kartuşun içinde barut granül yükünü ateşleyerek. kovanın alt kısmı düşük bir yoğunluğa sahip bir yükü ihtiva etmektedir. tahıllar arasında boşlukların olması yanma ile karışmaz. kartuş, son revizyon, yoğunluğu artar, ve bunun bir sonucu olarak, veri boşlukları daha sonra kol tek tek yanma bölgelerini ortadan kaldıran, azaltılır.

Bu montaj silahlara artan gücünün uygulaması ile yeni bir kartuş kalibrelik 5.6 mm oluşturmaya karar verildi. eşit önemli ölçüde modernize ayna yanma hacmi arttıkça ve işlemi ilerledikçe de. itici bileşenlerinin komple yanma. yoğunluk gözlemlenen tutma gazlar yanmamış barut tabakaları artan sonra. kol veya karton wads üzerinde kurulmuş yıldızlı sonucunda zamanından önce açıklanmamış. sıkıştırma astarı, faydalı kapasitesini etkiler tozun daha büyük bir kütle donatmak yüklenmesine izin verir ile yoğunluğunu artırır. Bu% 30 oranında artmıştır.

Böylece, modernizasyon sadece astar içeriğini dokunmuştur. Dış parametreler ve boyutlar değişmeden kalır. aynı boyuttaki standart montaj kartuşu ile karşılaştırıldığında, yeni kapasite artmıştır.

Sonuç

Exploit rimfire kartuşları yalnızca güvenliğine ilişkin talimat sonra geçirilebilir. Çalışmaya başlamadan önce, ana toz yükü olmayan yoğunluğu bilmelidir, bir fiş kullanılacaktır. yapının Bilgi ve inşaat özellikleri veri işlemi optimize etmek ve çalışma malzemesi ve aracı bozulmasını önlemek için yardımcı olacaktır kartuşları.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.