SeyahatYol tarifi

Respublika Altay, köy Chemal: konumlar

Bir kişinin şaşırtıcı ve güzel bir şeyle karşı karşıya olduğunda, o sonsuza kadar onunla kalmak istiyor. Çoğu zaman bu ancak Chemal olan inci olan Altay bozulmamış doğası, söz konusu olduğunda, mümkün değildir. yerin Turistik - sürekli şaşırtıcı onun doğası, bu. Görünüşe göre, işte her yıl onunla temas istekli turist otomobil ve otobüsler bir dizi çekti.

Tarih Chemal

Her köyün geliştirilip bu oldu bile, yeryüzünden kayboldu nasıl oluşturulduğu gösterir kendi biyografi vardır. Tarih Chemal köy, UNESCO Dünya Mirası parçası olan bugün manzaraları daha iyi bir yaşam aradığını kaçak köylülerle 18. yüzyılın sonlarında başladı.

Kim nasıl yaşadıklarını iyi biliyor, ama evlerinin inşası için yer, sadece benzersiz seçti. 1849 yılında misyonerler aileleri ile buraya yerleşmiş, köy yeni bir hayata başladı. onun havanın benzersiz özellikleri yaygın bilinen oldu ve 19. yüzyılın sonuna kadar, bu uzak kara ünlüler, bilim adamları ve aydınları katılmaya başlamıştır. bir kez burada PN yaşamış At Krylov, VY Shishkov, GN Potanın ve diğer ünlü insanlar.

misyonerlerin sayesinde restore edilmiş ve şimdi faaliyet bazıları inşa tapınak ve kilise, olmuştur. İoanna Bogoslova Kilisesi, örneğin, 1850 yılında inşa edilmiş, ancak daha sonra 1915 yılında Patmos adasında köyün dışına taşındı ve 2001 yılında tamamen restore edilmiştir.

tüberküloz hastaları için ilk sanatoryum para Piskopos Makarios ile yaptığı nimet üzerine 1905 yılında inşa edilmiştir. 30 yıl içinde sanatoryum 20. yüzyılın bir hükümet, eşi müdürü atandı oldu Kalinin Catherine. Köyde bu zamana kadar zaten oda, fırın ve dükkanlar çalışıyor.

Bugün için olsun hiç çare veya üzerinde biri kamp yerleri Chemal, gereken Pre-kitap bir yer, çok popüler olan bu yer.

doğa

Doğal konumlar listesinde ise Chemal, listedeki ilk onun havadır. onun teklik için çeşitli nedenler vardır:

 • Öncelikle, bu alanda iklim Altay Cumhuriyeti'nin karakteristikten çok farklıdır. Orada neredeyse hiç kar vardır ve köyden sadece 10-15 km mesafedeki konumuyla, -25 ulaşır iken kış sıcaklıkları nadiren -8 derecenin altına düşmesi. Yaz aylarında da diğer bölgelere özgü olmadığı, sıcak ve güneşli. güneşli gün sayısına göre bu Kırım sahil ile karşılaştırılabilir.
 • İkincisi, hava sadece ozon ile değil, aynı zamanda uçucu yağlar doldurulur. Bunun nedeni kalık çam ormanı, çoğu petrol öne ağaçların yanında büyüyen etmektir.

 • sulak eksikliği katkıda hava, üçüncü, orta kuruluk. Burada ziyaret etmiş Birçok gezginler, onlar Chemal, onun konumlar hakkında her şeyi biliyorum, ama şaşırtıcı bir fenomen bilmiyorum. Su ve orman yakınında yerlere eğiliminde değildir hiçbir sivrisinekler vardır.
 • Dördüncüsü, onların ile köyü çevreleyen dağların alp çayırları hava ve ozon tedavisinin saflık katkıda bulunur.

Doğa Chemal turistler arasında bu tür popülerlik için ana nedeni oldu.

İoanna Bogoslova Kilisesi

Eğer insan eliyle yaratılan Chemal en iyi konumlar bir listesini yaparsanız, kilise Ioanna Bogoslova içinde ilk sırada yer alıyor.

Adanın adına kendi ilginç bir geçmişi vardır. Tapınak hala kıyısında duruyordu zaman Katun Nehri rahipler yalnız dua arazi bu parçayı bir yeri seçti. Adsız ederken ada yükselir görkemli neredeyse içinde orta ait nehri. Şuydu sebebi de 1855 de vurgulanan Bishop Parthenius ve adlandırılmış sonra onu Patmos içinde Akdeniz, hangi Ioannu Bogoslovu was given bir vahiy arasında Rab. Onun tutulması ise peygamber sadece kıyamet gördü, ancak iki onlara tapınak ile adanın su üzerinde uçan. ışıklı ada sonradan Katun ait bankadan tapınağa aktarıldı nedeni budur.

Sovyet zamanlarda, tapınak yıkıldı, ama bugün bir kez daha canlanır ve Katun kıyısında ada asma köprü ile bağlı bir manastır inşa. Herkes Chemal görmek ne sorusu ilgilenen ise, iki simgeler için titrek köprü üzerinde gitmek gerekir. Bunlardan biri mucizevi rejenere ve diğer yenilenmiş bir kilise aydınlatma sonra dere mür oldu. onlar mucizevi kanıtlar vardır.

Chemal hidroelektrik

Sovyet döneminde yapıldığı nasıl ilk hidroelektrik santrali Sibirya mahkumlar inşa. O uzun süre çalıştı, ama bugün bir müze ve eğlence mekandır. . 250 p - Yetişkinler için giriş 450 ruble ve çocuklar içindir.

Eski HES ziyaret edebilirsiniz:

 • cafe;
 • hediyelik eşya mağazaları;
 • bir su parkı;
 • çizgi içi ve oyun ile;
 • cazibe "Adrenaline'yi" ziyaret;
 • Baraj ve daha fazla suya atlamak.

Burada Chemal sunmaktadır en heyecan verici ve sürükleyici eğlence alabilirsiniz. Gezi HPS uygun hem çocuklar ve onların ebeveynleri.

sanatoryumdur Chemal

Bu is şaşırtıcı ki yerleşim çoğunun yerel Meraklısına are sadece değilse de dünyası ardından bütün Doğu Sibirya. Için birçok yerel bakımevi hastalardı edebilmek için artması için sağlık ve öğrendiklerinizi sahip oldukları hazırlanmış için Chemal konumlar. tutukluluk tedavisi ve koşulları hakkında yorumlar iklimin civarı iyidir, ama tatil atmosfer çok kolay ve aynı şifa değil sadece düşündürmektedir.

onun yönetmeni Ekaterina Kalinina iken sanatoryumda Aktif yaşam başladı. Başlangıçta da sanat ve edebiyat birçok tanınmış kişilerin geldi Merkez Yürütme Kurulu üyelerinin sağlık promosyonu için bir çare oldu. Sadece 1957 yılında bu hastalığın şiddetini değişik derecelerde tüberküloz hastaları için bir dağ sağlık sağlıklı yaşam kliniğe yeniden geliştirdi.

İçine almak için, izni için doktordan sevk gerekir. Burada tedavi geçti Kim, kurtarma yerel hava ve yardımın olağanüstü etkisini kaydetti.

Kültür Merkezi "Ornygu"

dinlenmek ve Altay bölgesinde iyileşmek isteyenler için, konumlar yerel gelenekler ve insanlarla ilişkili Chemal görmek öğrenmek için ilginç olacaktır. Bu nesnelerin biri kültür merkezi "Ornygu" dir.

Bu yaşam ve Altay geleneklerini vurgulayan, her biri 4 yurts oluşur:

 • İlk yurt ulusal giysi ve ev eşyaları için ayrılmıştır;
 • İkinci malzeme ve fotoğrafları içerir cinslerin, büyükleri hakkında bilgi verir;

 • Üçüncü - dünya, din ve dostluk düşünmeye yönelik bir yurt, burada inanç özelliklerini göstermektedir;
 • Dördüncü Altay halkının göçebe hayat hikayesini anlatıyor.

Genç Müzesi, ancak Altay ve halkının tarihine halkının ilgi gösteren 12.000'den fazla insana, çekti.

manzaraları

Aktif insanlar için köye belirli bir mesafede bulunan Chemal konumlar, hazırlanan:

 • Katun sol kıyısında kireç köyü yakınında bulunan Taldinskie mağaralar,.
 • Kamyshlinsky şelale, Kamışlı'da nehir Katun kesiştiği yerde kurdu.
 • Geç sonbahar incelerseniz Chemal mekanlar, Mavi Göl üzerinde bulunan yerler olmalıdır. Bunlar, sadece sonbaharda zaman Katun sığ görünür. Onların ayırt edici özelliği - su çarpıcı mavi. o göz hastalıkları tedavi ettiğini Yerel iddia.

Gezi Chemal - cömertçe Altay verilir onun doğal anıtlar olduğunu.

Efsaneler Chemal

Sık sık olduğu gibi, efsaneler gerçek yaşam gerçekleri sitede doğarlar. Bu kadına büyük bir adamın aşkı hikayesi ile ne olduğudur. AV Anokhin Altay, onu şarkı ve adlandırılmış dağlar ve göller hakkında yerel halk vadede iyi bilinen isimlerinden biriydi. Bir kız aşkı Agnes adında ve efsane temelini oluşturdu.

tüberkülozlu hasta sevgili Anokhina, o Chemal havanın tıbbi özellikleri biliyordu, kenarına götürdü. Onlar çevreleyen ormanda yürüyüş, at üstünde seyahat ettim ve kazanın meydana gelene kadar her şey iyi oldu. Onun yürüyüşleri biri sırasında bir kız suya düşüp boğuldu.

Vücudu isimsiz kayaların yakınında kıyıda bulundu. En şaşırtıcı önceden normaldi dik tepe aniden gözyaşları ıslak hale gelmesidir. İnsanlar nasıl ölü kızın onuruna Hora Crying beri onu aramaya başladı.

onlar birlikte çok iyi bir yer - Efsaneye göre, o Chemal içinde sevgili Anohin gömüldü. O Mezarına melek ile güzel bir anıt koymak ve halk erkek herkes evlenmek asla söz verdi söylemek ve sözünü tuttu.

Ne yazık ki, Sovyet döneminden kalma eser ve mezar sırasında yıkılan ve hikayenin bellek insanlar aşık ölü kızın yardım istemeye severler katılır sadece Ağlayan Gora oldu.

Kilitler Dağ Spirits

Chemal tüm turistler tarafından ziyaret edilen diğer bir popüler bir yer - doğanın harika oluşturma, insanlar Kilitler Dağı Ruhlar diyorlar. Görülme gözlük gerçekten büyüleyici: Düz bir plato üzerinde uzaktan kale kuleleri benzeyen dikey sivri kayalar bulunmaktadır.

Bu kayalar uzun yerel halkın mistik korku ilham vermiş. Onlar kendi ruhları canlı içinde, bir kişiyi öldürebilir ses çıkmasın söyledi. Ve bu efsaneler, kayalar şiddetli ölüm izleri olmadan ölü yolcuları bulundu doğrulanmış vaka gece burada durdurmaya karar verdi.

Bilim adamları, belirli bir frekans sesleri rüzgar onları yaratan o kadar kayalar düzenlenir bulduk ve onların titreşim insanlara öldürüyorlardı. püskürdü kayaların, bir kısmı kayboldu sesler, ancak faiz ve doğal harikası korkusu kalmıştır. Dolayısıyla burada sürekli turist getirmektedir.

pansiyonlar

Köyde Modern kamp son zamanlarda ortaya çıkmıştır, ama aynı zamanda misafirler kendi sağlığını geliştirmek ve sadece görünüm kenarları zevk sunuyoruz. Her biri mahalle programı aracılığıyla rahat bir hayat değil, aynı zamanda zengin gezi sadece organize edilmiştir.

Birçoğu doğal noktalar Katun Nehri üzerinde sahilleri yakınında bulunan, ancak ne olursa olsun Chemal gözde, açıklama güzelliği ve bu yerin eşsiz cazibesi iletmek mümkün olmayacaktır. Gelip bizzat bunu kontrol Altay iyileştirici havayı ve halkının dostu deneyimli daha iyidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.