SeyahatYol tarifi

Palmsky Katedrali: Yapım Öyküsü, ilginç gerçekler

Geçmişi mimari anıtlarının çeşitliliği yansıtılır Mayorka Şık ve zarif sermaye, turist inanılmaz popüler. Şık Palma de Mallorca ziyaretçi sevinçle hala ayakta yapacaktır tarihi yerler, inanılmaz güzelliklerle dolu.

şehrin ana dini bina Akdeniz kıyısında inşa Katedrali vardır. Görkemli La Seu (o insanlar tarafından adıyla) ziyaretçiler üzerinde kalıcı bir etki yaparak, antik kentin üzerinde kuleleri.

Binanın Tarihçesi

Gotik tarzda binaların inşaat çalışmaları dört yıl sürdü. Yerliler Kral Jaime I, Müslüman ada fethetmek için gitti hakkında bir efsane, korkunç bir fırtına yakalanmış bütün turistler söyle. yaşama veda, büyük bir savaşçı Meryem için yardım döndü. Kral hararetle dua etti ve hayatı için yalvardı. Kendisinin başarılı bir sonuç durumunda kurtarıcı onuruna adasında bir tapınak inşa edeceğine söz verdi.

Fırtına dindi ve birkaç ay sonra kral Moors üzerinde zaferinden kutladı. 1230 yılında söz tesislerin yapımına başladı.

Tapınağın tasarımında uzun süreli çalışma

Tapınağın tasarımına çalışma XX yüzyılın başına kadar, uzun yıllar boyunca gerçekleşen rağmen Palmsky Katedrali, körfezin genel panoramada kural, 1601 yılında kapılarını açtı. Tapınağın dekorasyonu, İspanyol Gotik tarzda ait bir mimari tarzı, etkiye ve diğer Avrupa geleneklerini tespit etmek mümkündür.

Bu, ana cephenin özellikle doğrudur. 1851 yılında o kötü depremden sonra hasar gördü. İşçiler sadece duvar restore ve cephesinde kemerin her iki tarafında eklendi ve neo-klasik tarzda bir doruk inşa edilmez.

Gaudi'nin

Palmsky katedral kasalarında yıkılmasından sonra birkaç kez yeniden inşa. 1904 yılında La Seu görünümü piskoposlarının isteği üzerine davet edildi ünlü Antonio Gaudi, Çalışıyor. Eserlerini sık eleştirilen İspanyol mimar, gotik yapı elektrik geçirdi. duvarlarda avizeler ve mumlarla süslenmiş orijinal koridor, demontajı, herkese açık kızdırdı.

Gaudi uzun pencere açıklıkları oluşturulan ve güzel vitray pencereler ekledi. iş on yıl sonra tamamlandı.

Işığın krallık

kalkerli kumtaşı yapılmış Palmsky Katedrali, çok büyük boyutu şaşırtıcıdır. Tapınak, yaklaşık 18 bin inananların içerir ve bir kraliyet gömü yeri olarak hizmet eder: Burada adanın iki hükümdarlarının kalıntıları vardır.

onun yerli "Işığın tapınağı" diyorlar kez binanın içinde görebilirsiniz. vitray pencereler geçen güneş ışınlarının ışık ferah odalar, farklı renklerin ışık yamalar ile süslenmiş. Işığın ülkesiydi cemaat iç güç veren ve ruhsal dünyayı dönüştüren özel, huzurlu bir atmosfer, oluşturulması üzerinde yönlendirilir.

Windows soket

Palmsky Katedrali birbirlerine bakmaya görünüyor yüksek oyma pencereler etkileyicidir. gül şeklinde yapılmıştır, çok renkli cam kakma. Bu 12 metre çapında dünyanın en büyük Gotik penceresidir.

dikensiz gül harika mistik bir anlamı vardır, bu yüzden bir çiçek şeklinde yapılmış bir kutu, ana giriş üzerine yerleştirilir ve Our Lady imajını sembolize ve ikinci tayin İsa, sunak üzerinde yer almaktadır.

güzel kız

11 Kasım (Aziz Martin Günü) ve 2 Mart (Candlemas) üzerine - Meraklı seyirlik yılda iki kez katedral gerçekleşir. Güneş ışını Sunak alanında çıkış boyunca geçmeden kısa bir süre için ana giriş penceresi altında alışılmadık çıkıntı oluşturur. sonsuzluğun sembolü - hayret misafirler gözleri önünde farklı renklerde Sekiz ile yanardöner görünür.

Bu iki gün boyunca, Santa Maria Katedrali de onun basit büyüklüğü hakkında düşündürüyor keyifli bir resim hayran gelen insanların son derece dolu. pencereler 1320 yılında yapılan ve üç yüz yılda neredeyse sırlı çünkü bu sanat eseri yaratan eski ustaların bilimlerde şaşırtıcı bilgiyi durdurmak ve vermeyin.

Modern paneller

2001 yılında, Palma de Mallorca Şehir bir dahi, şapel üzerinde çalışmaya hakkı olarak kabul edilir ünlü sanatçı M. Barceló, davet etti. Altı yıl usta İsa beş bin deniz ürünleri ve ekmek beslenen ve işin merkez bölümü Tanrı Oğlunun Diriliş adamıştır nasıl anlatıyor, büyük bir toprak paneller yarattı.

manevi mirasının sembolü

Surlar taş başyapıtı üzerinde yükselen için manevi mirasının bir sembolüdür, dünyanın her yerinden turist her yıl gelir. harika sanat çalışmalarını hayranlıkla Dini insanlar, eşlik hizmetleri, duvarlar ve dev bir organ seslerin tavandan yansıyan katılırlar. duygusal durumuna ve antik tapınağın genel atmosferi hareket eden Müzik, önümüzdeki yıllarda hatırlanacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.