Kendini yetiştirmePsikoloji

Regresse - ilerlemenin tersidir

Bu üst örgütlenmeye yönelik bir hareketi temsil olumlu bir gelişme olduğunu - Herkes ilerleme olduğunu bilir. Ancak gerilemeler - Yüksek düşük organizasyon, bozunmaya, tam olarak karmaşık basit zıt yöndür.

Bu iki karşıt etkiler açısından toplumun geçmişine farklı bakış açıları göz önünde bulundurun.

  • "Altın çağ" kavramı. düşmüş, anlaşmazlık, savaşın başlangıcı: İlk başta buna regresyon yol gitti, sonra tam karşılıklı anlayış ile, krizler ve sorunsuz, adalet toplumdu yaşam standardı. Bu teori cennetten Adem ve Havva'nın sınırdışı hakkında İncil'de hikaye yankılanır.
  • Konjonktürel gelişme. Bu kavram gibi erken antik çağlardan olarak kökenlidir. O belirtmektedir toplumun gelişimi düzenli aralıklarla aynı aşamaları, tüm tekrarlar geçer.
  • Aşamalı gelişme. Bu fikir de antik ortaya çıktı, ancak bu teoriye önemli katkı XVIII yüzyılın Fransız filozofları yaptık.

Hıristiyan din olarak ilerleme kriter ruhsal gelişimi, Allah'a yüksekliktir. gerileme kriterleri tamamen karşısında yer almaktadır. Bazı araştırmacılar ilerleme artırılması ve performans kalitesinin artırılması inanıyoruz. Ama daha sonra o hayatın tüm alanlarında birçok alanda devam etmektedir değil gerileme bulunabilir ortaya çıktı. Toplumsal gelişmenin modeli sorgulanmaya.

ilerlemenin bileşenleri

Bütün olarak bakıldığında, ilerlemenin iki ana bileşenleri şunlardır:

  • Toplumun organizasyonunu sağlamak sosyal grupların oluşumu.
  • özgürlük, mutluluk düzeyi, kişisel bütünlük, bireysellik, sosyal toplumda güven.

Toplumsal gelişmenin geçmişi bazı intizamı açığa doğrusal devam edemez sonucuna varılabilir. Daha sonra sonra aniden gerileme karşılar, ilerleme yönünde yukarı çeker. gelişiminde belli bir çelişki olduğu bu özellik,. Bazen fiyat batmadan başladığında biz fark etmeyecek şekilde yüksektir.

Doğa ihlal edilemez belli bir denge, var gibiydi. Biz büyük bir hız diğer refahı düşmeye başlar birlikte, yaşamın bir tarafını geliştirmeye başlarsanız. yani her kişinin bireysellik yüce değer olarak kabul edilecektir, toplumun hümanızasyonunu vurgulamak eğer bu denge kaydedilebilir dair bir varsayım vardır.

Biyolojik İlerleme ve Regresse

Biyolojik regresyon - belirli türde bireylerin sayısında bir azalma, formların çeşitliliği bozulması, dış etkenlere karşı koruma bırakın. Bu türlerin tamamen kaybolması neden olabilir

biyolojik anlamda İlerleme - bir organizma ya da çevrenin en iyi adaptasyonu için çeşitli organizmaların gelişimi. Burada sadece karmaşıklığı mümkündür, ancak belirli bir ortamda hayatta kalma oranını artırmak için önemli türlerin organizasyonunu kolaylaştırmak için. biyolog AN Severtsev biyolojik ilerleme dört temel özelliklerini geliştirdi:

  1. geliştirilmiş uyum türleri ortama;
  2. grup temsilcilerinin sayısındaki artış;
  3. formlarının çeşitli;
  4. alanın genişlemesi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.