Kendini yetiştirmePsikoloji

Immediacy ve doğallık. Bu nedir ve nasıl kendine gelişir?

Çok sık bizim konuşmada kelime "doğallık" kullanırlar. buna karakteristik ve birinin tipik olandan Görüş psikolojik açıdan nedir? Şimdi bu terimleri anlamak yanı sıra gerçek örnekler üzerinde onları tanımak deneyin. Belki biri kendilerine veya sevdiklerinin bu kaliteyi açılacaktır.

Bu tanımın genel formülasyon olup,

Spontan davranış bir kişinin başka bir şey o belirli bir zamanda istediği tek onu yapar ve bu demektir. Bu hepimizin hayran ve bu ve diğerleri neden olan, hayvanların ve çocukların tipik bir örneğidir. Yaşla birlikte bu "netlik" ve anlık davranışlar gider ve onun yerine ileri planlama, teslim takvimi (onun veya başkasının) ve bu, psikologlar göre, bize birey olarak yok eder geliyor. Bunlar kendiliğinden oluşma yok olma karşılaştırmak günlük hayatın psikopatoloji, ve bu terim değil tıbbi anlamda burada kullanılır, ancak toplumsal fazla. onun olgun yıllarda önemli olmasının nedeni budur "Unutma", olduğu gibi sıra duygu ve eylemler kendiliğindenliği led bir çocuk gibi. kendiniz ve iç dünyanın en hassas ve doğru bir görüntü oldu Ne, değil sosyal ilkelerine lekeli.

Nasıl ve neden spontaniteyi bastırılır

Çok genç yaşta, bizim ebeveynler ve anaokulu öğretmenleri bize öğretmek ne iyi ve ne kötü. Geç yasaklamak, kötü beslenmiş lapası, onların yatak yapmak ve genellikle sevmiyorum belirli şeyleri giymek. Bu durumda, çocuğun adına en ufak itaatsizlik şiddetle cezalandırılır ve bu da, korku gelişmesine yol açar. Bu korku nedeniyle aslında bu engeller doğallık için, aynı kişinin gerçek kimliğinin gelişmesinde bize durur. Ne kötü olduğunu ve bu yolla Çocuklarınız getirmek olamaz, doktorlar değil çok uzun zaman önce öğrendim. kurallar ve ilkeler yaygın olduğu bir toplumun parçası ve her yaptığı anlık heves gerçekleştirecek eğer dünya kudururlardı - Ancak, bu konuda, her birimiz bu yana, birçok nüanslar vardır. Ancak, bu felsefi tartışma, şimdi de mevcut yola çıkarak biraz daha özgür olmaya çalışacağız.

Toplumun çerçevesini Bırak

her erkeğin aklında döner tüm yasakları, çocukluğundan ile yapmak zorunda bir an için düşünün. Şimdi - tam yetişkin bir kişi, bu nedenle, onlar için güvenli bir şekilde unutabilirsiniz. Biz spontaniteyi engellenir hangi nedeniyle utanç olmanın korkusunu, tehdit edildiğini bir çocuk olarak, belli bir harekete geçecektir eğer başkalarına anlatmak alacağı endişesini taşıyor. Bu yaşamaktan bizi engelleyen bir patoloji, değilse nedir? Mutlak kesinlik ile biz bu kesinlikle tüm insanlar umurumda yapmanız ve nasıl davranacağını ne hakkında söyleyebiliriz. Halka açık bir yerde sizin işlediği Herhangi çılgınlık, sadece kısa bir not açmak, ancak tüm bu dakika içinde ve özellikle de unutulacak. Bu nedenle biz sadece bir kez yaşar unutmayın çocukluk sınırlı değildir, özgürce davranabilir.

özgür olmak için öğrenme

yetişkinlikte spontanlık Gelişimi çeşitli şekillerde gerçekleşebilir ve bu senin ruhunun özelliklerine bağlıdır. materyal okuyarak Birisi kendini, o zaten serbest olduğu gerçeği düşünmek ve son olarak daha önce cesaret edemedi şey yapmak. Diğer insanlar kadar güçlü olmayabilir ve bunlar açmak için profesyonel yardım gerektirir. Her durumda, biz bilinçsiz bir doğallık, bilinç ve spontan davranış doğallık olduğunu unutmamalıyız. Sonraki her dönem farklı bir insan haline kendisi kendin ol sağlayan düşüncelerinizin tüm ayarlayarak, bu nedenle, yukarıda dan izler. Ve, büyük olasılıkla, bütün hayatın dönüşecek ve belki kökten değişecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.