MaliMuhasebe

Reformasyon dengelemek

Reformasyon denge Yönetim Kurulu kararı ile, özellikle büyük şirketler ve kuruluşlarında, yıllık olarak yapılan bir işlemdir. Amacı, nihai ayarlamaktır mali sonuçları geçen yılın sonunda. Bu gelir ve kar elde rakamları karşılaştırarak yapılır ve bu fonların kullanımına edilir.

Reformasyon dengesi - sadece yetkili kişi veya düzenin uygun yetki durumunda gerçekleştirilebilir bir süreç. Genel oylama iddialar temsilcisi veya yatırımcılar tarafından yıllık olarak toplanan Kural olarak, Yönetim Kurulu olarak toplantıda doğrudan sorunları çözmek.

Reformasyon Dengesi: gönderme

Yani, her şeyden önce aşina olmalıdır muhasebe girişleri, uzman şirketler tarafından hazırlanan. özellikle ilgi çekici bu kaynakların gelir ve bazı ihtiyaçlara yönlerini yansıtan miktarlarda konsantre çünkü "kazanç veya kayıplar" başlıklı 80 hesabıdır. kaynaklarından olduğu girişlerinin - Buna göre, kredi tarafı mali kaynaklar ve banka kaybı işaretlenir. Bu bilanço tarihindeki şirketin konumu bu hesap dengesine bağlıdır ortaya çıkıyor.

o denge reform, yapılacak karar verildi kez yönetim kurulu isteklerine ve gereksinimlerine göre bir muhasebeci yürütmektedir kar dağıtımı. Büyük bir kısmı bu yatırımcıların mevduat orantılı olarak paya bölünmüştür sahipleri olduğunu. Bu operasyonun bir artı sonunda, o zaman konuşan bir isim atanan özel 88 hesaba aittir "Önceki yıllara karları." Dahası, bu miktar kısmen kapsayacak şekilde rezerv hesaplarına gönderilen öngörülmeyen harcamalar.

Şu anda, tüm işletmelerin Reformasyon denge muhasebe pratikte önemli ve gerekli unsur olduğuna inanıyoruz. Ancak bu prosedür gerçekten yönetici personel, diğer kaynaklar dağıtılır şirketin kurulmasını ve aldığım ne kadar para yatırımcılar ve sahipleri, göstermek yardımcı olur. Bu bağlamda, bir reform yeterince etkili mekanizma her zaman alaka kaybetmemiş olduğu sonucuna varılabilir.

Bu alan aynı zamanda kendi eksikliklerini ve zorlukları vardır. Prosedür kendisi oldukça karmaşık bir şema zaman ve çaba bir yatırım gerektirir değildir. Genellikle sorunlar cahil defter tutma doğar. Genellikle bir "engel" hesapların kapatılması ve özetliyor sırasında yapılan hatalar. Böyle önemli hataları önlemek amacıyla, şirketlerin mali kayıtlarını inceleyebilir özellikle dikkat edilmelidir. Kalite ve zamanında doğrulama verimliliği hem de denetçiler hizmetlerinin bir parçası üzerinde güven derecesini sadece artıracaktır.

İlk olarak, daha sonra kazançlarý son tersine çevirir sırasında reform dengesini yapılabilir nihayet yıllık mali tablolarını onaylaması gerekir raporlama dönemini ve diğer hesapların kapatılması. Ayrılmamış denge, geçmiş yıl zararlarının masraflarını karşılamak için gidecek. Bu prosedürün ekonomik anlamı bilançosunun biraz ilerleme kaydetmiş durumda. Gelecekte, böyle bir belge gerekli tüm gönderme üstlenmiş ve hesap kapatıldı beri çalışmak daha kolay olacaktır.

Bir tüzel kişi belgelerinde yöntemini işaret ettikten sonra, Reformasyon yürüten özel bir yolu seçmek hakkına sahiptir. Ayrıca bu süreç, üçüncü taraf denetim kuruluşları da özenle biçimlendirilmiş dengesini kontrol çünkü bir uzmana daha az hassasiyet ve okuryazarlığını gerektirir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.