FormasyonÖykü

'Raylı Savaşı'

İkinci Dünya Savaşı sırasında düşman ölçekli gerilla operasyonlarının demiryolu iletişimine bekle, eski günler sabotajcı bombardıman albay sundu. Onun fikirleri TSSHPD Başkanı (Merkez Karargahı tarafından desteklendi partizan hareketi) Stalin'e verdi ve bunların uygulanması için onay aldı Korgeneral Ponomarenko.

Ölçek gerilla sabotaj "Operasyonu Raylı savaşı" olarak adlandırıldı. Bu günün en önemli stratejik savaş önünde tutmaya karar verildi Kursk Bulge. Bu savaşın arifesinde, düşman kuvvetlerinin oranı eşit ilgiliydi. savaşın sonucu üzerinde büyük ölçüde bağımlı ne kadar başarılı, en önemlisi rezervleri ve kullanımı gerekli her şeyi ordu beslemek için koşulları sağlamak için manevra birlikleri yapılacaktır.

"Raylı savaşı" - Olaydan hazırlanmıştır. eğitim merkezleri ve gerilla okulları yıkım ve eğitmenler yetişmiş uzmanların sayısını artırdı.

planlanan edildiği ölçekte demiryolu altyapısının tüm düşmanı devre dışı için, gerillalar değildi fünyeler ve patlayıcı kendisinin çok sayıda gerektiriyordu. Tedarik üniteleri uzun menzilli havacılık kuvvetleri vasıtasıyla gerçekleştirmiştir.

"Raylı savaş" ön uygulamaya planlı, uzunluk hangi doğu derinliğe kuzey batıdan kilometre güneye ve yedi yüz elli binlerce kilometre olduğunu. Diversion onbeş ila otuz gün sürmesi gerekiyordu, her biri üç aşamada, dışarı tutmak amaçlanmıştır.

"Raylı savaşı" 3 Ağustos 'ta, 1943 yılında başladı. Haberleşme düşman aynı anda 74.000 gerillaları saldırdı.

Ponomarenko kullanarak fikirler Starinov sonradan yıkıcı faaliyetlerin kendi planını geliştirdi. Ponomarenko düşman kademelere söz konusu riskli grevler uygunsuz düşündük. Ona göre, küçük ücretleri kullanarak rayları zarar, Demiryolunda tam bir şekilde darbe için yeterliydi. Böylece, Almanlardan demiryolu sıkıntısı ve Kursk savaş taşıma sisteminin çöküşü yaratmak için planlanmış.

Starinov, sırayla, tartışan, kendi bakış açısından savundu stratejik amaç düşman kademelerinde söyledi. Bu raylar tahrip yanında yeterli trenin çöküşü neden olduğu hasarın tamamlanması ile karşılaştırıldığında kurtarmak için. Bu çok daha yaygın yıkım ve hareket içinde kesintilere yol açacak.

Sonuç olarak, erkek çocuk Ukrayna karargahına gönderilen ve Ponomarenko planını uygulamaya devam etti.

Değil geleneksel Sovyet resmiyet olmadan. Ponomarenko gerilla grupları için numara zarar ray kesin bir planı ayarlayın. Yaklaşımın çok zarar getirdi unutulmamalıdır. emir değil sadece ana, aynı zamanda değiştirme, hem de kötü ya da hiç koruma parçaları zarar sözü. Sonuç olarak, birçok komutanlar minör Yolları unexploited şube patlatmak tercih ederim.

söylenmesi gerekir, Almanlar geri yeterince hızlı öğrenilen aynı zamanda "hasar noktasını," anda, genellikle 30-35 santimetre fazla idi. Onlar harap arazi üzerine eklenen "demiryolu köprüsü", icat etti. resimlerinde eksikliği Naziler nadir Belçika, Hollanda şubesi dengelemek için kullanılır.

Böylece, ilk aşamada "Raylı savaşı" Almanlardan daha Kızıl Ordu çoğuna farklı tahminler daha fazla zarar neden.

Gerilla hareketinin liderlerinin ikinci ve üçüncü aşama için dikkate hatayı almıştır. Bu kez tek bir "nokta" patlamalar yürütülen ve uyuyanları yok, büyük alanlar üzerinde raylar havaya uçtu değildir. Aralık 1943, Üçüncü aşamada.

hatalar rağmen "Raylı savaşı" Doğu Avrupa'dan gelen ana kargo,% 30'dan fazla azalttı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.