Bilgisayarlar

Programlama becerileri olmadan "Telegramlar" içinde bir bot yapmak nasıl? "Telgraflar" kullanıcısı için ipuçları

Herkes Pavel Durov'u tanıyor, VKontakte sosyal ağının yaratıcısı. 2013'te, önceki projenin satışından sonra, ekibi ve Telgraf haberci kurdu. Bu portal ile kitapları okuyabilir, müzik indirebilir, hava durumunu izleyebilir, verileri şifreleyebilir vb. "Telgraf" da birçok faydalı fonksiyon var.

Telgrafın diğer peygamberler önündeki avantajları

Proje hakkında ve "Telegram" da bot nasıl kurulurken iyi şeyler nelerdir? Öncelikle, sosyal ağ çoklu formdadır. Başka bir ücretsiz, yüksek kaliteli anında mesajlaşma ve kesinlikle tüm platformlarda reklam verme ihtimaliniz az. Tarayıcı portalları için çok daha kullanışlı ve kullanışlı.

Son zamanlarda, bu mesajcının özelliklerinden biri kişisel botların oluşturulmasıdır. Ne oldu Programlama becerileri olmadan bir "Telegram" da bot nasıl yapılır? Niye ihtiyaçları vardır? Bu ve diğer birçok şey bu makalede ele alınacaktır.

Telgraf botları

"Telegram" daki botlar bir çeşit sohbet botlarından ibarettir, ancak kayıtlı bir kullanıcı biçimindedir. Bu tür kullanıcıların adları bir bot botuyla sonuçlanır. Çeşitli eylemler gerçekleştirebilirler. Okur yazar ellerde geniş bir çok işlevlilik, diğer kullanıcıların yaşamını büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.

Botlarla iletişim kurmaya nasıl başlayabilirsiniz?

Başlamak kolaydır. İstediğiniz botu bulduktan sonra başlatın. "Telegram" daki bot numarası, işlevlere bağlı olarak değişir. Bu, sanal klavyeyi aşağıda oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Bundan sonra, bot bilgi, komutların kullanılabilirliğini sunar.

Programlama becerileri olmadan bir bot oluşturma

"Telegram" da bot nasıl yapılır? Oluşturma talimatlarını okuduktan sadece beş dakika sonra, programlama becerileri olmadan bile işlemi tekrarlayabilir ve kendi sanal asistanınızı yaratabilirsiniz:

 1. Tarayıcıda, kendi botunuzu ücretsiz oluşturmanıza olanak tanıyan site manybot'u bulmalısınız.
 2. Sitede büyük bir düğme göreceksiniz: "Bir bot oluştur".
 3. Bundan sonra biraz daha düşük "Open Telegram" ı tıklayın.
 4. O zaman messenger'a kaydolmalısın.
 5. Telgraf'a gittiğinizde iki pencere göreceksiniz: Sohbetler ve Yeni mesaj. Arama kutusuna ikinci pencerenin adını girin, Botfather yazın.
 6. Bulunan botu tıklayın. Sohbet'e geçtiniz, Başlat düğmesine basıldığında tıklanmalıdır.
 7. Yeni bir bot oluşturmak için chat / newbot'a yazınız, daha sonra bu menejer, yeni asistan için bir isim bulma talebi ile cevap verecektir. Örneğin, biz Nonprog botunu çağırıyoruz.
 8. Bundan sonra, botunuz için bir takma ad bulmanız istenir; bitişleri mutlaka bir bot ile bitmelidir. Şöyle görünecektir: Yanıltmayan.
 9. Yukarıdaki işlemlerden sonra, görüşülen kişi bir simge gönderecektir. Bu gibi görünecektir: 493493: AAEOrog63 ("Telegram" daki bot numarası, ancak daha sonra başka bir numarada bulabilirsiniz). Bu satırın bir fare veya Ctrl + C kısayol tuşlarıyla panoya kopyalanması gerekir.
 10. Arama kutusuna manybot deyimini girin, ardından / Addbot yazın ve ardından / start yazın.
 11. Yeni bir bot sizinle diyaloga başlar. Mesajını okuduktan sonra, "Yeni bir bot ekle" düğmesini tıklayın. O bir talimat gönderir, cevabı ise "Ben simgeyi kopyaladım" düğmesi olacak.
 12. Simgeyi yerleştirin.
 13. Sonra, botunuz için bir açıklama hazırlayabilir veya daha sonra "Atla" düğmesini tıklayarak bunu yapabilirsiniz.
 14. Arama kutusuna geri dönün, yardımcınızın adını yazın. Her şey doğruysa botun "Telegram" da oluşturulması bitti. Onunla iletişim kutusuna gidin ve Başlat düğmesiyle etkinleştirin.

Bu oldukça ayrıntılı talimat bir bot oluşturmanıza ve onunla etkileşime başlamanıza yardımcı olması için garanti edilmektedir. Ayrıca, komut adlarını ve bu isteklere verilen yanıtları yazarsanız ek işlevler oluşturma imkânı da vardır.

"Telegram" da bir bot oluşturmak için her şey az çok netse, o zaman konu daha gerçek bir bakış açısıyla, yani kazanç tarafında değerlendirilebilir.

Botlarla para kazanabilir miyim?

Bugüne kadar, Telegram çok hızlı bir şekilde ilerliyor ve rakiplerini geride bırakıyor. Dolayısıyla, botların değerinin de arttığını varsaymak mantıklıdır. Maalesef, botlar oluşturmada para kazanmanın kolay bir yolunu bulmanız pek olası değildir. Bu, programlama bilgisi gerektirir. Kazanç nedir?

Şirketlere bot oluşturma ve satış

"Telegram" da satılık bot nasıl oluşturulur? Bu konu yaygın olarak popüler olmasa da, bu nedenle farklı şirketlere botlar hazırlarken, ikramiyeyi kolayca bozabilirsiniz. İyi program yapmayı öğrenirseniz, pek çok işletme sahibi sizi fark eder ve onunla ilgilenir.

"Telegram" da bot nasıl yapılır? Eğer yeni başlayanlar iseniz, o zaman programlama dersleri gibi olmaya çalışın çünkü onsuz çok zor olacaksınız.

Telegramda ilginç botlar

Garip bir şekilde bunu duyacak olursak, fakat anında mesaj gönderenler yakında daha popüler sosyal ağlar haline gelecektir, çünkü sohbete girip her zaman uygun olmayan uygulamaları zaman harcamaktan çok daha emniyetli bir komut vermek daha elverişlidir. İşte "Telegram" da ilginç botlar var:

 1. Weathermen - bu harika bot, tüm hava widget'larının ve uygulamalarının yerini alacak. Önümüzdeki beş gün boyunca mevcut bilgi bültenlerine rağmen, bu bot sizi hava koşullarından otomatik olarak haberdar eder, yalnızca ilgilendiğiniz günü yazmak zorunda kalabilirsiniz.
 2. Mycoocbot tarifler koleksiyonunun yerini alacak. Sadece buzdolabında bulunan malzemeleri yaz ve akşam yemeğinde birkaç seçenek bul.
 3. PDF, dar bir uzmanlık alanına sahip bir bottur. Belgeleri PDF dosyalarına dönüştürür. Trifle, ama hoş, ayrıca çoğunlukla ödenen internette özel hizmetler aramak gerekmez.
 4. Pronunciationbot, yabancı dil öğrenirken vazgeçilmez bir arkadaş. İngilizce kelimeyi doğru şekilde telaffuz etmeyi bilmiyor musun? Girin, bot size sesli mesaj gönderir. Birçok dili destekler.
 5. YouTube Downloader - YouTube'dan herhangi bir videoyu indirmenizi sağlayan bir sohbet botu. Internet'te ve böylece zaten bunu yapmak için birçok yol var, ama böyle bir bot varsa neden gerin. Videoya bir bağlantı girmeniz yeterlidir ve indirme biçimindeki bağlantıları farklı biçimlerde gönderir.

İş ve iş için faydalı botlar

"Telgraf" daki botlar yalnızca eğlence amaçlı değildir. Birçoğu iş, çalışma ve çalışma konularında yardımcı olacaktır:

 1. RussionPost belki de en klasik olmayan botlardan biridir, çünkü Rus Post'un çalışanlarıyla iletişim kurabilirsiniz. Farklı e-posta uygulamalarını, müşterilerini unutun. Bu bot hepsini değiştirecek.
 2. Döviz Kurları bot, muhasebe alanında çok kullanışlı bir bottur. Döviz kurlarını izlemenize, bir para biriminden diğerine farklı miktarlar aktarmanıza olanak tanır. Çizelgelere kadar kapsamlı bilgi sağlar.
 3. Taxigram bir taksi rezervasyonu yapmanız veya nerede yapabileceğinizi öğrenmenize yardımcı olacak bir sohbet botudur. Birkaç şirket çalışırken bu hizmette, ancak yakında sizin taksi mutlaka orada olacak. B noktasından sonra A noktasına ve B noktasına girerseniz, bot rotanızla haritanın bir fotoğrafını gönderecektir.
 4. Yandeks en güçlü botlardan biridir. Kitap okumadan başlayarak, belirli bilgiler için yapılan aramayla biten çok geniş bir işlevsellik içeriyor. Buna ek olarak, bu bot pek çok alanda hayat buluyor.
 5. SberBank - bu asistan hakkında fazla konuşmanıza gerek yok. Sohbete mesaj göndererek tüm işlemleri gerçekleştirebileceğiniz Sberbank'ın resmi botu. Elbette, birçok girişimci yarar sağlayacaktır.

Kullanıcı Yorumları

"Telegram", kitleler arasında henüz popüler olmasa da, en iyi anlık habercilerden biri olarak tanınmaktadır. Wats App, Viber ve diğer rakiplerini geride bırakarak varlığının ilk yılında bunu kanıtladı. Kullanışlı, hoş bir arayüz, kolay yönetim.

Çok işlevli botlar "Telegram" tüm dünyada takdir edilmiştir ve on milyonlarca müşterinin zaten kullandığı büyük organizasyonların oyunlarından botlara kadar, gerçekten yararlı eklemelerin sadece bir yüzdesi yukarıda listelenmiştir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.