ÇirkinlikBahçıvanlık

Parsel 6 ar: düzeni. Düzenekler bölüm planı

kolay bir iş - 6 dönümlük sağ arazi Planı. Sonuçta, bir çok küçük bir alanda elbette bahçe, bahçe, rekreasyon alanı, çiftlik binası ve, evin kendisi yerleştirmek istiyorum. Biz site en rahat ve güzel olsun yapmaya çalışmalısınız.

Nerede başlar?

Yani, küçük bir arsa (6 dönüm) satın almış. Bunu Planlama mutlaka çok daha başarılı, daha önce ayrıntılı vaziyet planı hazırlanacaktır olay geçecektir. Şema basitçe kağıt üzerinde ya da bazı özel bilgisayar programı kullanılarak çizilebilir. pusulanın puanla sınır alanını unutmayın. sitenin konumunu belirtin ve merkez iletişim yakınında geçen: Varsa, güç hatları, gaz hatları, su temini ve kanalizasyon sistemleri.

Aynı zamanda komşu binalar ve mekanlar topraklarında komşu grafik üzerinde koymak için çok iyi bir fikirdir. Tabii ki, yükseklik farklılıklarından ve dikkat etmelidir.

Nerede bir ev ve hozblok inşa etmek

Nasıl daha rasyonel arazi 6 dönümlük sağlayabilir? Planlama bir apartman yerin konumunu belirlemek için, tabii ki, başlamalıdır. topraklarının kompozisyon, bunun etrafında inşa edilmiştir kurallara göre, küçük dahil. beşik dış kısmına yüksek noktasında tipik bir ev dikme.

Aynı zamanda belirlemek ve nerede olacak kadar etmektir Müştemilatı. Onlar ev ve rekreasyon alanının pencere, sokak görünmez böylece Genellikle düzenlenir. Görünürde sadece bir banyo bırakarak. Hatta daha uygun olacaktır eve daha yakın yerleştirin. Ancak bu durumda, onun duvarları dekorasyonu tüm dikkatinizi vermek zorunda kalacaktır.

Tüm ana bina dahil binaların her türlü, içinde, tüm topraklarının yaklaşık% 10'unu oluşturur gerekir. fotoğrafın Aşağıda arsa örnekleri (6 dönüm) planlama görebilirsiniz.

bahçıvanlık

Yani, yerin ana binaları sitede belirtilmiş. Şimdi bahçe ve bahçe bölünecektir nerede düşünebiliriz. Altında meyve ağaçları ve küçük araziler çalılar genellikle yaklaşık% 60 alanı içine kapandı. Uzmanlar armut 2'nin altı dönümlük, 5-6 elma ve kadar kiraz, 15-20 ahududu çalılar ve 6 frenk üzümü üzerinde ekim önerilir. Bahçede çilek (yaklaşık 250 kökleri) küçük bir yatak düzenlemek de mümkündür.

alan bir başka% 17 ogorodik altında alınabilir. domates, salatalık, patates, soğan, sarımsak vb. D. yatakları güneşli yere yapmak gerekir.

dinlenme odası

6 dönüm - Elbette, bu çok küçük bir alandır. Yazlık sahipleri rahatlığı içinde dinlenmek için bir yere olabilmek için bunun çıkarması, ancak yapılmalıdır.

Bunun için en uygun yer bahçe mobilyaları, elbette vardır. Nerede o toplamak için - kendileri için evler sahiplerini karar vermek. Gelecekte çardak bir aile tatili için sadece kullanılmak üzere, bahçenin derinliklerinde bir yerde koymak daha iyidir. Çok iyi bir fikre civarında küçük bir gölet düzenlemek ya da dekoratif bir çeşme yüklemek için.

sahipleri ise bir kır evi sık sık ziyaretçi ve parti, dinlenme alanı alacaksınız daha iyi eve daha yakın yerleştirin. Bu durumda, sadece çok rahat bir düzen bölüm 6 ar. sahibi daha sonra yiyecek ve içecekler için misafir getirmek için uygun oldu böylece devre tasarlanmalıdır. Her iki durumda da gazebo yanında o ızgara veya mangal toplamak için gereklidir. küçük bir alan için en iyi ısıya dayanıklı çelikten taşınabilir bir model uygun.

oyun alanı

küçük bir bahçe oyunu barındırması yerleştirin - bu, mobilyalı bölüm 6 hektar sağlanacak nelerin gerekli olduğunu da. Bu durumda ev herhangi birinde olabilir. Ancak, pencereler oyun alanından mutlaka bakılmalıdır. Bu durumda, ebeveynler oyunlar sırasında çocuğu gözlemlemek için fırsat var. Bir seviye zemin ve güneşli bir konumda yerleşmesini. Bu durumda, bir çit veya ağaçların gölgesinde gündüz bir kısmı yapmaya çalışmalısınız.

Çimler ve çiçek

Yaklaşık% 13 banliyö alan alan bahçe için kenara ayarlanmalıdır. Genellikle ev ve ana cadde sınırındaki çitin arasında karşılanmaktadır. Küçük alanlarda o uzun boylu ağaçlar evin yakınına dikilecek tavsiye edilmez. Onlar da karanlık binası olacak. Evin yanında bitki veya gazonchik kırmak için daha iyidir güzel Flowerbeds.

SNIP normları

Dolayısıyla, artık küçük bir ülke toprağı (6 dönüm) ayarlayabilir biliyorum. Bunun çıkarması, ancak, SNIP normlarına sınırlar ile yapılmalıdır. Bir plan yapma, aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

 • Ahşap çatılı binalarda arasındaki mesafe en az 8 m olmalıdır.
 • az 10 m - kereste, günlükleri veya kalkanlar yapılmış evler arasında.
 • Tuvalet apartmanın en az 15 metredir.
 • evden bir banyosu için en az 8 metre olmalıdır.
 • 12-15 m - ahır önce.
 • Eh en az 20 m kazmak kompost çukuru ve tuvaletler.
 • çit döken komşu daha yakın 3 m olamaz alanında bir ev dik için - 4 m, garaj - 1 m, sağlık - 2,5 m.
 • 4m, ürtiker - 1 - m çalı ve küçük ağaçlar büyük, en azından 2 m bir mesafede ekilir.

Bazı şartlar ile ve çit karşı uymak zorundadır. Bir komşu ile bir sınır kısmı 1.5 metre geçmemelidir olarak hizmet ettiği durumunda Yüksekliği. Aksi takdirde, iniş komşu karanlık olacak. Sokaktan çitin yüksekliği herhangi biri olabilir.

dekoratif peyzaj

Başka ne bir bahçe arsa planlıyor? 6 dönüm - aslında çok azdır. Ancak bazen, bu villaların sahipleri tercih ediyor hala pratik "bahçecilik ve" düzen ve çok daha fazlası muhteşem dekoratif değildir. Bu durumda, elbette, tasarım ve tüm unsurların ahenkli birleşimi için azami dikkat edecektir.

geometrik ve ücretsiz sıkı: Bir dekorasyon seçerken 6 dönümlük alanda küçük bir villada tescili için, uzmanlar sadece iki stilleri kullanmak tavsiye ederiz. Bu durumda, alan çok dikkatli ve etkili aynı zamanda bakacağız. Küçük parçalar kesinlikle geometrik şekle tamamen tüm alanı bölmek için gerekli değildir. Bu görsel olarak daha az yapacaktır. toprakları verecek tek serbest stil kullanımı kötü durumda, terkedilmiş bir görünüm vardı.

serbest - en başarılı çözüm sıkı tasarım yönünün kurallara uygun olarak evin önünde bir yere ve bir dinlenme alanı düzenlemektir.

Küçük bir alan üzerinde bir ağaç yeterince ve sadece bir büyük dikmek en iyisidir. bölge sandık hatırlattı edilmez için, kazık çitler mutlaka çalı obsadit geniş satıra gerek.

En iyi sarma yapılır izleyin. bahçe yapma Düz çizgiler görsel olarak daha yakın nesneleri daha küçük görünüyor. Bu durumda çiçek yatak çiçekler için genellikle parlak yeterli kontrast seçin. Küçük alanlar için pastel tonları değil de uygundur.

Düzenekler arsa planı (6 ar)

Kulübe kırsal alan, başka şeylerin yanı sıra, farklı bir şekle sahip olabilir. düzen yaparak, tabii ki, aynı zamanda dikkate alınması gereken vardır. Kırsal alanlar şunlar olabilir:

 • Dikdörtgen. Bu durumda, arıza alanı ile sorunlar kesinlikle ortaya çıkmaz. Evin ortada bir yerde yerleştirilebilir ve çiftlik binaları çitin köşesine yerleştirmek için. Bu durumda dinlenme alanı site veya evin önünde diğer tarafına donatmak. bahçe - hozbloka mola bahçenin bir köşesinde ve gazebo yanındaki Açık.
 • Gerilmiş. Böyle topraklarında ev daha iyi çitin kısa tarafında yer alan ve daha sonra sırayla bir bölüm sonu bahçe, meyve bahçesi boyunca ve çiftlik binasını toplamak edilir. dar kısım 6 hektar çıkarması genellikle rekreasyon alanının konumu ve evin hemen yakınında bir oyun alanına taşınır.
 • L-şekilli. Böyle bir bölümün hizmet alanı genellikle rahat bir dinlenme olduğunu. Bir ev inşa yanında ve villa alanının karşı tarafında - çiftlik bina.

Gördüğünüz gibi, kayıt bazı kuralları ardından, 6 Ares küçük bir arsa en işlevsel ve çok güzel yapabilirsiniz. Bu durumda, tüm kendi tercihlerine tamamen bağlıdır. Tek şey - bir bahçe arsa (6 hektar) planlama SNP tarafından öngörülen standartlara uygun yapılmalıdır akılda tutmak emin olun. Bu durumda, ileride komşuları veya kuruluş ile herhangi bir sorun denetlenen olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.