HobiDikiş

Overlok için iplik ne olmalıdır?

Her kadın, er ya da geç bir Serger satın alma ihtiyacını yüzler, dikiş düşkündü. Değerli aparatı satın alındığında Ancak, ilk sorunlardan biri iplik düzeltmek buna mutlu sahiplerini bulmak için nasıl. Peki, geleneksel bir overlok için özel iplik arasındaki farktır ve bu kadar önemli olmasının nedeni onları kullanmak için?

Overlok, koverlok ve ploskoshveynaya makinesi

biz iplik başa önce, ilgili bilgilerini tazelemek için gerekli daha neyi Serger standart dikiş makinesi farklıdır. Düz dikiş ve zikzak: Temelde eklemlerin iki tür yapar. İlk türü kumaş iki veya daha fazla parça bağlamak için olanak sağlarken, ikinci bölüm sürfile için kullanılmaktadır. Bununla birlikte, doku zigzag ince Römorkun halinde ya da etkisiz olan, malzeme uzanıyor ve deforme olmaktadır. dikiş makinesi aksine, dikkatli ovrelok sen kenarını işlemek için izin verir. O fazlalığı keserek, kumaş germek değil. iki ila beş telleri kullanılarak bir dikiş oluşumu için. Belirli bir modelde onlardan daha, eklemlerin daha tipleri bunu yapmak mümkün.

Overlok evsel ve sanayi bulunmaktadır. Kural olarak, konut ilk model plastikten oluşmaktadır. Bu tür cihazlar parçacığı ve daha az kaynak tüketen vardır. Bu durumda, genellikle birkaç gerçekleştirebilirsiniz dikiş türlerini. iş uzun saatler için tasarlanmış Sanayi overlok makineleri. Bu nedenle, tasarım daha basit ve güvenilirdir. Ancak, bunlar genellikle eklemlerin sadece 1-2 tür gerçekleştirmek için edebiliyoruz.

Bazen ploskoshveynoy Overlok ile karıştırılmamalıdır makineye (rasposhivalkoy). Düz dikişler yapma yeteneğine sahiptir. Bu çorap, tayt ve diğer dokular gibi özellikler, imalatı için tasarlanmıştır. melez cihaz var - koverloki. Düz dikiş yapabilen ve kenar öğütülmesi. dikiş ipliği oldukça kaprisli yukarıdaki cihazların tamamı ve sık sık bu konuda sorunların bir sürü sahiplerinin sunar.

Neden doğru iplik seçmek önemlidir?

iğne olarak overlok için Konu - Bu gelecekteki ürünlerin kalitesini değil, aynı zamanda dikiş makinesi ömrünü sadece bağımlı olduğu faktörlerden biridir. Yanlış seçilmiş, bunlar mekik cihaza zarar verebilir. Ayrıca, dikiş işlemi bu tip donanımların kalitesine bağlıdır. uygunsuz iplik karıştı alacak sonra, yırtılmış ya da sadece makineyi yavaşlatabilir.

overlok için hangi diş kullanılmamalıdır?

İlk overlok için uygunsuz hepsi, bir, koverlokov ve ploskoshveynyh makineleri pamuk iplikleri vardır. genellikle işlem sırasında parçalanmış ve plastik parçalar deforme edilir, çünkü yetersiz elastiklik ve dayanıklılığa sahiptir. Ayrıca, çok popüler kullanmak ve Dacron iplik takviyeli yoktur. Onların gücü rağmen, onlar da gerekli gerilim yaratmak amacıyla mümkün değildir, overlok zarar verebilir.

overlok için parçacığı Türleri

aksesuarların birçok üretici overlok için vardır :. "İdeal", "vb Gama», AMANN Grubu Mettler, GUTERMANN, Alterfil, Her biri ürünlerinin birkaç çeşit üretir. Buna rağmen overlok için parçacığı üç temel tipi vardır:

  1. Evrensel. Bu tip dikiş makineleri her türlü kullanılabilir. Bu tür bir iplik sentetik liflerin% 100 oldu. Bunlar daha fazla güç ve elastikliğe sahiptir.
  2. Saydam ya da saydam (lifli) overlok iplik. Onlar gibi güçlü ve önceki görünüm olarak güvenilirdir. Onların özelliği rengidir. Bunlar açık renklerde mevcuttur. Kumaşın rengi ile uyum yeteneği kazanır.
  3. overlok için Dokulu iplik. Havanın alışılmadık bir yapıya sahip, ama inanılmaz dayanıklıdır. dikiş çok nazik ve neredeyse fark alır gibi, narin kumaşların iç çamaşırı ve işlenmesini dikiş için idealdir. Bu durumda, dokulu iplikler ikiz bulutlu dikişte kullanılmamalıdır. Sonuçta, üzerinde çalışma sürecinde, onlar yıkmak ve dolaşmış olmak eğilimindedir.

overlok için iplik seçimi, öncelikle kendi yapısına bakmak gerekir. Fiberler% 100 sentetik olmalıdır. Bu tip iplikler doğal ve karışık daha çok daha güçlüdür.

Gereği Konuları

Ayrıca doku tipi kullanılan ipliklerin türü ile aynı olmalıdır olduğunu hatırlamakta yarar var. Aksi takdirde, nihai ürünün yıkama ve ütü hoş olmayan olayları meydana gelebilir. kalınlık da çok önemli bir rol oynar. Bulutlu Dikiş - iki ya da daha fazla şerit, bu iç içe. onlar kalın olursa, o kaba bakacağız. Aşağıdaki sayılar iplik kullanmak en iyisidir: 50 120'ye çıkarmasını Ve bilinmeyen üretici aksesuarları satın alırken overlok modeli №100, 120 ve 250 için en uygun dokulu arasında, iplik kalitesini değerlendirmek gerekir. Pürüzsüz ve knot, tümsek ve görünür kusurları içermemelidir. 1000 metrelik bobinler satın - uzunluğuna ilişkin, iyi seçenekle. Bunlar çok pahalı değil. Onlar uzun bir süre sürecek.

Endüstriyel overlok için ipliklerin seçimini Özellikleri

Ev Overlok, bir dikiş makinesi ile karşılaştırıldığında, daha pahalıdır. Bu nedenle, dikiş bazı severler, ev satın almak için para kazanmak için overlok 51 sınıf. onlar çok narin kumaşlar ve modern modeller daha aşağı işlemeye kabul edilemez olmasına rağmen, cihazların kalanı dikiş işinde vazgeçilmez bir araç haline gelebilir. sınıf 51 Overlok evrensel bu yönünde iplik seçimi ile ilgili olarak,. Sen Sovyet pamuk dahil herhangi satın alabilirsiniz. Tüm endüstriyel iplik overlok aynı kalınlığa sahip olması önemlidir. Ayrıca, her seçenek ayrı ayrı kullandıkları gerginliğini düzenleyen edilmelidir.

için Overlok halı ve iplik buna

BDT olarak, çünkü iklim konutlarda özellikleri belirsiz zeminler yaptı. Nedeniyle her evde durum onlar kesilmek zorunda halı satın ve benzeri ürünlerle, benzersiz olması nedeniyle. kenarları özel cihazlarda, onların overlozhivayut yağmuruna düzgün ve değil bak. Böyle dikiş makineleri polipropilen filament ayrı türü talep ediyoruz. overlok halı için Bu iplikler güçlü ve esnek sadece, ama zamanla yıkmak değil, çökmeye yoktur. Ayrıca, kolaylıkla donma sıcaklıklarına tolere edebilir. iplik bu tür dezavantajları da güneşte biraz solma olduğu bir gerçektir.

Nasıl konuyu bir Serger doldurmak için?

ikiden beşe - (ender durumlarda iki) tek iplik suçlanıyor geleneksel dikiş makinesi, aksine, Serger içinde bir kaç doldurmalısınız. Ve bazı durumlarda oldukça zaman alıcı bir iştir. işlerini, bir kez kullanılan birçok profesyonel seamstresses kolaylaştırmak için. Onlar sadece çok ucuna kadar çekerek, bobin tabanından eski hurda yeni iplik kravat. Ve sonra düğüm kesip bir iğneye yüklenebilecek. Bu yöntem, tüm tarafından kullanılabilir. Ama benzer bir giyinme yalnızca kaldırdı bacak yapılması gerektiğini hatırlamak önemlidir. Serger iplik ilk kez, satın almak veya cihaza talimat kullanmak için satıcı sorabilirsiniz.

overlok için iplik doğru seçim çalışmasının geleceği ve bitmiş ürünlerin kalitesi için çok önemlidir. Bu durumda, her kadının daktilo daha uygundur neler ipler anlamak sahiplenmemelidir. Bu durumda, bu inanılmaz kullanışlı cihaz tüm yaratıcı fikirleri gerçekleştirmesine yardım yıllarca sadakatle ona hizmet edecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.