BilgisayarlarYazılım

Elektronik imzanın nasıl oluşturulacağı ile ilgili talimatlar

Güvenlik ve önemi garanti altına alabilecek elektronik imzadır. Bu nedenle, birçoğu soru soruyor: "Elektronik imza nasıl hazırlanıyor?" Temel olarak, belgelerin hukuki önemini belirlemek ve belirlemekte kullanılır. Bu özel resim, koruma sağlayan ve gerçek bir yasal dijital belgeyi bir sahte malzemeden ayırt etmenizi sağlayan bir sahne malzemesidir. Buna göre, sahibinin bu yolla tanımlanması da mümkündür. Bu nedenle, elektronik imzanın ne olduğunu sorduğunuzda bunun, bir kişinin gerçek yaşamdaki gibi çeşitli hukuki belgelerdeki benzersiz işareti olduğuna güvenle söyleyebilirsiniz; ancak bu durumda bu dijital biçimde ifade edilir.

Bu makale bu fenomenin detaylı olarak ele alınmaktadır. Bu ipuçları, elektronik imza nasıl yapılacağını bilmeyen herhangi bir ağ kullanıcısına bu soruyu anlamanıza yardımcı olacaktır.

EDS hem uzmanlaşmış kuruluşların sertifikalandırılmasında, hem de bu faaliyet türünde ana faaliyet alanına girmeyen dış işletmelerde satın alınabilir. Doğru seçimi yapmak için, müşterinin bu tür kuruluşları birkaç kritere göre ayırt edebilmesi gerekir:

  1. Fiyatlar. Satın alma fiyatındaki fark yaklaşık 2000-3000 ruble olabilir. Ancak, müşterinin tam olarak neye ödediğini açıkça bilmeliyiz. Temel olarak şirketler, 5000 ruble'lik bir miktarda ödeme yapmayı teklif ediyor ancak bu maliyetin kuruluşun bir EDS yazması gereken özel bir USB içermediğinden bahsetmemektedir. Böyle bir taşıyıcının fiyatı yaklaşık 1000 ruble. Ayrıca, bir elektronik imza ile çalışmanıza izin verecek belirli bir yazılımı (CryptoPro'nun lisansı) yüklemeniz gerekecektir. Masrafı kurulum da dahil olmak üzere yaklaşık 3000 ruble civarındadır. Kurulum müşterinin ofisinde doğrudan yapılırsa, miktar 3000 ruble'ye eklenecektir. Sonuç olarak, nihai maliyet , orijinal talep edilenlerden çok farklı olan yaklaşık 12.000 ruble olacaktır. Başlangıçta elektronik imza nasıl yapılacağını bilmeyen bir alıcı için oldukça beklenmedik bir fiyat indirimi. Bu nedenle, tüm bu anların önceden öngörülmesi gerekir.

  2. Firmanın yeri. Zamanında EDS sağlamak için bu hizmet çok iyi bir talebe sahiptir. Bu nedenle, kuyruklar genelde belgelendirme merkezlerinin bürolarında ve ihraç noktalarında oluşturulur. Ancak, istemcinin belgeleri uygun olmayabileceğinden, onlardan geçtikten sonra, aziz bir imza alabileceksiniz hiç bir gerçek değildir ve tekrar dönmek zorunda kalacaksınız. Genel olarak, tüm süreç birkaç gün sürebilir, çünkü önce gerekli belgeleri tamamlamanız ve sonra imza almaya gelmeniz gerekir. Bu nedenlerle, sizin için en uygun bölgede bulunan bir organizasyon aramaya değer ve ayrıca belgeleri müşteriye elektronik ortamda iletme olanağı da sağlayabilir. Bu inceliklere dayanarak, elektronik imzanın nasıl yapılacağını yeterince anlamamış bir bilgisayar kullanıcısı, hizmette hayal kırıklığı yaşayabilir.

  3. Kural olarak yaklaşık 1-5 gün süren EDS imalat süresi.

  4. Elektronik imza ilave hizmetler (ücretli ve ücretsiz olabilir). Bunlara, örneğin, belgelerin toplanmasında, ofisdeki bir müşteriden elektronik bir imza oluşturulmasında, EDS programında çalışmanın öğretilmesinde yardım vb. Yer almaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.