Gıda ve içecekYemek tarifleri

Özbekçe pilav tarifi

Hepimiz herkesin kendi tercihleri olduğu gerçeğine rağmen, lezzetli bir yemek seviyorum. Ama herkes sever bazı yemekler vardır. Onlar sadece tatil sırasında her tablonun süsler, ama her gün vardır. Bu yemekler biri rizottodur. Farklı şekillerde pişirilir. 1000'den fazla tarif var. Bu yemek Özbek kökenlidir. pirinç, et, soğan, yağ, havuç, tuz ve su: Geleneksel pilav olarak yedi bileşenden oluşur.

İyi bir aşçı onlar tarafından kullanılan ürünlerin tüm özelliklerini bilmelidir. Bu nedenle, en ayrı ayrı her bileşen hakkında biraz konuşalım.

pirinç mineraller ve vitaminler içerir. Orada pirinç birçok çeşidi vardır, ama birçok kullanımı, anlık kahverengi pirinç parlatılmış (beyaz) pirinç irmik, yarım kaynatılmış pirinç, vb kahverengi pirinç vardır

Et arz ve normal metabolizması için gereklidir. domuz, kuzu, sığır, dana eti, at eti yanı sıra tavuk, hindi ve sülün - Pilav etin her türlü kullanılır.

Soğan - bu, bakteri ve mantarları öldüren, uçucu içerir. Ayrıca soğan pilavı yerken midede suyu normal tahsisi katkıda hoş bir koku verir. Pilav, genellikle soğan ya da pırasa kullanılır.

Sen olamaz risotto pişirmek , tereyağı olmadan yani şişman. Bu çanak için, genellikle hayvansal yağ ya da bitkisel yağ kullanılır. Yağlar onlar organizmanın enerji kaynağı rolünü gerçekleştirmek hangi bağlantılı olarak, kalorili yiyecek artar. Pirinçte yağ eklenmesi, sen etin yağ içeriği dikkate almak gerekir.

Birçok ülkede, Arap dünyası ve Hindistan'da örneğin havuç pilav eklenmez. Ancak gerçek Özbek pilavı olmadan olamaz havuç. Havuçlar, et suyu svarennae, bir diyet yemek olarak kabul edilir.

çeşitli düşünün Özbek pilavı: pilav tarifi, sebze tarifi ile ufalanan pilavı tarifi pilav.

Özbek pilav tarifi. Çok sıcak yağ ile bir derin tavada küçük parçalara ve yavru halinde et kesin. Etin yağ içeriği bağlı olarak, bitkisel yağ ekleyebilirsiniz. rendelenmiş havuç ve soğan ekleyin ve et kızartmak. Dahası, tüm su doldurup tuz, zemin karabiber ve kırmızı ekleyin ve sonra bir taşım kaynatın gereklidir. Damakta, ayrıca sarımsak birkaç karanfil ekleyebilir. Bir sonraki adım, et ve yumuşak bir şekilde hizalandınlmıştır tabaka ile bir pota koymak için önceden yıkanmış pirinçtir. Su kaynamaya başladığında, su kaşık ekleyin nskolko çeşitli yerlerde ve bu deliklerde altına bir bıçak figürü sokmak gerekir. Zaten yarım saat kısık ateşte tencereye koyun kapattı. çanak hazır olduğunda, o et parçaları pilav üstüne vardı böylece plaka yağdırdığı karıştırma yatmak istersin vermez. dilimlenmiş çiğ soğan uç serpin anda. Ve masaya getirebilir.

Ufalanan Özbek pilav tarifi. Kalın duvarlı bir kazan dökme demir ya da özel kap hazırlanır. İlk olarak, etten yağ ayırmak ve tereyağı kaynatın yağ atmak ve tamamen ısıtılır kadar pişirin gereklidir. Sonra soğan koymak ve daha sonra onlarla ve Markovka pişirin. Bundan sonra, bütün tavada yayıldı. Aynı tavada olarak, baharatlar ile birlikte yavru ince et doğranmış. o hazır olduğunda o havuç ve soğan ile biraz daha uzun pişirin. yıkayın ve pirinç için önceden gerekir. Aksi takdirde pilav ufalanan değildir. Sonra sadece kazan ve pürüzsüz eklenebilir. Daha sonra su eklemeniz gerekir. Tuz ilave kapağını kapatın ve su kaynar kadar bekleyin. Yaklaşık 40 dakika sonra ve karıştırılmış edilebilmesi halinde, hazır olacak.

sebzeler tarifi Pilav. Biz bir Balazhan, bitkisel bir yağ, bir soğan, mantar, iki parçalı küçük kabak, iki domates, 400g sebze suyu 500g uzun taneli pirinç, 250 g enginar, safran, tuz, karabiber, kuru nohut, 250 g biber, kekik, zeytin 250g (ponadovitsya arzu çekirdeksiz) .Obvalit patlıcan petrol ve pişirmek için 15 dakika boyunca kuvvetlice ısıtılmış fırında protveyn taktı. Bir tavada Aynı zamanda o, soğan kızartma buna doğranmış mantarları ekleyin ve hafif kahverengi oluncaya kadar pişirin. Daha sonra, kabak, domates, pirinç, ekleme sebze suyu, enginar, safran, patlıcan ve biber. ısı Güçlü ateşte kaynatıp getirmek. Küçük bir tencerede pirinç dökün. Sonra fırına ve yaklaşık 50 dakika pişirin ve, yani kadar su buharlaşır. Sonra bu kitle nohut, kekik, zeytin ve bezelye ile zaten 10 dakika kaynamaya olduğunu. Ve şimdi - çanak hazırdır.

Özbek pilavı tarifi, sebze tarifi ile ufalanan pilavı tarifi pilavı: Bugün, pilav çeşitleri pişirmeyi öğrendim.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.