HobiDikiş

Örme dikişler: tipleri ve gerçekleştirmek için yöntemler

prosesinin sona ermesinden sonra bir süveter, örgü elbise ya da tüm parçaları bağlanmalıdır başka bir ürün. Ama bu gibi bir dikiş makinesi yardımıyla değil yapılır onun hattı elastik değildir ve örme ayrıntıları gerildiğinde yırtmak için gerekli iplik. Dikiş örme öğeler için özel örgü ilmekleri kullanılmaktadır. Onları çeşitli türleri vardır. Farklı yöntemler, araçlar ve iş parçacığı tarafından yapılmaktadır. Özel iğneler en yaygın bir künt uçlu yün veya nakış kullanılır.

çapraz bağlama hazırlanması parça

Bir gerçekleştirmeden önce örgü dikiş, gerekli ürünün tüm unsurları örgü sonra doğru formu vermek. Bu ısı tedavisi yapılır. pimleri desen önceden eklenen ütülenmesi sırasında örme öğelerin deformasyonunu önlemek için. düzgün bir şekilde ütülenir - x / pamuklu kumaş açısından yünün ürün ve sentetik buhar ve yünü, keten ve pamuk olmalıdır unutmayın. Uyarı! Isıl işlem süreci hep yanlış taraftan yapılır ve sakız hiç dokunulmaması gereken, bu yüzden gergin değildir.

Örgü dikiş "döngü döngü"

ilgili bağlantı parçaları için kullanılır çorap viskoz. Bu yöntemin en önemli avantajı, gizli olan. Bu örülen ilmekler, ürün bağlı olan mesajları yürütülür. Açık döngü tek detay doğru döngüler diğer dikilir. üst kısmın arka tarafındaki Güvenli iplik. Ayrıca iğnenin birinci ilmek içeriden sokulur. alt kısmının içinden ikinci döngü içinde - Sonraki iplik daha sonra ilk döngü içinde alt kısmında ön tarafındaki gidin ve olmalıdır. İkinci döngü, vb üst, arka yüzünde - iplik, daha sonra, ön taraftan üst Birinci döngü geri getirilmesi

dikey kaynak

Dikey dikiş detay ön taraftan yapılır. Alternatif sol tarafı menteşe elemanını ve bir ikinci sağ menteşe yakalanan. jartiyer dikiş "bağlama" örülen ilmekler geçerlidir. ikinci enine - iğne daha sonra, son iki halkanın birinci kısmının bir yatay iplik ve arasına sokulur. Dikişler yatay yönde gerçekleştirilir.

Kettelny dikiş

makale ve bileşik Beek, kayışlar, cepler, bu madde ve çivinin üzerine uygulandı, bundan sonra 3 cm, vb .. hemen örgü bant genişliğinin kenarları zil için kullanılır . Bunlar dikiş bağlandıkları kettelnym - için kenarlarının planochki döngü elemanı şerit açık kalmalıdır yaklaşık 0.3 cm altına giren ve böylece, ön taraftan. Bu, üç kaplama şeritleri eşit bir iplik uzunluğu gerektirir. Birinci üst ve aşağıdan yukarıya doğru, üçüncü halkanın içinden iplik çekilir - daha sonra iğnenin içinde, ikinci döngüye sokulur. Bundan başka, yine iğne ikinci döngü içine, ve burada üst ve yukarı doğru dördüncü döngü içinden çekilir edilir. Bu dikiş da "arka iğne" olarak adlandırılır. kettelnye örme dikiş gerçekleştirmeden önce, çok dikkatli parçaları katılma sürecindeki "kaçış" önlemek için döngü buhara gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.